SBS

SBS kitapları, lise giriş sınavlarında başarılı olmak isteyen öğrenciler için alanında uzman öğretmenler ve eğitim kurumları tarafından hazırlanıyor. Öğrencilerin okul derslerinde de başarılı olmalarını kolaylaştıran SBS kitapları, detaylı konu anlatımlarının yanı sıra soru bankaları ve deneme fasiküllerinden oluşuyor. Müfredata uygun olarak hazırlanan konu anlatımlı özet kitaplar ve testler, öğrencilere konuyu kavratmayı amaçlıyor. SBS kitapları Türkçe, matematik, sosyal bilimler, ingilizce bölümlerine ek olarak fen ve teknoloji alanında öğrencilerin bilgisini sınıyor. Konuları etraflıca ele alan konu anlatım kitapları, öğrencilerin çalışmaktan keyif alacağı şekilde renkli puntolar ve çizimlerle destekleniyor. Çalışılan konuları bilgi ve yorum sorusu olarak sınamaya yardımcı olan test kitapları, insan beyninin bilgiyi işleyiş yöntemi dikkate alınarak hazırlanıyor. Üst üste kolay veya zor soruların öğrencilere yöneltilmediği SBS soru bankaları, lise hazırlık sınavlarına hazırlanan öğrencilerin vakitlerini en ideal şekilde değerlendirmelerine yardımcı oluyor. Özet konu anlatım kitapları ise kısa ve uzun seyahatlerde, okula ya da etüt merkezine giderken öğrencilerin bilgileri tekrar etmelerini kolaylaştırıyor ve her yere kolaylıkla taşınabiliyor. 

SBS Kitapları Konuları Nasıl Ele Alır?

SBS kitapları, önceki senelerde çıkmış olan soruları detaylı çözümleriyle birlikte öğrencilerin istifadesine sunuyor. Tür ve şekil bilgisi, sözcükte anlam, cümlede ve parçada anlam gibi konuların kapsamlı bir şekilde ele alındığı SBS Türkçe kitaplarında isim, sıfat, zamir, edat, bağlaç, ünlem, ses, imla ve noktalama bilgisi konular da örnekler ile destekleniyor. Ekler ve yapı konusunun yanı sıra grafik- tablo okuma gibi alanlarda da öğrencilerin bilgi birikimini artırmayı hedefleyen eserlerde, tüm konular çıkmış sorular ve egzersizlerle pekiştiriliyor. SBS kitapları, konu anlatımlı setler ve soru bankası setleri olacak şekilde tüm dersleri ayrıntılı bir şekilde ele alıyor. Öğrencilerin konu eksiği bırakmaması için kaleme alınan eserler, test çözme becerisini artırarak liselere giriş sınavında panik yapmayı önlüyor. Konu tekrarlarından sonra çalışma testleriyle öğrencileri destekleyen eserler, öğrenilenleri kalıcı hale getirmeye yardımcı oluyor. 

SBS Kitapları Hangi Konuları İçerir?

SBS kitapları akılda kalıcı öğretim metotlarıyla desteklenerek öğrencilere sunuluyor. Kitaplar, soru bankaları ve özet konu anlatımlarına ek olarak VCD formatında hazırlanarak sunulan öğretim setleri, anlaşılmayan konuları ev ortamında tekrar tekrar dinlemeye olanak sunuyor. SBS matematik konuları arasında doğal sayılar, kümeler, tam sayılar, bölme, bölünebilme, üslü sayılar, kesirler, oran orantı, olasılık, problemler ve modüler aritmetik yer alıyor. Matematik konularının oldukça geniş bir yelpazede sunulduğu SBS kitaplarında, temel geometri konuları da matematik branşı içerisinde veriliyor. Öğrencilerin anlamakta güçlük çektiği matematik konuları, pratik ipuçları ve çözüm yöntemleriyle destekleniyor. SBS matematik kitapları ve soru bankaları, ortaokul müfredatına uygun olduğundan okul sınavlarına hazırlanmak için de değerlendirilen alternatif kaynaklar arasında yer alıyor.

SBS Kitapları Hangi Alanları Kapsar?

Fen ve teknoloji alanında hazırlanan SBS kitaplarında canlılarda üreme, büyüme, gelişme sistemleri, maddenin tanecikli yapısı, ışık, iş, enerji, hareket, basit makineler, basınç ve optik gibi konuların yanı sıra atom yapısı, periyodik cetvel, yer küre ve uzay gibi konular, yeni öğretim metotlarıyla desteklenerek öğrencilere sunuluyor. Konu anlatımlarının araştırma, değerlendirme, inceleme, kavrama ve not alma gibi bölümlerle desteklenmesi SBS öğrencilerinin tekrar yaparken işlerini kolaylaştıran etkenler arasında yer alıyor. Tarih bilimi, dış politika, inkılaplar, harita bilgisi, nüfus, iletişim ve insan ilişkilerine ek olarak vatandaşlık bilgisi alanlarında konu anlatımı ve özgün soruların sunulduğu SBS sosyal bilimler kitapları çeşitli etkinlikler içeriyor. SBS ingilizce kitapları, temel dil bilgisi kurallarını ayrıntılarıyla birlikte ele alıyor.


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Sbs Kitapları

31 ürün listeleniyor
Zafer Dershaneleri Yayınları SBS
Final Yayınları SBS
Nobel Akademik Yayıncılık SBS
Formül Yayınları SBS
Oran Yayıncılık SBS
Dosya Yayınları SBS
Dört Renk Yayınları SBS
Esen Yayınları SBS
Gonca Yayınları SBS
Karekök Yayıncılık SBS
Key Yayınları SBS
Kurmay Yayınları SBS
Kurul Yayıncılık SBS
Pisagor Yayınları SBS
Süre Yayınevi SBS
Tümay Yayınları SBS
Uğur Yayınları SBS
Özer Yayınları SBS
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Toplam 24 / 31 ürün
DSACategoryId/60001501/2147483645/15033037/213021/234461