Görevde Yükselme Sınavları Kitapları

Görevde yükselme pek çok çalışma alanı için mümkün olan bir durum. Özellikle devlet memurları kadrolar arasında geçiş yaparak görevde yükseliyor. Bunun dışında unvan değişikliği de yine görevde yükselme olarak görülüyor. Yalnızca çalışanlar tarafından değil öğrenciler tarafından da görevde yükselme için hedefler konuluyor. Bu hedeflere ulaşmak için de çalışanların ya da öğrencilerin belirli sınavlarda başarı göstermesi gerekiyor. Çalışma alanlarına göre farklı görevde yükselme sınavları mevcut. Bu başarıya ulaşmak isteyen kişiler de görevde yükselme sınavlarına hazırlanıyor. Bu hazırlık sürecinde de bazı kitaplara ihtiyaç duyuyor. Görevde yükselme kitapları bu süreçte kullanılan kitaplar oluyor. Mesleklere ve de kurumlara göre pek çok farklı kitap içeriğinden yararlanabiliyor. 

Görevde Yükselme Sınavı Nedir?

GYS yani Görevde Yükselme Sınavı kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan memurların girebildiği bir sınav. Bu sınava girmek ve istenilen unvanı almak için de bazı şartların sağlanması gerekiyor. Bu şartlar biri ise eğitim düzeyi. Kamu görevlerine göre eğitim düzeyleri değişiyor. Kamuda müdür, şube müdürü, eğitim uzmanı ya da müdür yardımcı olabilmek için mutlaka 4 yıllık bir lisans programından mezun olunması gerekiyor. Şef ya da amir gibi görevler için de önlisans programlarından mezun olmak yeterli oluyor. Bu şartın yanı sıra kurumlara göre farklı hizmet sürelerinin de tamamlanması gerekiyor. Görev sicilinin temiz olması da diğer bir aranan şart oluyor. Daha sonra ise adaylar bu sınava girebiliyor. Görevde Yükselme Sınavı ÖSYM ve MEB tarafından gerçekleştiriliyor. Yazılı olarak yapılan bu sınavın içerikleri görevlere göre de değişebiliyor. Ancak sınav içeriğinde anayasa, halka ilişkiler, ulusal güvenlik ve de kanunla ilgili mevzuatlar mutlaka yer alıyor. Bu sınavda başarılı olan kişiler daha yüksek unvanlara sahip oluyor. 

Görevde Yükselme Kitapları Ne İşe Yarar?

Görevde yükselme kitapları, görevinde yükselmek isteyen çalışanlar ya da öğrenciler için doğru bir hazırlık süreci sunuyor. Adayların belirli bir düzen içinde ve doğru şekilde sınava hazırlanabilmelerini sağlıyor. Görevde yükselme kitabı ve çeşitleri görevlere ve de kurumlara göre hazırlanıyor. Bu kitaplar içerisinde sınava yönelik konular ve de çalışmalar yer alıyor. Adaylar sınav öncesi konu eksikliklerini tamamlayarak sınav sistemine uygun sorular ile karşılaşıyor. Bu şekilde de sınav için pratiklik kazanmış oluyor. 

Görevde Yükselme Kitapları Çeşitleri 

Görevde yükselme kitapları çeşitleri, pek çok konuya göre ayrılıyor. Kitap çeşitlerinin ortaya çıkmasının ilk nedeni bu kitapları hazırlayan pek çok yayınevinin olması. Farklı yayınevleri tarafından hazırlanan ve farklı içerikler sunan pek çok kitap bulunuyor. Yayınevlerine göre de kitapların sunduğu avantajlar ve de tasarımları değişebiliyor. Bu konunun yanı sıra kitaplar kamu görevlerine göre de ayrılıyor. Örnek vermek gerekirse İçişleri Bakanlığı görevde yükselme kitapları ile Milli Eğitim Bakanlığı kitapları değişebiliyor. Bunun yanı sıra müdür ya da müdür yardımcısı gibi unvanlara göre de farklı kitap içerikleri ile karşılaşıyor. Görevlere göre sınav içeriğinin değişmesi yardımcı kitapları da etkiliyor. Uzman öğretmen gibi farklı görevler için de farklı kitaplar bulunuyor. Bu konulardan farklı olarak görevde yükselme kitapları farklı kategorilere de ayrılıyor. Bu kitap çeşitleri ise şu şekilde sıralanıyor;

  • Görevde Yükselme Konu Anlatımlı Kitapları 

Görevde yükselme kitapları konu anlatımlı çeşitleri arasında seçim yapılabiliyor. Bu kitaplar sınav içeriğinde yer alan tüm konuları içeriyor. Bu şekilde de adaylar rahatlıkla detaylı bir konu çalışması ve de tekrarı yapabiliyor. Kitap içeriklerinde konu anlatımlarının yanı sıra sınav soru tipine benzer sorulara ve de alıştırmalara da yer veriliyor. Adaylar bu şekilde konu tekrarı sonrasında yer alan sorular ile konuları pekiştiriyor. Bu konu anlatımlı kitaplar da Ticaret Bakanlığı görevde yükselme kitapları ya da İçişleri Bakanlığı görevde yükselme kitapları gibi farklı çeşitlerde bulunuyor. 

  • Görevde Yükselme Kitapları Soru Bankaları 

Görevde yükselme kitapları soru bankası kitap çeşitleri ile oldukça tercih ediliyor. Soru bankaları konu anlatımlı kitaplardan farklı oluyor. Bu kitaplar yalnızca yüksek sayıda soru içeriyor. Yani konu anlatımına yer verilmiyor. Ancak konu özetlerinin ve soruların yer aldığı farklı kitaplar ile de karşılaşılabiliyor. Konu eksiğinin olmadığını düşünen ve de daha fazla soru çözerek pratiklik kazanmak isteyen adaylar bu kitapları tercih ediyor. Görevde yükselme kitabı soru bankası çeşitleri de yine çalışma alanlarına, görevlere göre ayrılıyor. 

  • Görevde Yükselme Kitapları Denemeleri 

Görevde yükselme sınavı kitapları sınav denemelerini de içeriyor. Sınavlara göre farklı deneme setleri arasında seçim yapılıyor. Sınav soru dağılımına göre hazırlanan denemeler ile adaylar doğru bir sınav denemesi yapabiliyor. Bu şekilde de sınavı çözme süresi gibi konularda yaşanabilecek sıkıntıların önüne geçiliyor. Genellikle sınav hazırlık döneminin sonuna doğru bu deneme çözülmeye başlanıyor. Görevde yükselme sınav denemeleri birden fazla denemeden oluşuyor. Genellikle 5 ya da 10 deneme içeren kitaplar mevcut. Denemeler de yine görevlere göre değişiyor. Uzman öğretmenlik ya da komiser yardımcılığı için farklı denemeler bulunuyor. 

Görevde Yükselme Kitapları Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Görevde yükselme kitapları arasında seçim yaparken dikkat edilen bazı konular var. Kitap çeşitlerinin fazla olması bu konuları önemli kılıyor. Görevlere göre kitap içeriklerine dikkat edilerek seçim yapılmasına dikkat ediliyor. Bunun dışında kitap türlerine de önem veriliyor. Konu anlatımlı, soru bankası ya da deneme gibi farklı kitap çeşitleri mevcut. Adaylar, istedikleri çalışma şekline ya da eksiklerine göre bu kitaplar arasında seçim yapabiliyor. Konu eksiği olanlar konu anlatımlı kitaplara yönelirken daha çok soru tipiyle karşılaşmak isteyenler soru bankalarını tercih edebiliyor. Görevde yükselme kitapları soru bankalarının da çeşitleri bulunuyor ve bu konuya da dikkat ediliyor. Tamamı çözümlü ya da çözümlü testler içeren farklı soru bankaları bulunuyor. Soru çözümlerine ve açıklamalarına ders çalışma sürecinde önem veren adaylar bu kitapları da değerlendirebiliyor. 

Görevde Yükselme Kitapları Fiyatları 

Görevde yükselme kitapları fiyatları da kitap çeşitleri gibi bazı konulara bağlı olarak değişiyor. Kitap fiyatların değişmesinde etkili olan birden fazla konu bulunuyor. Bu konulardan biri görevde yükselme kitaplarını hazırlayan ve de satışa sunan yayınevleri. Yayınevlerinin farklı kitaplarına bağlı olarak yazarlar ve de kitapların içeriği değişebiliyor. Bunun dışından kitabın kağıdı ya da baskı özelliklerinde de farklılıklar görülebiliyor. Yayınevlerine bağlı olan tüm bu konular görevde yükselme kitabı fiyatı üzerinde etki gösteriyor. Bunun dışında görevde yükselme kitapları çalışma alanına ve de göreve göre de değişiyor. Bu durum da yine farklı fiyatların görülmesine neden olan bir durum. Uzman öğretmenlik ya da kaymakamlık için farklı kitap içerikleri hazırlanıyor. Bu farklılık fiyatta da içerikte de görülüyor. Kitapları sayfa sayısı gibi konular da fiyatı değiştirebiliyor. Bunlara ek olarak görevde yükselme kitaplarının soru bankası, konu anlatımı ya da deneme kitabı olması gibi durumlar da mutlaka fiyatı etkiliyor. Ancak büyük bir kitap ve fiyat çeşitliliğine kolaylıkla ulaşılıyor. Bu çeşitliliğe ulaşmak için de Hepsiburada.com aracı oluyor. Hepsiburada.com ile tüm görevde yükselme kitapları çeşitlerine ve de fiyat bilgilerine kısa süre ulaşıyor. İhtiyaçlara ve de bütçelere uygun alışverişler yapılabiliyor. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Görevde Yükselme Kitapları

1423 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Güncel Değerlendirme
Hemen Al Sonra Öde
Fotoğraflı Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 24 / 1423 ürün
DSACategoryId/60001501/2147483645/15033037/213021/1506580