Görevde yükselme kitapları kategorisinde yer alan eserler, uzmanlık alanlarında ilerlemek isteyen öğrenciler ve çalışanlar tarafından tercih ediliyor. Eğitim aldıkları alanlarda yetkinliklerini artırmak ve daha üst düzey bir konumda meslek hayatına devam etmek isteyen bireyler tarafından rağbet gören eserler; son yıllarda çıkmış sorulardan, konu anlatımları ve özetlerden oluşuyor. Alanında uzman profesyonellerce hazırlanan görevde yükselme kitapları, uzun yılların bilgi ve tecrübesini içerdiğinden sınavlara hazırlanan adayların konu eksiklerini gidermelerine ve istedikleri puanları almalarına yardımcı oluyor. Görevde yükselme kitapları; öğrencileri ve çalışanları detaylara boğmayan özgün içeriklerden oluşuyor. Konunun özünü kavratmayı amaçlayan örnek sorular ve akılda kalan açıklayıcı soru çözümleri ile adayların sınav heyecanını azaltmalarında yardımcı olan eserler, insan beyninin bilgiyi kaydetme sırası dikkate alınarak hazırlandığından, eserlerin içerisindeki sorular kolaydan zora doğru öğrencilere sunuluyor. 

Hangi Sınavlar Mülakat İçeriyor?

Görevlerinde unvan değiştirmek isteyen personellere özel olarak hazırlanan Orman Genel Müdürlüğü konu anlatımlı soru bankası kitapları, en güncel konuları ve soruları ihtiva ediyor. Ünitelere ayrılmış şekilde sunulan eserler, her bir konuyu kapsamlı bir şekilde ele alıyor. Ele alınan konular, açıklayıcı örnekler ve geçmiş yıllarda sorulan soru tipleri ile destekleniyor. Çarşı ve mahalle bekçiliği için yazılı sınav ve mülakatlara hazırlanan adaylar için hazırlanan eserler ise çeşitli konuları güncel gelişmeler ile harmanlayarak adaylara sunuyor. Türkçe, matematik, hayat bilgisi, sosyal bilgiler, fen bilgisi ( fizik, kimya, biyoloji) gibi alanlara ilişkin konu anlatımları ve sorular içeren görevde yükselme kitapları, mülakatlar için önemli olan püf noktalar hakkında adayları bilgilendiriyor. Mülakata hazırlanma konusunda çeşitli sunum ve teknikler içeren eserler, adayların streslerini yönetmelerini kolaylaştırarak mülakat esnasında daha profesyonel davranmalarına yardımcı oluyor.

Kamu Personeli Seçme Sınavı Hangi Konulardan Oluşur?

Engelli bireylerin kamuda görev alması için düzenlenen kamu personeli seçme sınavları; genel kültür ve genel yetenek bölümlerinden oluşuyor. Türkçe ve matematik soruları, genel yetenek kısmı altında yer alıyor ve bu alanlarda adayların yetkinliği ölçülüyor. Genel kültür kısmında ise tarih, coğrafya ve vatandaşlık alanlarına ek olarak güncel konularda yer alıyor. Çıkmış soruların ayrıntılı çözümleri ile birlikte sunulduğu eserler, normal boy olarak basılıyor ve her yere rahatlıkla götürülebiliyor. Sağlık bakanlığında çalışan personellerin görevde yükselmeleri ya da unvan değişikliği için girdikleri sınavlara yönelik hazırlanan çalışma kitapları, konu özetlerini ve açıklamaları adayların rahatlıkla anlayabileceği bir üslupla sunuyor. Hafızada yer edinen açıklamalar ve test teknikleri, adayların sınavlarda yüksek puan almalarını kolaylaştırıyor. İnfaz ve koruma memurluğu için hazırlanan konu anlatımlı kitaplar, çıkmış mevzuat ve kurum bilgisi sorularının yanı sıra çıkmış tarih bilgisi sorularını da içeriyor.

Devlet Kurumlarında Personel Olmak İçin Hangi Soruları Çözmek Gerekiyor?

Polis olmak isteyen lise mezunlarına özel olarak hazırlanan soru kitapları yeni anayasa ve güncel konular hakkında adayların bilgisini sınıyor. Devlet kurumlarında personel olmak için hazırlanan eserler; sözel akıl yürütme, Türkçe paragraf, dil bilgisi, ölçme becerisi, sayısal ve mantıksal akıl yürütme gibi alanlara ek olarak; tarih, Türkiye coğrafyası, temel yurttaşlık bilgisi, genel, kültürel ve sosyoekonomik konular hakkında da kapsamlı bilgiler ve sorular içeriyor. Müdür ve müdür yardımcılığı gibi kadrolarda aktif olarak görev almak isteyen personellere hitap eden kitaplar, Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde güncellenen yönetmelikler dikkate alınarak hazırlanıyor. Polis misyon koruma sınavlarına yönelik ingilizce olarak hazırlanan eserler, konu pekiştirme testleri içerirken kaymakamlık sınavları için hazırlanan adaylara tamamı çözümlü çoktan seçmeli deneme testleri sunuluyor. Adaylar böylelikle, sınav öncesinde kendilerini test ederek pratik yapma imkanı elde ediyor.


ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Görevde Yükselme Kitapları

Konumseçilmedi
Toplam 24 / 942 ürün
DSACategoryId/60001501/2147483645/15033037/213021/1506580