Sınavlara hazırlık sürecinde öğrencilerin çalışma kaynakları arasında yer alan yaprak testler aracılığıyla soru çözme pratiği yapılabilmektedir. LGS, YKS, KPSS gibi farklı sınav türlerine özel olarak hazırlanan yaprak testler sayesinde ÖSYM'nin geçmiş yıllarda sorduğu sorulara uygun şekilde hazırlanmış testleri çözebilme şansı elde edersiniz. Öğrendiğiniz bilgileri daha taze tutmak için konu anlatımlı kitaplarla yaptığınız çalışmaların ardından ilgili konuda yaprak testler çözebilirsiniz. Baskı kaliteleri ile göz dolduran yaprak testler tek tek kullanılabilmeleri sayesinde öğretmenlerine soru sormak isteyen adayların sadece alakalı testi yanında taşıması için kolaylık yaratır. ÖSYM'nin sınavlarda kullandığı puntolara göre dizilmiş sorular sayesinde sınav kitapçığı üzerinden soru çözüyormuş gibi çalışmalarınızı yürütebilirsiniz. Hata içermeyen ve birden fazla eğitimcinin kontrol ederek onayladığı sorular aracılığıyla kaliteli bir şekilde sınava hazırlanabilirsiniz. 

Yaprak Testlerin Fiyatları Ne Kadardır?

Farklı uzunluklarda hazırlanan yaprak testler çok sayıda soruya bir arada yer verir. Belirli bir derse ait olarak oluşturulan bu testler sayesinde matematik, Türkçe, coğrafya, vatandaşlık, tarih gibi alanlarda sorular çözebilirsiniz. Fiyatları yayınevlerinin politikalarına ve soru sayılarına göre değişen yaprak testler aracılığıyla belirli konulara ya da belirli ünitelere ait soruları çözebilirsiniz. Okulda ya da kursta işlediğiniz derslerden sonra o gün öğrendiğiniz konularla ilgili testleri çözerek bilginizi sınayabilirsiniz. Unuttuğunuz konuları ve gözünüzden kaçan püf noktaları da yaprak testler aracılığıyla tespit edebilirsiniz. Uzun paragraf sorularına daha iyi alışabilmek ve sınavda vakit kazanabilmek için Türkçe alanındaki yaprak testlerle pratik yapabilirsiniz. Matematikte işlem yeteneğinizi geliştirmek için sık sık soru çözebilirsiniz. Kazanım değerlendirme ölçümleri yapan testler özellikle ilk ve ortaokul çağındaki çocukların gelişimini takip etmek açısından önem taşımaktadır. Seçkin sorular aynı zamanda güncel müfredata uygun şekilde hazırlandığı için sınav öncesinde iyi bir prova niteliği taşır.

Yaprak Test Çeşitleri Nelerdir?

Yaprak testler teknik özelliklerine göre farklılaşabilmektedir. A4 kâğıdı boyutlarında üretilen klasik yaprak testler herhangi bir başka testle de bağlı değildir. Tek başına kullanabileceğiniz bu testleri belirli bir konuyu işledikten hemen sonra çözerek o dersle ilgili bilgilerinizi canlı tutabilirsiniz. Bu tip yaprak testlerin yanı sıra çek kopart tarzı ürünler de satın alabileceğiniz seçenekler arasındadır. Uygun tasarımları sayesinde bağlı bulundukları ciltten rahatlıkla kopartabileceğiniz bu testler yırtılma sorunu yaşatmaz. Tüm yaprak testlerin bir arada olduğu baskılardan o günkü konuya uygun olanlarını kopararak rahatça çözebilirsiniz. Ayrıca, hatalı çözümlerinizi hocanıza sormak istediğinizde de tüm baskıyı yanınızda taşımak yerine sadece alakalı testi kopartarak daha hafif bir yükle hocanıza danışabilirsiniz. Liselere ya da üniversitelere hazırlık sürecinde pratik yaprak testlerden faydalanarak hedeflerinize daha çok yaklaşabilirsiniz.

Yaprak Test Nasıl Çözülür?

Çalıştığınız sınava bağlı olarak yaprak test çözüm tekniklerinizi değiştirebilirsiniz. Gireceğiniz sınavda kaç soru bulunduğuna ve bu soruları çözmek için size ne kadar süre verildiğine bakarak sınav çözüm stratejinizi geliştirebilirsiniz. Zorlandığınız ya da uzun sorulara sahip testlerde daha çok zaman kaybedebileceğiniz için bu tip soruların bulunduğu bölümler için daha fazla vakit ayırabilirsiniz. Deneme çözerken sizin için en ideal zaman yönetimi planını kendiniz oluşturabilirsiniz. Yaprak testlerinizi bu planlamalara uygun şekilde, zaman tutarak çözebilirsiniz. Çözümlü yapraklı testlerle sınava hazırlanırken soruları çözdükten sonra cevaplarınızı kontrol edip kaç net yaptığınızı öğrenebilirsiniz. Yanlış çözdüğünüz sorularda çözüm kısmını detaylı bir şekilde inceleyip hangi noktada hata yaptığınızı görebilirsiniz. Yaprak testleri, tıpkı gireceğiniz sınavda olduğu gibi oturur halde ve düz bir zemin üzerinde çözmeye özen gösterebilirsiniz.


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Yaprak Testler

Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 24 / 663 ürün
DSACategoryId/60001501/2147483645/15033037/213021/232178