Kamuoyunda, memurluk sınavı olarak da bilinen, açık adıyla Kamu Personeli Seçme Sınavı, kısa adıyla KPSS, devlet kadrolarında, bakanlıklarda görev almak isteyen ve belli koşulları yerine getiren Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına açık bir seçme sınavıdır.

KPSS Nedir?

Kamu kurum ve kuruluşlarında A grubu veya B grubu olarak adaylık başvurusu olan ve Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde öğretmenlik yapmak isteyen adayların KPSS sınavına girip geçer not almaları zorunludur. KPSS, Türkiye'deki merkezi seçme ve yerleştirme sınavlarını hazırlayan, uygulayan, sonuçlandıran Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından gerçekleştirilen merkezi bir test sınavıdır. Kamu Personeli Seçme Sınavı'na girmeye uygun koşullara sahip adayların tümünün, sınavda ortak olarak çözmesi gereken bölüm, Genel Kültür ve Genel Yetenek alanındaki test sorularıdır. Alınacak kadronun özelliklerine göre memur adayları kendi alanlarıyla ilgili hazırlanan ek sınavlara da girerek başarılı olmak zorundadır.

KPSS Kitapları

KPSS hazırlık kitapları arasında bulunan "Pegem KPSS 2016 Genel Yetenek Genel Kültür Tamamı Çözümlü 10 Deneme" kitabı, 10 modül set halinde sunulan "İhtiyaç KPSS 2016 Genel Yetenek Genel Kültür Sihirbaz Konu Anlatımlı Set", "Yediiklim KPSS 2016 Genel Yetenek Son 6 Yıl Tamamı Çözülmüş Çıkmış Soruları" ve "İhtiyaç 2016 Genel Yetenek Genel Kültür 11'li Çözümlü Deneme Seti" gibi daha pek çok yayınevine ait ortak sınav hazırlık, konu anlatımlı ve çözümlü test sorularından oluşan yayını inceleyebilirsiniz. Sınava girmeden önce, daha önceki yıllarda KPSS'de sorulan soruları çözmek doğru bir hazırlık yöntemi olabilir. Bu amaçla hazırlanan farklı alanlarla ilgili çıkmış soru kitaplarını değerlendirebilirsiniz. Memuriyet Sınavı A, B veya C Grubu kadrolarında görev almak istiyorsanız, bu amaçlara uygun şekilde hazırlanan yayınları inceleyebilirsiniz. Devlet kadrolarında müfettiş yardımcısı , uzman yardımcısı , kaymakam adaylığı ve benzeri görevlere talipseniz A grubu personel alımı için pazar günü yapılacak oturumda çözmeniz gereken hukuk, maliye, iktisat, muhasebe, işletme gibi alanlara ait KPSS hazırlık kitaplarını almanız gerekebilir. A grubu adayları için ayrıca yapılan yarışma sınavları ve zorunlu yabancı dil sınavları ile ilgili olarak da kaynak edinmeniz yararlı olabilir. Devletin düz memur alımlarında sonuçlarını değerlendirdiği KPSS B Grubu sınavları için adaysanız KPSS P3 puanını en yüksek şekilde alabilmek için alan testlerini ve konu testlerini içeren yayınlardan faydalanabilirsiniz.

KPSS Kitap Önerileri

Lisans, ön lisans veya lise eğitimini tamamlamış memur adaylarından, 657 sayılı yasaya bağlı olarak görev almak isteyen kişilerin gireceği B Grubu sınavları, sağlık personeli, nüfus memurluğu gibi kadroları doldurma amacıyla yapılıyor. Milli Eğitim Bakanlığına bağlı kurum ve kuruluşlarda sözleşmeli veya kadrolu öğretmenlik yapmak için ise üniversitelerin fen - edebiyat fakültelerini bitirip öğretmenlik formasyonunu tamamlamış adaylar, üniversitelerin eğitim fakültelerinden mezun olan adaylar, genel kültür sınavı ve genel yetenek sınavı hazırlık sınavlarına giriyorlar. Öğretmen adayları ortak alan kitaplarından faydalanabilirler. Bunun yanı sıra öğretmen adaylarına özel, ek olarak yapılan 120 soruluk pedagojik formasyon sınavı için konu anlatımlı ve test sorulu kitap çeşitlerini inceleyebilirler. Türkçe sınavı, Anayasa sınavı veya Coğrafya sınavı gibi gireceğiniz alana göre kitapları inceleyerek bir veya birkaç yayınevinin kitaplarından edinerek karşılaştırmalı olarak farklı sorularla sınava hazırlanabilirsiniz. Öğretmenlik alanına ait tarih, matematik, felsefe gibi derslerle ilgili KPSS kitap önerileri ve yayınları üzerinde iyi bir inceleme yaparak 2500'den fazla yayın arasından sizin için gerekli olan kitapları seçebilirsiniz. Kamu Personeli Seçme Sınavı hazırlık çalışmalarınızı sağlıklı yürütebilmek ve sınav sonunda arzu edilen başarıyı yakalamak amacıyla hazırlanan kitaplar arasından yayınevi, yazar kadrosu, konu anlatımlı olup olmaması, test sorusu sayısı, deneme sınavı sayısı gibi kriterlere dikkat ederek tercihinizi yapabilirsiniz.

KPSS Kitapları

2.406 ürün var
 1. Yazar A-Z
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Fırsat Ürünleri
 4. Ürün Puanı
 5. Markalar A-Z
  1. Yargı Yayınevi
  2. Yediiklim Yayınları
  3. Benim Hocam Yayınları
  4. İSEM Yayıncılık
  5. Uzman Kariyer Yayınları
  6. İhtiyaç Yayıncılık
  7. Pegem Akademi Yayıncılık
  8. Data Yayınları
  9. Akıllı Adam Yayınları
  10. Lider Yayınları
  11. Pegem Akademi Yayıncılık - KPSS Kitapları
  12. Görüntülü Dershane
  13. Murat Yayınları
  14. İnformal Yayınları
  15. Beyaz Kalem Yayınları
  16. 657 Yayınevi
  17. Pelikan Yayınları
  18. Doğru Tercih Yayınları
  19. Süvari Akademi
  20. Filozof Yayıncılık
 6. Sınıf
 7. Basım Dili
 8. Boyut
 9. Satıcı A-Z
DSACategoryId/60001501/2147483645/15033037/213021/234456
BAŞA DÖN