Devlet güvencesiyle çalışmak ve memur emeklisi olmak isteyen adayların hazırlandığı KPSS A Grubu sınavları için birçok kitaptan yararlanılabilir. Hem konu anlatımlı kitaplar hem de soru bankaları, sınava iyi bir şekilde hazırlanmak için satın alabileceğiniz eserler arasındadır. Çok sayıda yayınevinin KPSS A Grubu adaylarına yönelik hazırladığı yaprak testler ve deneme sınavları da bulunur. Çözümlü sorular içeren kitapları tercih ederek yanlış çözdüğünüz sorularda hangi noktalarda hata yaptığınızı net bir şekilde görüp öğrenebilirsiniz. Bu sayede aynı konuda karşınıza daha sonra çıkacak olan sorularda doğru şıkkı işaretleme ihtimalinizi artırırsınız. ÖSYM'nin KPSS'de kullandığı punto büyüklüğüne uygun şekilde basılan soru bankaları sayesinde gerçek sınavın provasını daha verimli bir şekilde yapabilirsiniz. Kaliteli ve dayanıklı kağıtlarla basılan kitaplar aracılığıyla yırtılma sorunu yaşamadan soruların altını çizebilir, işlemleri silip yeniden yapabilirsiniz.

KPSS A Grubu Nedir?

Uzmanlık ve müfettişlik gibi memuriyetlere sahip olabilmek için girilen KPSS A Grubu sınavı ile farklı bakanlıkların bünyesinde düz memurlardan daha vasıflı bir şekilde devlette kariyer yapabilme şansına erişirsiniz. Mesleğinizde yükselerek daha yüksek maaşlara da sahip olabilirsiniz. KPSS A Grubu ile devlet memuru olmak için konu anlatımlı kitaplardan yararlanarak sınavda karşınıza çıkabilecek tüm konular hakkında bilgi alabilirsiniz. Eski bilgilerinizi tazelemek ve yeni müfredata uyum sağlamak için de bu kitapları sipariş edip çalışmaya başlayabilirsiniz. Düzenli ve planlı bir şekilde gerçekleştireceğiniz çalışmalar sonucunda her bir testte yüksek net oranlarını yakalayıp güvenceli bir mesleğe sahip olabilirsiniz. KPSS A Grubu sınavının ardından başvuru yaptığınız kurumun yazılı ve sözlü mülakatlarına da girmeniz gerekebilir. Bu sınavlardan da başarıyla ayrıldıktan sonra devlet memuru olarak çalışma hayatına adım atabilirsiniz.

KPSS A Grubu'na Nasıl Çalışılır?

A Grubu ile memur olmak isteyen adayların, öncelikle KPSS Genel Yetenek ve Genel Kültür testlerinden girmiş olmaları gerekir. Bu testlerden iyi puan almak için, konu anlatımlı kitapların yanı sıra çözümlü soru bankaları ve denemelerle sıkı bir çalışma dönemi geçirmeniz gerekir. Karekod okutarak soru çözümlerine ulaşabileceğiniz denemeler ve soru bankaları sayesinde telefonunuz üzerinden görüntülü ve sesli bir şekilde videolar izleyerek bilgilerinizi pekiştirebilirsiniz. Mezun olduğunuz fakülteye göre gireceğiniz Alan Bilgisi sınavları aracılığıyla sizin bölümünüze özel olarak açılmış A Grubu kadrolarına başvuru yapabilirsiniz. Alan Bilgisi sınavları için ilgili derslere özel olarak hazırlanan KPSS kitaplarından yararlanabilirsiniz. Her bir ders için o alandaki uzman isimlerin hazırladığı kitaplar sayesinde kaliteli bir şekilde sınava hazırlanabilirsiniz. 

KPSS A Grubu Sınavları Kaç Yılda Bir Yapılır?

Bir diğer adı da Alan Bilgisi olan KPSS A Grubu sınavları her yıl yapılır. Yapılan sınav sonucunda ilan edilen kadrolara puanınızla başvurabilirsiniz. Alan Bilgisi kitapları satın alarak yenilenen bilgilere ve ÖSYM'nin soru sorduğu konulara hakim olmaya başlayabilirsiniz. Çözümleri inceleyerek eksiklerinizi kısa süre kapatıp gerçek sınavda düşük stres yaşayarak başarılı bir şekilde KPSS maceranızı sonlandırabilirsiniz. Cumartesi ve pazar günlerinde yapılan Alan Bilgisi sınavlarından size uygun olanlarına girebilirsiniz. Farklı oturumlarla gerçekleştirilen sınavlar, bir adayın birden fazla alan testine girebilmesine olanak tanır. KPSS A Grubu kitapları arasındaki mini kitapçıkları kullanarak pratik bilgiler edinebilirsiniz. Hafıza tekniklerinin uygulandığı bilgi bankaları ile kodlama yaparak akılda kalıcı bir şekilde önemli verileri zihninizde depolayabilirsiniz. Hukuk, iktisat, maliye, muhasebe ve işletme gibi alanlara ait sınavlara hazırlanmak için KPSS kitapları sipariş edebilirsiniz. Çalışmak istediğiniz alan sınavına ait soru bankalarına ek olarak konu anlatımlı eserlerden de kaynak kitap olarak yararlanabilirsiniz.

 

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

KPSS A Grubu Kitapları

323 ürün var
 1. Yazar A-Z
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Ürün Puanı
 4. Fırsat Ürünleri
 5. Markalar A-Z
  1. Benim Hocam Yayınları
  2. Pegem Akademi Yayıncılık
  3. Yargı Yayınevi
  4. Yediiklim Yayınları
  5. 4T Yayınları
  6. Uzman Kariyer Yayınları
  7. Murat Yayınları
  8. Yakın Eğitim Yayınları
  9. A Kadro Eğitim Kurumları
  10. İSEM Yayıncılık
  11. 657 Yayınevi
  12. Hür Yayınları
  13. Temsil Kitap
  14. Ankara Kariyer Yayınları
  15. Pegem Akademi Yayıncılık - KPSS Kitapları
  16. İkinci Sayfa Yayınları
  17. Beyaz Kalem Yayınları
  18. Ekin Basım Yayın
  19. Dahi Adam Yayıncılık
  20. Pelikan Yayınları
 6. Sınıf
 7. Basım Dili
 8. Boyut
 9. Satıcı A-Z
DSACategoryId/60001501/2147483645/15033037/213021/234456/60003642
Başa dön