Konu Anlatımlı

KPSS'de başarı elde etmek için konu anlatımlı kitaplarla çalışmalarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Önemli memuriyetlere atanmanız için girmeniz gereken bir sınav olan Alan Bilgisi'nde başarıyı yakalamak adına tüm konuları detaylı bir şekilde işleyen eserlerden faydalanabilirsiniz. Sade bir dille yazılmış bu kitaplardaki konuları kolayca kavrayıp ilgili soruları rahatlıkla çözebilirsiniz. Konu anlatımlı eserlerde yer alan bölüm sonu testlerini eksiksiz çözerek çalıştığınız konular hakkındaki bilgilerinizi daha uzun süreli bir şekilde hafızanızda tutabilirsiniz. Öğrenme tekniklerine uygun olarak tecrübeli eğitimcilerin hazırladığı KPSS A Grubu kitapları güncel müfredata uygun basımlarla Alan Bilgisi sınavında yüksek bir başarı oranını yakalamanızı kolaylaştırır. Analitik konu anlatımının uygulandığı kitaplarla net bilgileri madde madde verip püf noktalarını belirten minik notlarla gerçek sınavda dikkat etmeniz gereken noktaları gösterir. Ders notlarının yer aldığı kitap çeşitleri ise kısa cümlelerle ilgili alandaki kritik bilgileri bir araya getirerek daha kolay ezberlemenizi sağlar.

KPSS A Grubu Nedir?

Belirli bir kıdeme sahip olarak devlet memuru olmayı planlayan adayların girdiği Alan Bilgisi sınavı sonucunda müfettiş, uzman, kontrolör, müdür gibi unvanlara sahip olursunuz. Hazine ve Maliye Bakanlığı, PTT, belediyeler, vergi daireleri gibi çok geniş bir alanda tercih yaparak devlet memurluğu yapabilirsiniz. Alan Bilgisi sınavının öncesinde KPSS Genel Yetenek ve Genel Kültür testlerine girmeniz de gerekir. A Grubu sınavından aldığınız puanla beraber elde edeceğiniz ortalamalarla başvurularınızı yapıp hedefinizdeki memurluğu kazanabilirsiniz. Son aşama olarak mülakat sınavları da yapan devlet kurumlarında kadrolu memur olabilmek için yazılı ve sözlü mülakatları da başarıyla geçmeniz gerekmektedir. KPSS uygun hazırlanan konu anlatımlı kitaplar soru yoğunluğuna göre bazı konulara daha uzun yer vererek çok soru gelen konularda daha detaylı bilgiler edinebilmenizi sağlar. 

KPSS A Grubu Testleri Nelerdir?

Derslere ve konulara göre düzenlenmiş KPSS A Grubu kitapları aracılığıyla düzenli bir şekilde her konuya özenle çalışabilirsiniz. Üniteler arasında geçiş yapmadan önce ünite sonu testlerine yer veren kitaplarda soru çözümü yaparak öğrendiklerinizin ne kadarının aklınızda kaldığını tespit edebilirsiniz. KPSS A Grubu testlerinde 40'ar sorudan oluşan ve sayısal ağırlıklı Alan Bilgisi sınavları yer alır. Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkiler, Muhasebe, İktisat, İşetme, Hukuk, İstatistik, Kamu Yönetimi, Maliye ve Uluslararası İlişkiler'den ibaret olan bu sınavlara mezun olduğunuz bölüme ve fakülteye göre girebilirsiniz. Sınavların hepsi 50'şer dakikadan oluşurken bu konudaki tek istisna 60 dakikalık İstatistik sınavıdır. Oturumların farklı günlere yayılması birden fazla Alan Bilgisi sınavına girmek isteyen adaylara yardımcı olur. Maliye, hukuk, iktisat gibi farklı alanlara özel olarak hazırlanan kitaplar mesleklerinde uzman eğitimcilerin bilgi birikiminden yararlanabilmenizi sağlar.

KPSS A Grubu Konu Anlatımlı Kitap Fiyatları Ne Kadardır?

Birçok yayınevinin kitap hazırlayarak adaylara yardımcı olduğu Alan Bilgisi'nde konu anlatımlı eserlerle sıkı bir şekilde sınava hazırlanabilirsiniz. Konulara ve sorulara bir arada yer veren bu kitaplar eksiklerinizin yoğun olduğu konulardaki açıklarınızı kapatabilmeniz için okuma yapabilmenize olanak tanır. Test sorularının ÖSYM'nin kullandığı punto büyüklüğüne göre hazırlanması gerçekçiliği artırır. Bunun yanı sıra Alan Bilgisi sınavındaki gibi sorular arası boşluklar sayesinde işlem yapmak için yeterli bir zemine sahip olursunuz. Kontrol edilerek yayına hazırlanan konu anlatımlı kitaplar hatalı bilgiler içermeyerek adayların sınava verimli bir biçimde çalışmasına yardımcı olur. A Grubu kitaplarının fiyatları farklı bütçeler için uygun düzeylere sahiptir. Çok sayıda yararlı eser arasından fiyatlara göre seçimler yapıp KPSS'ye hazırlanabilirsiniz. Video ders olanağı da sunan kitaplar aracılığıyla cep telefonunuz üzerinden dilediğiniz konuyu videolu ders anlatımı ile çalışabilirsiniz.


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Kpss A Grubu Konu Anlatım Kitapları

275 ürün listeleniyor
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Konu Anlatımlı
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 36 / 275 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?