Alan Bilgisi sınavına girerek memur olma hayallerinizi gerçekleştirmek yolunda önemli bir adım atabilirsiniz. Bu sınav türünde geçmiş yıllarda adaylara sorulmuş olan soruları toplu olarak bir araya getiren baskılarla beraber verimli bir şekilde çalışabilirsiniz. ÖSYM'nin sorduğu soruları çözüp gerçek sınavın ciddi bir provasını gerçekleştirebilirsiniz. Yıllara göre basılan KPSS A Grubu çıkmış sorular kitapları, son 5 yılın ya da son 10 yılın testlerine bir arada erişebilmenize imkân tanır. Alternatif baskılara farklı yayınevlerinin sunduğu seçeneklerle ulaşabilirsiniz. Kolay anlaşılır çözümleriyle beraber sizlere ulaştırılan bu kitaplar aracılığıyla hata yaptığınız sorulardaki yanlışlarınızı kolayca tespit edebilirsiniz. Çözümleri okuyarak aynı zamanda soruları daha pratik bir şekilde nasıl çözeceğinizi öğrenebilirsiniz. Bilgilerinizi taze tutmak için de KPSS A Grubu alanında geçmiş yıllarda çıkmış soruları çözerek pratik yapabilirsiniz.

KPSS A Grubu'na Nasıl Hazırlanılır?

A Grubu sınavlarına hazırlanmak için video dersler içeren konu anlatımlı kitaplardan faydalanabilirsiniz. Okuyarak anlayamadığınız konularda video dersleri, eğitimcilerin tahta üzerinde görsel bir şekilde anlattıkları konuları daha kolay kavrayabilirsiniz. Aynı zamanda çözümlü çıkmış sorulara sahip KPSS A Grubu kitaplarından da faydalanabilirsiniz. Puntoları gerçek sınavdaki soruların puntolarıyla aynı düzeyde hazırlanan çıkmış soru kitapları ile gerçekçi bir şekilde A Grubu sınavının provasını yapabilme şansı yakalarsınız. Kâğıt kalitesinin de son derece yüksek olmasıyla beraber işlem yapmak ve soruların altını çizerek püf noktaları gözden kaçırmamak kolaylaşır. Cevap anahtarlarının kolay okunabilen tasarımı sayesinde çözdüğünüz soruları toplu olarak kısa süre içerisinde kontrol edip kaç doğru ve kaç yanlış yaptığınızı tespit edebilirsiniz. Test sayfalarının üzerine kaç net yaptığınızı not alarak çalışmalarınız sonucunda zaman içerisinde netlerinizi ne kadar yükselttiğinizi kolayca anlayabilirsiniz.

KPSS A Grubu Nedir?

Önemli memuriyetlere atanmak için girilen KPSS Alan Bilgisi ile mesleğe başlamak için önemli bir adım atarsınız. Müfettişlik ve müfettiş yardımcılığı, denetmenlik ya da denetmen yardımcılığı gibi memur unvanlarını kazanabilmek için bu sınavda başarı elde etmeniz gerekir. Hazine ve Maliye Bakanlığı, Çalışma Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı gibi farklı bakanlıklarda kariyer yapmak için mezun olduğunuz fakülteye göre farklı alan bilgisi testlerine girebilirsiniz. Bu testlerin öncesinde KPSS Genel Yetenek ve Genel Kültür sınavlarına da girmiş olmanız gerekir. Alacağınız puanlardan sonra ilan edilen kadroları tercih ederek mülakata hak kazanmaya çalışırsınız. Sözlü ve yazılı olarak ya da her ikisinin birden yapıldığı mülakatlardan da geçer not aldıktan sonra önemli bir memuriyette iş başı yapabilirsiniz.

KPSS A Grubu'nda Hangi Testler Vardır?

Alan Bilgisi sınavları; işletme, muhasebe, hukuk, kamu yönetimi, iktisat, istatistik, uluslararası ilişkiler, maliye, çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri gibi alanlarda yapılır. Başvurmak istediğinizin memuriyetin bağlı olduğu alana göre bu sınavlara girip puan alabilirsiniz. Her biri kendi alanında uzmanlık isteyen bu dersler için hazırlanan kitaplarla bilginizi artırabilirsiniz. Ezber yapmanızı ve zorlu konulara hakim olmanızı sağlayan pratik kitapçıklar ile daha çok bilgi birikimi edinebilirsiniz. Detaylı konu anlatımı yapan Alan Bilgisi kitapları satın alarak ilgili alana dair ayrıntılı bilgilere erişebilirsiniz. Belirlediğiniz çalışma programına uyarak üniteler hakkında gerekli verileri edinip testler çözebilirsiniz. Soru bankası kitapları bol pratik yapabilmeniz için size yardımcı olur. Farklı soru stillerinin de yer aldığı bu soru bankaları, dikkatinizi ölçen sorularla gerçek sınavda karşılaşabileceğiniz yanıltıcı ifadeleri rahatlıkla ayırt edebilmenizi sağlar. KPSS A Grubu'nda geçmiş senelerde adaylara sorulmuş tüm sorulara çıkmış soru kitaplarıyla ulaşabilirsiniz. Soru çözümlerine sahip bu kitaplar sayesinde önceki senelerin sorularının nasıl doğru bir şekilde çözülebileceğini öğrenebilirsiniz.


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Kpss A Grubu Çıkmış Sorular

Sepette Kampanyalı Ürünler
İndirimli Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Çıkmış Sorular
Toplam 21 / 21 ürün
DSACategoryId/60001501/2147483645/15033037/213021/234456/60003642/60003662