Soru Bankası

KPSS A Grubu soru bankası kitapları, soru çözerek sınava iyi bir şekilde hazırlanabilmenize yardım eder. Öğrendiğiniz bilgileri ölçebilmek ve unutmamak için sık biçimde soru çözmeniz gerekir. Sınavdaki soruları daha rahat çözebilmek ve cümleleri daha kolay anlayabilmek için de soru çözme pratiğinizin gelişmiş olması önemlidir. Uzman eğitimcilerin önerdiği gibi, her gün belirli sürelerle farklı derslere çalışıp ardından da soru çözümü yaparak öğrendiklerinizi ölçümleyebilirsiniz. ÖSYM'nin şaşırtmacalı tuzak sorularına karşı bağışıklık kazanıp hiçbir soru kökünü gözden kaçırmamak için de yayınevlerinin sınav kalitesinde hazırladığı soruları çözebilirsiniz. Soru bankalarındaki dikkat ölçen sorular, düzensiz bir şekilde dizilen şıklar arasından doğru olanı bulabilmek için çaba sarf etmenizi sağlar. Ezbere bir şekilde işaretleme yapmamak için, ÖSYM'nin yaptığı gibi şıklardaki sayılar ve rakamlar düzensiz biçimde dağıtılmıştır. Bu sayede oldukça gerçekçi provalarla A Grubu testlerine hazırlanabilme şansı yakalarsınız.

KPSS A Grubu Soru Bankası Fiyatları Ne Kadar?

Sınav tekniğine alışmak için, konu anlatımlı kitaplar üzerinden yapacağınız çalışmaları soru bankaları aracılığıyla pekiştirmeniz gerekir. Çok sayıda test sorusu içeren bu kitaplar, tüm soru tiplerine aşinalık kazanarak asıl sınava ciddi biçimde hazırlanabilmeniz için basılır. Pratik yanıt anahtarları üzerinden, tamamladığınız testlerde kaç doğru ve kaç yanlış yaptığınızı hesaplayabilirsiniz. Bulduğunuz net oranlarını testlerin başına not ederek zaman içerisindeki gelişiminizi görebilirsiniz. Yoğun bir şekilde hatalı çözümler gerçekleştirdiğiniz konularda daha fazla konu tekrarı ve soru çözümü yaparak açıklarınızı kapatabilirsiniz. Fiyat konusunda adayların beğenisini kazanan hazırlık kitapları, uzunluklarına veya yayınevlerine göre farklı fiyatlandırmalara sahiptir. Ayrıca filtreleme sistemini kullanarak bütçenizi aşmayan fiyatlara sahip soru bankalarını sipariş edebilirsiniz.

KPSS A Grubu'nda Soru Dağılımı Nasıl?

Analitik yöntemler kullanılarak hazırlanan sorulara sahip kitaplar, A Grubu'nda başarıyı yakalamanız için idealdir. Diğer adı Alan Bilgisi olan KPSS A Grubu sınavında 40'ar soruluk farklı testler yer alır. Mezun olduğunuz fakülteye göre girebileceğiniz bu testler sonucunda ilan edilmiş kadrolara başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. Başvuru sonrasında son aşama olarak kurum sınavlarına ya da mülakatlara girmeniz de gerekebilir. Alan Bilgisi testleri şu şekildedir: İşletme, Muhasebe, İktisat, Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler, İstatistik, Kamu Yönetimi, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri. Bu alanlara özel olarak ilgili konudaki uzman eğitimcilerin kaleme aldığı sorularla bol bol pratik yapabilirsiniz. ÖSYM'nin tarzına uygun soruların kalitesinin oldukça yüksek olması sayesinde verimli biçimde sınav hazırlıklarınızı sürdürebilirsiniz. Dilerseniz, uygun şartlara sahip olmanız durumunda birden fazla Alan Bilgisi sınavına da girebilirsiniz. Oturumların farklı gün ve saatlere ayrılması bu konuda işlerinizi daha da kolaylaştırır.

KPSS A Grubu Kadroları Nelerdir?

Oldukça önemli memuriyetlere yerleşebilmenizi sağlayan A Grubu sınavı sayesinde devlet garantisi altındaki memuriyet hayatınıza başlayabilirsiniz. Bu alandaki kadrolar arasında uzmanlık, müfettişlik, müdürlük, denetmenlik gibi pozisyonlar yer alır. Devlet organlarının farklı konumlarına yerleşebilmenize olanak tanıyan A Grubu kadroları, birçok bakanlığa ve devlet kurumuna açılan kapılara sahiptir. Satın alacağınız soru bankaları ile yüksek puanlara erişip memur olarak iş hayatına giriş yapabilirsiniz. Videolu çözümler sunan soru bankalarından cep telefonunuzla uyumlu biçimde yararlanabilirsiniz. Soru sonlarında yer alan karekodları mobil uygulamalar aracılığıyla okutup ilgili sorunun detaylı çözümünü izleyebilirsiniz. Kaliteli çekimler ve sade anlatımlar aracılığıyla soruyu neden yanlış yaptığınızı ve hangi püf noktayı göz ardı ettiğinizi hemen anlayabilirsiniz. Hatalı soruların yer almadığı güvenilir testler, editörlerin ve öğretmenlerin kontrolünden geçirilerek raflardaki yerini alır. Bu sayede kaliteli soruları çözerek daha etkili bir şekilde KPSS'ye kendinizi hazırlayabilirsiniz.


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Kpss A Grubu Soru Bankası

186 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Soru Bankası
İndirimli Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Toplam 24 / 186 ürün
DSACategoryId/60001501/2147483645/15033037/213021/234456/60003642/60003650