Cep Kitapları

KPSS A, iktisadi ve idari bilimler, işletme, iktisat ve siyasal bilgiler bölümünden mezun öğrencilerin girebildiği bir sınavdır. Her yıl yapılan bu sınav ile müfettişlik, kaymakamlık gibi kariyer meslek grubunun atamaları yapılır. ‌KPSS A kadroları oldukça az ve önemlidir. Bu nedenle sınava hazırlanma sürecinde daha fazla çalışmak ve kullanılan kaynakları seçerken özen göstermek gerekir. Çalışma sürecinde kullanabileceğiniz eğitim setleri, konu anlatımlı kitaplar ve soru bankalarının yanı sıra her an yanınızda taşıyabileceğiniz cep kitaplarından edinmenizde de fayda bulunur.

‌KPSS A’da Hangi Derslerin Sınavlarına Girilir?

‌KPSS A, 3 oturumdan oluşan bir sınavdır. Cumartesi sabah, cumartesi öğlen ve pazar sabah oturumlarının her birisinde 3 ders bulunur. Sınav kayıt sürecinde her oturum için ayrı kayıt yapılır ancak kaydolduğunuz oturumdaki derslerin hepsine katılmanız gerekir. ‌KPSS A için farklı puan türleri bulunur ve her puan türü için derslerin kat sayıları değişir.

‌KPSS A Birinci Oturum İçin Cep Kitabı Nasıl Seçilir?

Sınavda 40 soru sorulan çalışma ekonomisi dersi sınava girenlerin kolaylıkla çözdüğü derslerin başında yer alır. Konu özetlerinden oluşan bir cep kitabı alıp, fırsat buldukça okuyabilirsiniz. Konu sonunda örnek soruların bulunduğu bir kaynak konunun pekişmesine yardımcı olur.

40 sorudan oluşan kamu yönetimi dersi ‌KPSS A puanlarına etkisi yüksek olan derslerden birisidir. Sınavda detay bilgilerden sorular gelebileceğinden dolayı ayrıntılı anlatımı olan kaynakları tercih etmenizde fayda bulunur. Konu anlatımlı kitabın yanında cep soru bankası da alarak yanınızda her zaman taşıyabilir ve mümkün oldukça fazla soru çözebilirsiniz.

‌KPSS A İkinci Oturum İçin Hangi Cep Kitaplarını Almalıyım?

‌KPSS A hukuk konuları oldukça geniştir ve her konu da oldukça önemlidir. Bu nedenle tek bir cep kitabı kullanmak yerine her alt ders için ayrı bir cep kitabı almayı düşünebilirsiniz. Böylece konuları daha detaylı şekilde çalışabilirsiniz.

Sayısal bilgilerin yoğun olduğu iktisat dersi için hem konu anlatımlı hem de soru bankası cep kitapları tercih edilebilir. 40 sorudan oluşan sınavın 22 sorusu makro ve mikro iktisat konularından geldiğinden dolayı bu 2 konu için ayrı kitaplar kullanmakta da fayda vardır.

Neredeyse tüm konuları sözel ağırlıklı olan maliye için alacağınız cep kitabında konuya dair detay bilgilerin bulunması ve her ünitenin sonunda özete yer verilmesi konuların daha kolay kavranmasını sağlar. Özellikle dışarıda çok zaman geçiriyorsanız bu zamanı değerlendirmek adına birden fazla maliye cep kullanarak konularla ilgili farklı bakış açıları geliştirebilirsiniz.

‌KPSS A Üçüncü Oturum İçin Hangi Cep Kitapları Daha İyidir?

İşletme konuları oldukça geniş olmakla beraber ‌KPSS’de soru çıkan konuların dağılımı göz önünde tutularak hazırlanan cep kitaplarını kullanırsanız zamandan ciddi anlamda tasarruf edebilirsiniz. İşletme için konuların en önemli noktalarına değinen bir kitap kullanabilir ve ardından kolaydan zora doğru ilerleyen bir cep soru bankasından soru çözebilirsiniz.

Muhasebe, ‌KPSS A kadrolarına yerleşmek isteyen adayların en zorlandığı derslerden birisidir. Sorulan soruların önemli bir kısmı genel muhasebeden çıktığı için bu konu için ayrı bir cep kitabı almak faydalı olur. Ayrıca konu sonunda çözümlü soruları bulunan cep kitapları sayesinde konuyu pekiştirebilir ve netlerinizi artırabilirsiniz.

‌KPSS A’nın en önemli derslerinden birisi olan istatistik için alacağınız cep kitaplarında tanım ve formüllerin üzerinde durulmasına özen gösterebilirsiniz. İstatistik sorularının önemli bir kısmı direkt bilgi sorusu olarak gelir. Cep kitaplarından konunun püf noktalarını öğrendikten sonra soru çözerek konuları kısa sürede öğrenebilirsiniz.


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Kpss A Grubu Cep Kitapları

78 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Cep Kitapları
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 24 / 78 ürün
DSACategoryId/60001501/2147483645/15033037/213021/234456/60003642/60003666