Devlet memuru olarak güvenceli bir işte çalışmayı amaçlayan adayların aşması gereken en önemli engel KPSS Lise ve KPSS Ön Lisans sınavlarıdır. Yıllardır KPSS için çalışma kitapları ve soru bankaları hazırlayan yayınevleri aracılığıyla bu sınava etkili bir şekilde hazırlanabilirsiniz. Sınav hazırlığı sürecinde düzenli ve planlı bir şekilde çalışmalarınızı yürütmeniz başarınızı doğrudan etkileyen faktörler arasında yer alır. Kaliteli sorularla bol pratik yaparak gerçek sınavda karşınıza çıkacak sorularda daha az hata yaparsınız. ÖSYM'nin sormayı sevdiği tuzak sorulara aşina olmak ve soru köklerindeki hiçbir ifadeyi gözden kaçırmamak için KPSS Lise ve Ön Lisans kitaplarından satın alabilirsiniz. Özgün sorularla bilginizi nitelikli bir şekilde ölçüp Tarih soru bankası gibi belirli bir dersi konu alan kitaplarla sınava sıkı biçimde hazırlanabilirsiniz. Yazı puntolarının sınav kitapçığındaki karakterlerle aynı boyutta seçildiği kitaplar sayesinde daha gerçekçi provalar yapabilirsiniz.

KPSS Lise ve Ön Lisans Kitapları Ne Kadar?

Sınava hazırlanma sürecinde yararlanacağınız kitapları fiyatlarına göre tercih ederek bütçenizi daha verimli şekilde kullanabilirsiniz. Yayınevlerinin hazırladığı kitapların sayfa sayıları ve içeriklerinde yer alan çözümlü soru, konu anlatımı, video ders gibi özellikler ürünün fiyatının belirlenmesini sağlar. Bütçe seviyenize göre filtreleme yaparak yalnızca belirlediğiniz fiyat aralığına ait kitapları görüntüleyerek alışverişinizi çabucak tamamlayabilirsiniz. Karekod teknolojisine sahip kitaplar kâğıttan tasarruf sağlayarak doğaya da katkı sağlar. Daha az kâğıt harcanan kitaplar daha cazip fiyatlara sahiptir. Karekodları kullanarak cep telefonunuz üzerinden konu anlatımı ve soru çözümü videolarına ulaşabilirsiniz. Birden fazla eğitimcinin yazdığı, Vatandaşlık dersine ait konu anlatımlı kitaplar derinlemesine bilgi alıp sınavda ayrıntılı soruları çözebilmeniz için uygundur. Deneyimli öğretmenlerin oluşturduğu alternatif sorularla beraber tüm soru tiplerini ezberleyip sınavda hız kazanabilirsiniz.

KPSS Ön Lisans Soru Dağılımı Nasıl?

Adaylar KPSS Ön Lisans'ta toplamda 120 soru ile karşılaşır. Eşit dağılan bu sorular Genel Yetenek ve Genel Kültür bölümlerinde 60'ar adettir. Genel Yetenek bölümünde 30 adet Türkçe sorunusun yanı sıra 30 adet de matematik sorusu bulunur. Genel Kültür bölümü ise daha heterojen bir yapıya sahiptir. Bu bölümde en çok soru tarih testinden gelir. 27 adet tarih sorusu bilgi ağırlıklı olduğu için sıkı bir çalışma süreci ile beraber ezber yaparak bu alanda yüksek net oranlarını yakalayabilirsiniz. Genel Kültür'deki diğer önemli test ise 18 sorudan oluşan coğrafya testidir. Bunu 9 soruyla vatandaşlık ve 6 soruyla güncel bilgi soruları takip eder. Güncel olaylardan ve gelişmelerden yola çıkarak adayların genel kültürünü ölçmeyi amaçlayan sorulara gündemi ve haberleri takip ederek çalışabilirsiniz. Bunun yanı sıra KPSS Genel Yetenek - Genel Kültür Çıkmış Sorular temalı eserleri satın alarak önceki sınavlarda nelere odaklanıldığını görebilirsiniz.

KPSS Ön Lisans Konu Dağılımı Nasıldır?

Türkçe testinde uzun paragraf sorularının yanı sıra cümlede anlam, anlatım bozukluğu ve noktalama işaretleri gibi alanlardan sorularla karşılaşırsınız. Memurluk yolunda çözmeniz gereken bir diğer önemli test olan matematikte ise sayı ve kesir problemleri, rasyonel sayılar, çarpanlara ayırma ve sadeleştirme, grafik soruları ve köklü sayılar ile ilgili sorular karşınıza çıkar. Genel Kültür testinde yer alan tarihte eski Türk devletleri, Osmanlı, Atatürk İlke ve İnkılapları ve Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi ile ilgili sorular bulunur. Daha dar bir alan sahip coğrafya bölümünde Türkiye'nin fiziki, beşeri ve ekonomik özellikleri ile ilgili sorular yer alır. Son olarak vatandaşlık testinde hukuk, idare ve anayasa ile ilgili konulardan sorular gelir. Genel Kültür testi güncel bilgilerle olan yakınlığınızı ölçen 6 soruyla sona erer. KPSS Lise ve Önlisans Genel Yetenek Genel Kültür Konu Anlatımlı setleri sipariş ederek sınavda çözmeniz gereken tüm sorular hakkında pratik yapabilirsiniz.


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

KPSS Lise Önlisans Kitapları

İndirimli Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Sepette Kampanyalı Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Konu Anlatımlı
Soru Bankası
Deneme
Yaprak Testler
Çıkmış Sorular
Cep Kitapları
KPSS Setler
Toplam 24 / 315 ürün
DSACategoryId/60001501/2147483645/15033037/213021/234456/60003641