Lise - Önlisans

Devlet memuru olmayı amaç edinmiş adayların KPSS sınavına girerek başarılı olması gerekiyor. ÖSYM tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı, farklı dönemlerde ve oturumlarda yapılıyor. Memur kadrolarına ve de mezun olan en yüksek öğrenim derecesine göre KPSS dönemleri değişiyor. Lisans, önlisans ve de ortaöğretim mezunları için farklı KPSS testleri oluşturuyor. Bu testlerden geçmek ve başarılı olmak isteyen adaylar ise sınava hazırlık sürecine giriyor. Bu süreçte KPSS lise ve önlisans sınav içeriklerine göre yardımcı kitaplardan yararlanabiliyor. KPSS ortaöğretim ve önlisans sınavları farklı oturumlarda gerçekleştiriliyor olsa da aynı içeriklere sahip. Bu şekilde de KPSS lise ve önlisans kitapları iki sınav için de kullanılabiliyor. 

KPSS Lise Önlisans Soru Dağılımları 

KPSS’ye girecek adaylar lise önlisans sınavlarında 120 soru ile karşılaşıyor. Bu sınav içerisinde genel kültür ve de genel yetenek olmak üzere iki farklı test yer alıyor. İki test de 60 soruyu kapsıyor. Ancak farklı testler içinde farklı sorular ile karşılaşılıyor. Genel kültür testi içinde genel olarak tarih ile ilgili sorular yer alıyor. Bunun dışında coğrafya ve de vatandaşlık bilgisi yeterliliğini ölçen sorular de bulunuyor. Çok az da olsa güncel bilgileri içeren sorular ile de karşılaşılıyor. KPSS ortaöğretim ve önlisans testlerinde genel yetenek bölümünde ise Türkçe ve de matematik soruları var. Bu soruların sayıları ise eşit olarak bölünüyor. KPSS lise önlisans kitapları bu soru dağılımlarına ve de tiplerine göre hazırlanıyor. KPSS sınavına hazırlık sürecinde büyük bir fayda sağlıyor. 

KPSS Lise Önlisans Kitapları Konuları 

KPSS lise önlisans kitapları dağılımı sınava yönelik hazırlanıyor. Genel kültür ve genel yetenek testlerine göre farklı konular içeren farklı kitaplar bulunabiliyor. KPSS ortaöğretim ve önlisans kitapları Türkçe için paragrafta anlam, cümlede anlam, noktalama işaretleri ve de anlatım bozukluğu gibi dil bilgisi konularını içeriyor. KPSS lise önlisans kitapları anlatımlı çeşitlerinde matematik bölümlerinde rasyonel sayılar, köklü sayılar, grafik ve çarpanlara ayırma gibi konular ile karşılaşılıyor. Bu konular üzerinde soruların hazırlandığı görülüyor. Sınavın genel kültür bölümü de dünya tarihi, Atatürk ilke ve inkılapları ve Türk devletleri gibi konuları içeriyor. Konu anlatımlı kitaplar da bu konular üzerinde hazırlanıyor. Bunun dışında coğrafya konuları ise Türkiye’nin fiziki ve beşeri özelliklerini kapsıyor. Genel kültür kısmında yer alan vatandaşlık ise hukuk ve anayasa konularını içeriyor. 

KPSS Lise Önlisans Kitapları Çeşitleri 

KPSS lise önlisans kitapları çeşitleri yayınevi ve kitap içeriği gibi konulara göre ortaya çıkıyor. KPSS konusunda deneyimli olan pek çok yayınevinin sınava yönelik kitapları arasında seçim yapılabiliyor. KPSS lise önlisans kitapları dersler ve eksik olan konulara göre de kitap çeşitleri değerlendiriliyor. Kitap içerikleri ve de türlerine göre KPSS ortaöğretim önlisans kitap çeşitleri şu şekilde sıralanıyor;

  • KPSS Lise Önlisans Konu Anlatımlı Kitaplar 

KPSS lise önlisans kitapları anlatımı ve içeriklerine göre değişebiliyor. Derslere konu anlatımlı kitaplar çeşitleniyor. Türkçe, matematik, tarih, anayasa ve de vatandaşlık için özel olarak hazırlanan konu anlatımlı kitaplar bulunuyor. KPSS ortaöğretim lise önlisans konu anlatımlı kitaplar arasında eksik olan derslere göre seçim yapılabiliyor. Bu kitapların tamamı sınavda yer alan konulara göre düzenleniyor. Konu anlatımlı kitaplarla ders konuları çalışıldıktan sonra içerisinde yer alan konu ile ilgili testlerle de konular pekiştiriliyor. Ders özelinde hazırlanan konu anlatımlı kitapların yanı sıra tüm dersleri ve sınava dahil olan konuları içeren tek kitaplar da var. Genel bir hazırlık ve de ders tekrarı yapmak isteyenler için de bu kitaplar bir seçenek oluşturuyor. 

  • KPSS Lise Önlisans Soru Bankaları 

KPSS lise önlisans soru bankası ve çeşitleri de sınava hazırlık sürecinde oldukça önemli. Soru bankası kitapları içinde yer alan birden fazla test ile sınav için pratik kazanmayı sağlıyor. Sınav soru tiplerine aşina olmak ve de sınava doğru şekilde hazırlanabilmek için soru bankaları mutlaka kullanılıyor. KPSS lise önlisans soru bankaları yine tek bir ders için bulunabiliyor. Yani matematik ya da tarih için ayrı soru bankaları mevcut. Bunun dışında genel kültür ve genel yetenek için ayrı olarak hazırlanan soru bankaları da var. Soru bankası ve çeşitleri arasında KPSS’de daha önce çıkmış olan soruların yer aldığı kitaplar öne çıkıyor. KPSS lise önlisans çıkmış sorular kitapları sınav yapısını öğrenmek için oldukça önemli. Benzer sorular ile karşılaşmak ve bu sorularda pratiklik kazanmak başarı üzerinde etkili olabiliyor. 

  • KPSS Lise Önlisans Deneme Kitapları 

KPSS lise önlisans deneme kitapları birden fazla denemeden oluşuyor. 3 ya da 5 denemeden oluşan kitaplar bulunuyor. Sınav soru dağılımları ile birebir olan bu denemeler hazırlık sürecinin son döneminde sıklıkla çözülüyor. Hız kazanmak ve de değerlendirme yapabilmek için denemeler çözülüyor. Deneme KPSS lise önlisans kitapları cevap anahtarı ile de kontrol edilerek hedefe olan yakınlık belirlenebiliyor. 

  • KPSS Lise Önlisans Kitapları Setleri 

KPSS lise önlisans kitapları set halinde de satın alınabiliyor. Tüm dersleri içeren ve konu anlatımı bulunan kitap setleri sınava hazırlanmak isteyen adaylar için avantaj sağlıyor. Bunun dışında iki veya üç ders kitabına sahip KPSS lise önlisans kitapları seti de mevcut. Bu setler de eksik olan derslere yönelik seçilebiliyor. Soru bankalarında oluşan kitap setleri de var. Örneğin Türkçe, matematik ve tarih soru bankası set halinde satın alınabiliyor. 

KPSS Lise Önlisans Kitapları Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

KPSS lise önlisans kitapları arasında seçim yaparken ya da bu kitapları satın alırken dikkat edilen bazı konular bulunuyor. Bu kitaplar arasında seçim yaparken kitap içeriklerine dikkat ediliyor. Adayların eksik oldukları derslere ya da konulara göre içerikler arasında seçim yapabilmesi mümkün. Buna göre de seçime dikkat ediliyor. Kitapların konu anlatımlı ya da soru bankası olması da seçimleri değiştirebiliyor. Çözümlü soru bankası tercih etmek isteyenlerin bu konuya da önem vermesi önemli. KPSS ortaöğretim önlisans soru bankaları çözümlü soruların da yer aldığı kitaplar olarak adayların karşısına çıkıyor. Bunun dışında çıkmış soruların yer aldığı soru bankaları ya da çeşitleri tercih edilecekse kitapların güncel olması da gerekiyor. Bu konu da kitap alırken dikkat edilen konulardan biri. 

KPSS Lise Önlisans Kitapları Fiyatları 

KPSS lise önlisans kitapları fiyatları birden fazla konuya bağlı olarak değişebilir. Fiyat değişikliğinin görülme nedenlerinden biri farklı yayınevleri tarafından basılan farklı KPSS kitaplarının bulunabilmesi. Yayınevleri ve kitapların özellikleri KPSS lise önlisans kitapları fiyatı üzerinde etkili oluyor. Bunun dışında kitapların içerikleri de fiyatları belirleyebiliyor. Konu anlatımlı kitaplar ile soru bankaları arasında fiyat farkı görmek mümkün oluyor. Bunlara ek olarak tek bir kitap ile KPSS ortaöğretim önlisans kitap setleri arasında da fiyatlar değişiyor. Büyük bir ürün ve fiyat çeşitliliği söz konusu oluyor. Hepsiburada.com ile de bu çeşitliliğe kolaylıkla ulaşılabiliyor. İhtiyaçlara, isteklere göre KPSS ortaöğretim önlisans kitapları arasında kısa sürede değerlendirme ve de seçim yapılıyor. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

KPSS Lise Önlisans Kitapları

389 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Konu Anlatımlı
Soru Bankası
Deneme
Yaprak Testler
Çıkmış Sorular
Cep Kitapları
KPSS Setler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 24 / 389 ürün
DSACategoryId/60001501/2147483645/15033037/213021/234456/60003641