Cep Kitapları

KPSS, öğrenim görülen eğitim düzeyine ve bölümlere göre farklı testler ve kombinasyonlarla uygulanan kamu personeli seçme sınavıdır. Zeminini genel kültür ve genel yetenek testlerinin oluşturduğu KPSS, mezuniyetten sonra kamu sektöründe iş hayatına atılmak için bir köprü vazifesi görüyor. Lisans mezunları için ek alan testlerinin de uygulandığı KPSS'de lise ve ön lisans mezunları genel yetenek ve genel kültür testlerinden sorumlu tutuluyor. Kamu personeli adayları, başarı için planlı ve ciddi bir çalışma gerektiren kamu personeli seçme sınavına çeşitli yayınevlerinin KPSS kitaplarıyla hazırlanıyor. Lise ve önlisans cep kitapları, KPSS hazırlık sürecinizde destekleyici kitaplar olarak yardımınıza koşuyor. KPSS setleriyle ya da tek kitaplarla yapacağınız ayrıntılı çalışmalarınızı, KPSS cep kitaplarıyla zenginleştirebilirsiniz.

KPSS Lise ve Ön Lisans Cep Kitapları Ne Tür Faydalar Sağlıyor? 

Lise ve önlisans mezunları, okullarından başarıyla mezun olduktan sonra vasıflarına uygun bir işi icra etmek amacıyla KPSS'ye başvuruyor. Adaylar kamu sektöründe hedefledikleri kadrolarda yer bulabilmek için KPSS hazırlık kitaplarıyla çalışma yürütüyor. Çalışmaların belirli kısımlarında konu tekrarı, soru çözme ve deneme testleri uygulama gibi ihtiyaçlar duyan lise ve ön lisans mezunları; bu amaçlarla klasik kitaplara ek olarak KPSS cep kitaplarını da tercih edebiliyor. Lise ve ön lisans cep kitapları, yayınevleri tarafından farklı kategorilerde ve farklı dersler üzerine hazırlanıyor. Çalışma planınız, hedefleriniz ve ağırlık verdiğiniz dersleri ve konuları dikkate alarak KPSS cep kitapları satın alabilirsiniz.

Lise ve Ön Lisans Cep Kitaplarının Klasik Kitaplara Göre Avantajı Nedir?

Ön lisans cep kitapları, üniversitelerin ön lisans programlarından mezun olup KPSS'ye hazırlanan memur adaylara birçok avantaj sağlıyor. Konu tekrarlarını daha pratik bir biçimde yapmak, sınav hazırlığını belirli mekanlarla sınırlı tutmamak, taşıma kolaylığı gibi çeşitli avantajlar sağlıyor. Çanta taşımayı düşünmediğiniz günlerde cebinizde taşıyabileceğiniz KPSS ön lisans cep kitapları, boş vakitlerinizi sınav hazırlığıyla değerlendirmenizi mümkün kılıyor. Üstelik bunu üzerinizde fazla ağırlık taşımadan yapmanızı sağlıyor. Bu sayede daha verimli bir hazırlık süreci geçirmenize fırsat tanıyor.

Lise ve Ön Lisans Cep Kitaplarında Hangi Konular Yer Alıyor?

Lise ve ön lisans mezunları için yapılan KPSS'de iki farklı kategoriye ayrılmış bir test bütünü uygulanıyor. Bu test bütünü, ilgili konularda genel anlamda kültür ve yetenek ölçmek ve bu ölçüm sonucunda aday seçmeyi amaçlıyor. Genel kültür testi; tarih, coğrafya, güncel bilgiler, temel vatandaşlık ve hukuk bilgileri gibi çok sayıda dersi ve konuyu kapsıyor. Genel yetenek testi ise dil bilgisi, okuduğunu anlama ve yorumlama ile temel matematik bilgilerini kullanma yeteneğinizi ölçmek amacıyla uygulanıyor. Bu kapsamda Türkçe ve matematik derslerinden hazırlanmış sorulardan oluşuyor. Lise ve ön lisans cep kitapları satın alarak ilgili dersler için destekleyici çalışmalar yürütebilir, boş zamanlarınızı ders çalışmak için daha pratik bir biçimde düzenleyebilirsiniz.

KPSS Lise ve Ön Lisans Çıkmış Sorular Cep Kitabında Bulunuyor mu?

KPSS geçmiş yıllara ait sorular, cep kitabı formatında da bulunuyor. Lise ve ön lisans mezunlarının girdiği KPSS'nin geçmişte çıkmış sorularını cebinizde taşımanızı sağlayacak çıkmış sorular cep kitabı, KPSS sorularını analiz etmenizi mümkün kılıyor. Bu sayede karşılaşma ihtimaliniz olan çeşitli soru tiplerini görerek çalışmalarınızı buna göre planlayabilirsiniz. KPSS hazırlığı, sorumlu olduğunuz derslerden ve konu alanlarından öncelikle yeterli düzeyde bilgi ve yorum yeteneği gerektiriyor. Bilgi ve yorum bakımından, modüler veya tek kitap biçimindeki KPSS kitaplarıyla yeterli bilişsel düzeye geldikten sonra çıkmış soruları çözerek soru pratiğinizi geliştirebilirsiniz. Soru bankası, konu anlatımı ve çıkmış sorular cep kitaplarını hepsiburada.com'dan uygun fiyat seçenekleriyle satın alabilirsiniz.


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Liseve Önlisans Cep Kitapları

26 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Cep Kitapları
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 26 / 26 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?