LGS hazırlık kitaplarının seçimi, LGS’ye girecek öğrencilerin verimli ders çalışmaları ve sınavda başarılı olmaları için büyük önem taşır. Doğru kaynak seçimi, düzenli çalışma ve tekrar sayesinde sınavdan istediğiniz liseye gitmenizi sağlayacak yüksek puanları almanız zor değildir.

LGS’ye Hangi Kitaplardan Çalışılır?

Okulda konuları yeterince öğrenmediğinizi düşünüyorsanız konu anlatımlı kitaplar üzerinden konuları tekrar çalışabilirsiniz. Konu anlatımlı kitaplar yerine video destekli eğitim setleri ya da konu özetli fasikülleri de tercih edebilirsiniz. Kaynaklarda konunun önemli kısımlarından oluşan özet bölümlerinin daha kolay anlaşılabilmesi için görsellerle desteklenmesi çalışmayı daha verimli kılar. Sosyal bilimler konu anlatımlı kitaplarda haritaların bulunması da konunun daha kolay özümsenmesini sağlar.

LGS soru bankası seçiminde, kitapların öğrencinin başarı durumuna uygun olması öğrencinin moralini bozmadan çalışmayı sürdürebilmesini sağlar. Örnek soru tarzlarının ardından benzer soruların sorulduğu ya da soruların yanına püf noktalarının eklendiği soru bankaları, konuların daha kolay pekişmesine yardımcı olur.

Sayısal Dersler İçin Hangi Soru Bankaları Kullanılmalı?

Sayısal dersler için alınacak soru bankalarında soruların kolaydan zora doğru ilerlemesi, konunun pekişmesine ve daha zor soruları çözer hale gelmenize yardımcı olur. Ayrıca örnek sorular ardından benzer soruların geldiği kitaplar da soru tarzlarının öğrenilmesi için katkıda bulunur. Çözemediğiniz soruların çözüm yollarını öğrenmek için video çözümleri olan kaynakları kullanabilirsiniz. LGS hazırlık sürecinde çözülen soru sayısı arttıkça hemen hemen her soru tarzına alışabilirsiniz.

Matematik ve geometri soru bankalarında yer alan yorumlamaya dayalı sorular düşünme kabiliyetinizi arttırır. Direkt formülleri uygulayarak cevaba ulaşabileceğiniz sorular yerine dolaylı soruları çözerseniz netlerinizin daha fazla artması mümkün olur. Fen bilgisi soru bankalarının çözümlü olması, çözüm yolunu öğrenerek soru tarzı eksiklerinin tamamlanması için oldukça faydalı olur.

Sözel Dersler İçin Hangi Soru Bankaları Kullanılmalı?

Sözel derslerde çalışılan konunun hafızada kalması için bolca soru çözmek gerekir. Çözeceğiniz soruların LGS formatına uygun olduğuna emin olmanızda fayda bulunur. Bunun için geçmiş yıllarda çıkmış sorulardan oluşan soru bankalarını çözebilirsiniz.

Sözel dersler arasında en çok soru çıkan konu paragraf olduğundan dolayı paragraf sorularından oluşan ayrı bir kaynak almayı düşünebilirsiniz. Üstelik paragraf soruları çözmek, okuma ve düşünme hızınızı arttırarak diğer derslerin sorularını da daha kısa sürede çözmenizi sağlar.

En İyi LGS Denemeleri Hangileridir?

Deneme çözmek, öğrencilerin gerçek sınava hazırlanmaları ve zaman kontrolü üzerinde uzmanlaşmaları için yardımcı olur. Üstelik eksik konuların tespiti ve her konudan soru çözmek açısından da faydalıdır. Sınava hazırlık sürecinde en az haftada bir kez deneme çözerseniz LGS’de kendinizi daha rahat hissedersiniz. Ayrıca sınava son birkaç ay kala denemeleri sınav saatinde çözerek biyolojik saatinizin de sınava göre ayarlanmasını sağlayabilirsiniz.

LGS deneme setleri arasından kendi seviyenize uygun setleri seçebilirsiniz. Yayınevleri genellikle kolay, orta ve zor soruların yer aldığı setler hazırlar. Çok sayıda denemeden oluşan bu testler kendi içinde de kolaydan zora doğru ilerler. Böylece öğrenci bir anda zor sorularla karşılaşmak yerine kademeli olarak zor soruları görür ve moralini bozmamış olur.

LGS İçin Hangi Yaprak Testler Alınabilir?

LGS soru bankaları yerine yanınızda kolayca taşıyabileceğiniz yaprak testleri de tercih edebilirsiniz. Tek bir yayınevinin yaprak testlerini kullanmak yerine farklı yayınevlerinin yaprak testlerini kullanabilirsiniz. Böylece aynı tarz soruları çözmek yerine farklı soru tarzlarını da görme imkanınız olur. Ayrıca soruların tamamını çözmeden cevap anahtarını görmemek için cevap anahtarının soruların altında değil, ayrı olarak bulunduğu yaprak testleri kullanabilirsiniz.

ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

LGS Kitapları & Soru Bankası

Sayısal Bölüm
Sözel Bölüm
Konumseçilmedi
Toplam 24 / 4340 ürün
DSACategoryId/60001501/2147483645/15033037/213021/80371041