LGS (Liselere Geçiş Sınavı) öğrencilerin ilkokul kademesinden ortaokul kademesine geçişte, eğitim-öğretim açısından üstün sayılan okullara kayıt olma hakkını kazanmaları için yapılan bir merkezî ölçme sınavıdır. Ortaöğretime Geçiş Uygulaması kapsamında bu sınav, sözel ve sayısal olmak üzere iki bölümden oluşmaktadır. Sözel bölümde, Türkçe, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük ile Yabancı Dil; sayısal bölümde ise Matematik ve Fen Bilimleri alanlarından sorular yer almaktadır. Sınav aynı gün içerisinde iki oturum hâlinde uygulanmaktadır ve toplam 90 soru içermektedir.

LGS Kitapları & Soru Bankası Nedir?

Eğitim-öğretim yılları boyunca çocuklarınız çeşitli ödevler, etkinliklerle dersleri anlamaya, tekrar yapmaya gayret ederler. Bu çabalar sayesinde çocuğunuz, ilkokul kademesinden ortaokula, ortaokuldan liseye, liseden üniversiteye geçmek için gerekli bilgi birikimini edinir. LGS'ye hazırlık sırasında yardımcı kitaplar, çocuğunuza destek vermek, onun bilgi ve becerilerini geliştirmek açısından oldukça önemlidir. LGS Kitapları & Soru Bankası kaynakları, öğrencinin farklı soru tipleri görmesini sağlar, onun kendi bilgilerini sınamasına yardımcı olur. Okulda takip edemediği ya da anlamadığı derslere ait konuları öğrenmek, çocuğunuz için bir gereksinimdir. LGS konu anlatımlı kitaplar, konuları anlatarak ona bu konuda da yardımcı olmaktadır.

Yeni Sisteme Uygun Kitaplar Hangileridir?

Liselere Geçiş Sınavı'nda güncel öğretim müfredatı ve yeni sınav sistemi yönergelerine uyulmaktadır. Bu sebeple çocuklarınız için bu sınava uyumlu olan, güncel yayınlar almalısınız. Yeni sisteme uygun kitaplar, çocukların sınavda gördüğü soru stillerini çözmekte yetkinleşmesini sağlayacaktır. Aynı zamanda bu kitaplar sayesinde çocuğunuz; akıl yürütme, kazanımları tekrar etme, öğrendiklerini uygulama imkânı yakalar.

LGS İçin Nasıl Bir Soru Bankası Alınmalıdır?

Alanında uzman eğitmenler tarafından hazırlanmış, baskısı nitelikli, ortaokul öğretim programındaki kazanımların tümünü kapsayan bir LGS kitabı, bu sınava hazırlık için uygun olacaktır. Öğrencinin ilgisini çekebilen, onu etkin şekilde çalıştıran bir yardımcı kitap, çocuğunuzun başarılı olmasını sağlayacaktır. Matematik, fen bilimleri gibi sayısal dersler için çözümlü soruları da içeren bir kitap seçebilirsiniz. Böylece çocuğunuz, problem çözme aşamasında nasıl bir yol izlemek gerektiğini öğrenme fırsatı yakalayacaktır. Nitelikli konu anlatımı ve özgün, anlaşılır, birçok yetkinliği ve bilgiyi bir arada ölçen sorular da hem sözel hem de sayısal derslerin kitaplarında bulunmalıdır. Bunların yanı sıra interaktif özellikler taşıyan, CD'li yardımcı kitaplar tercih edebilir, kitaplardan görsel unsurlarla desteklenmiş olanları seçerek çocuğunuza daha renkli bir öğrenme modeli sunabilirsiniz.

LGS Kitapları & Soru Bankası Kimler İçindir?

LGS Kitapları, LGS'ye hazırlanan, yüksek nitelikli ve kalitesini ispatlamış bir lisede eğitimine devam etmek isteyen öğrenciler içindir. Öğretim yılı içinde ve tatillerde konu tekrarı yapmak isteyen, sorularla bilgilerini pekiştirmeyi ve yetkinlik kazanmayı amaçlayan tüm öğrenciler, soru bankası edinmelidir.

Yeni 8. Sınıf LGS Kitaplarının Fiyatları Nedir?

Çocuğunuz 8. Sınıfta eğitim-öğretim görürken LGS'ye hazırlanmaya başlayacaktır. Bu aşamada LGS için yardımcı kitap alabilirsiniz. Yeni 8. Sınıf LGS kitaplarının fiyatları, kitapların ebatlarına ve niteliklerine göre farklılık gösterebilir. Kâğıt kalitesi ve kapak özelliği gibi birçok faktör, LGS kitapları fiyatlarını etkiler.

Hangi Dersler İçin LGS Kitapları & Soru Bankası Alınmalıdır?

LGS birinci bölümde İngilizce dersinden 10 soru, Türkçe dersinden 20 soru, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük dersinden 10 soru ve Din Bilgisi dersinden 10 soru sorulacaktır. Çocuğunuzu birinci bölüme hazırlamak için bu dersleri içeren LGS kitaplarını almalısınız. İkinci bölümde ise Matematik dersinden 20 soru, Fen Bilgisi dersinden 20 soru sorulacaktır. Sayısal beceriyi ölçen bu bölüm için çocuğunuza bu dersleri içeren LGS kitapları yardımcı olacaktır.

LGS Kitapları & Soru Bankası

96 ürün var
 1. Yazar A-Z
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Fırsat Ürünleri
 4. Ürün Puanı
 5. Markalar A-Z
  1. Karakök Yayıncılık
  2. Evrensel İletişim Yayınları
  3. Editör Yayınları
  4. Tonguç Akademi Yayınları
  5. Karekök Yayıncılık
  6. Tonguç Akademi
  7. Ankara Yayıncılık
  8. Antrenor Yayınları
  9. Koray Varol Akademi
  10. Arı Yayıncılık
  11. BRANŞ AKADEMİ
  12. Mutlak Değer Yayınları
  13. İSEM Yayıncılık
  14. Asistan Yayınları
  15. Aydın Yayınları
  16. Başka Yayınları
  17. Benim Hocam Yayınları
  18. Damla Yayınevi
  19. Doktrin Yayınları
  20. Fi Yayınları
 6. Sınıf
 7. Basım Dili
 8. Boyut
 9. Satıcı A-Z
DSACategoryId/60001501/2147483645/15033037/213021/80371041
BAŞA DÖN