Liseye geçiş sınavı olarak bilinen LGS sayısal ve sözel bölümlerden oluşur. LGS sayısal bölümü, son derece önemli olup iyi bir liseye gidebilmek için yüksek sayıda net çıkarmak gerekir. LGS sayısalda başarılı olmak için düzenli çalışmak kadar doğru kaynakları kullanmak da önemlidir.

LGS Sayısal Hangi Derslerden Oluşur?

LGS, sayısal ve sözel olmak üzere iki oturumda yapılır. Matematik ve fen bilimleri derslerinden oluşan LGS sayısalda 40 soru sorulur. Soruların 20’si matematikten 20’si fen bilimlerinden gelir ve 60 dakika süre verilir.

LGS Sayısal İçin Hangi Konu Anlatımlı Kitaplar Alınır?

LGS sayısalda başarılı olmak için konuları öğrenmeniz ve pekiştirmeniz gerekir. Konuları çalışmak ve tekrar etmek için konu anlatımlı kitaplardan yararlanabilirsiniz. Konu anlatımlı kitap seçiminde öğrencinin öğrenme biçimini göz önünde bulundurmakta fayda vardır. Görsel destekli, şemalar ve tablolarla sadeleştirilmiş ya da hikayeleştirilmiş anlatımları olan kitaplar öğrenmeyi kolaylaştırabilir.

LGS sayısal soruları, genellikle yoruma dayalı sorulardan oluşur. Ayrıntılı konu anlatımı bulunan kitaplar yerine konu özetli kitapçıkları tercih etmek zamandan tasarruf edilmesini sağlar. Ayrıca örnek sorularla konuyu pekiştiren kaynaklar, çalışma verimini artırabilir.

LGS Sayısal İçin Hangi Soru Bankaları Alınır?

LGS sayısal soru bankası seçerken öğrencinin seviyesini göz önünde bulundurmak önemlidir. Öğrencinin seviyesine uygun olmayan kaynaklar motivasyon kaybına neden olabilir. Kolaydan başlayıp zora doğru ilerleyen sorulardan oluşan kitaplar, LGS sayısal netlerinin artmasına yardımcı olur.

Öğrenciler, LGS’de yalnızca 8. sınıf konularından sorumludur. Ancak okul sınavları ile LGS’de çıkan soru tarzları farklı olduğundan okul ve LGS için farklı soru bankaları kullanmakta fayda vardır. LGS için kullanacağınız soru bankalarındaki soruların bilgiyi yorumlamaya yönelik olmasına dikkat edebilirsiniz.

LGS matematik soruları, yalnızca bilgi ve formülle çözülebilecek sorulardan oluşmaz. Soruyu anlamak ve yorumlamak gerekir. Pek çok öğrenci, konuyu bilse dahi ÖSYM soru tarzlarına hakim olmadığından dolayı istediği başarıyı elde edemeyebilir. Bu nedenle alacağınız kaynağın LGS matematik soru tarzları ile uyumlu olmasına özen göstermekte fayda bulunur. Örnek çözümlü soru ve aynı tarz sorulardan oluşan testleri çözmek, özellikle temelini güçlendirmek isteyen öğrenciler için oldukça faydalıdır. LGS matematikte başarılı olmak için çözümlü soru bankaları kullanılabilir. Çözülemeyen soruların çözüm yollarını üzerinden zaman geçmeden öğrenmek konunun pekiştirilmesini sağlar.

LGS fen bilimleri için seviyenizi göz önünde bulundurarak temel ya da orta seviye bir soru bankası kullanabilirsiniz. Yıl içerisinde en az 2 soru bankası bitirmek konuları pekiştirmek için önemlidir. Çözümlü soru bankaları sayesinde hangi soru tarzının nasıl çözüleceğini öğrenebilirsiniz. Yanında videolu çözümleri bulunan soru bankaları ise çözemediğiniz soruların çözümlerini bir öğretmenden dinler gibi hissetmenizi sağlar. Ayrıca testlerin yanında konuya dair ufak ipuçları bulunduran soru bankaları da soru çözümlerinizin daha verimli geçmesini sağlar.

LGS Sayısal İçin Hangi Denemeler Alınır?

LGS sayısal denemeleri, ilk kez ÖSYM sınavına girecek ilköğretim öğrencilerinin hem sınav tarzına alışmaları hem de zamana karşı soru çözmeye aşina olmaları adına faydalıdır. LGS sayısal denemelerini set olarak alabilirsiniz. Böylece kolaydan zora doğru ilerleyen denemeler, öğrencinin gelişimine yardımcı olur. Tek bir yayının deneme seti ile sınırlı kalmamak ve sene içerisinde en az 3-4 deneme setini bitirmek hem bilgi hem de psikoloji olarak sınava hazır hissettirir.

Geçmiş yılların LGS sorularını çözmek, kendinizi denemek ve eksiklerinizi belirlemenizi sağlar. Geçmiş yılların sorularından oluşan denemeleri düzenli aralıklarla zaman tutarak çözer ve eksik konularınızı belirleyerek konu tekrarı yaparsanız netleriniz hızlı bir şekilde artar.


ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

LGS Sayısal

2.099 ürün var
 1. Fiyat Aralığı
  -
 2. Değerlendirme Puanı
 3. Markalar A-Z
  1. Gezegen Yayıncılık LGS Sayısal Kitapları
  2. Tonguç Akademi LGS Sayısal Kitapları
  3. Nartest Yayınevi LGS Sayısal Kitapları
  4. Hız Yayınları LGS Sayısal Kitapları
  5. Newton Yayınları LGS Sayısal Kitapları
  6. Okyanus Yayıncılık LGS Sayısal Kitapları
  7. Gün&Ay Yayınları LGS Sayısal Kitapları
  8. Çanta Yayınları LGS Sayısal Kitapları
  9. Editör Yayınları LGS Sayısal Kitapları
  10. Karekök Yayıncılık LGS Sayısal Kitapları
  11. Nitelik Yayınları LGS Sayısal Kitapları
  12. Kafa Dengi Yayınları LGS Sayısal Kitapları
  13. Data Yayınları LGS Sayısal Kitapları
  14. Startfen Yayınları LGS Sayısal Kitapları
  15. İSEM Yayıncılık LGS Sayısal Kitapları
  16. Ankara Yayıncılık LGS Sayısal Kitapları
  17. Muba Yayınları LGS Sayısal Kitapları
  18. Gama Yayınları LGS Sayısal Kitapları
  19. Mobil Yayıncılık LGS Sayısal Kitapları
  20. Basamak Yayınları LGS Sayısal Kitapları
 4. Sınıf A-Z
 5. Basım Dili
 6. Boyut
 7. Yazar A-Z
 8. Fotoğraflı Değerlendirme
 9. Güncel Değerlendirme
 10. Fırsat Ürünleri
 11. Satıcı A-Z
Efsane TeslimatLütfen konum seçin.
Konum:
seçilmedi
DSACategoryId/60001501/2147483645/15033037/213021/80371041/80371042
Başa dön