Liseye geçişte erken hazırlık, faydalı bir sınav kampına girmek için yapılması gerekenlerin başında geliyor. Özellikle sayısal grubu öğrencilerinin çok sayıda test çözmesi ve kendilerini sınava hazırlamaları gerekiyor. LGS sayısal kitapları, sizlere sınavlara tam uyumlu orijinal soru kalıplarıyla tanışma fırsatı verirken, örnek çözümlemeler ve uygulamalar aracılığıyla sınav başarınız da gözlemlenebiliyor. Eğer daha fazla test çözerek kendinizi çıkabilecek sorulara karşı geliştirmek istiyorsanız LGS sayısal kitapları ile başarıya ulaşabilirsiniz.

LGS Sayısal Derslere Nasıl Çalışılır?

LGS Sayısal derslerine çalışırken konuları ardışık bir şekilde çalışmak ve birbirlerine kök veren bilgileri öğrenmek büyük avantaj sağlıyor. Sayısal grubu öğrencilerinin yorumlamaya ihtiyaçları olduğu kadar nesnel bilgiye dayalı pratiğe de ihtiyaçları bulunuyor. Bu nedenle sistemli bir şekilde sayısal ifadeleri ve formülleri öğrenmeleri gerekiyor. Ancak sayısal gurubu öğrencilerinin dersleri için sürekli güncellenen eğitimler verildiğinden internetten de faydalanmak oldukça önemli. Matematik, fizik, kimya ve biyoloji gibi evrensel değerler içeren ve dünyanın her yerinde geçerliliği olan temel bilgiler öğrencilerin kendilerini sınamalarına ve beyin fırtınası yapmalarına yol açıyor.  Temel üniteleri haftada bir iki defa gözden geçirmek, matematikte kullanılan bir formülün geometride de yardımcı olacağının bilincinde olmak, öğrencilerin doğru şekilde hazırlanmasına olanak tanıyor. LGS Sayısal grubunda yıllar geçtikçe çözüm yöntemleri farklılık gösterebiliyor.  

LGS Sayısal Alıştırma Teknikleri Nelerdir?

LGS Sayısal gurubu öğrencilerinin çalışmaları için çok sayıda teknik bulunuyor. Öğrenciler kendi ihtiyaçlarına göre bu teknikleri kullanabiliyor. Not alma ve problemleri çözmede kullanılan formülleri yazarak çalışma en faydalı tekniklerin başında geliyor. Öğrenciler not aldıkça bilgileri pekişiyor ve problem çözerken bu bilgiler hızlıca akıllarına gelebiliyor. En faydalı alıştırma tekniklerinden bir diğeri ise öğrencilerin birden fazla formülle sonuca ulaşmasını sağlayan şife çözme taktiği olarak kabul ediliyor. Öğrenciler edindikleri bilgilerle bu şifreleri çözerek hızlıca başarıya ulaşabiliyor. Bir geometri formülü ile havuz problemi çözülebilirken, kütle ve hacim soruları da benzer şifrelerle sonuçlandırılabiliyor. Öğrenciler belirli şifreleri çözdükten sonra hangi soruya daha fazla zaman ayırması gerektiğini, işlem yaparken nelere öncelik verilmesi gerektiğini kavrayarak sınavı zamanında bitirebiliyor. Çünkü birçok öğrenci doğru yanıtı bilmediği için değil, soruları cevaplamaya zaman bulamadığından kaybediyor.

LGS Sayısal Konu Anlatımları Faydalı Mıdır?

LGS sayısal konu anlatımları gerçek ve pratik bilgiler verdiğinden uzmanlarca faydalı olarak tanımlanıyor. Konu anlatımlarını her gün düzenli olarak okumak, ezberlemek yerine daha fazla fayda sağlıyor. Eğer bir trigonometri sorusuyla karşılaşırsanız dönüp trigonometri ünitesinde anlatılan ders içeriklerini gözden geçirmeniz büyük fayda sağlıyor. Konu anlatımları ayrıca konsantrasyonu artırarak öğrencilerin kendilerini ifade etmelerinde önemli bir motivasyon kaynağı olarak görülüyor. Konu anlatımları ile tam olarak problemlerin sonuçlarına erişilmese de formüllerin ezberlenmesi için temel kavramları ve bilgileri içerdiği için öğrencilerin sınava giden yolda bir adım öne geçmelerini sağlıyor.

LGS Sayısal Puanı Nasıl Yükseltilir?

LGS sayısal puanını yükseltmek için çok sayıda teknik bulunuyor. Bunların en başında okul başarısı geliyor. Okul başarısı iyi olan öğrenciler LGS sayısal grubu sorularında daha iyi sonuçlar alıyor. Okul ve sınavı birbirinin zıttı iki alan olarak algılamak yerine birbirlerini pekiştirdiklerini anlamak daha yararlı oluyor. Formülleri paragraflar halinde yazmak ise öğrencilerin derslere daha iyi adapte olmasını sağlıyor. Öğrencilerin LGS sayısal puanlarını yükseltmeleri için üçüncü bir teknik ise deney yapmak olarak belirtiliyor. Deney yapmak formüllerin nasıl gerçekleştiğini kavramaya yaradığı için sınav başarısını büyük ölçüde yükseltiyor. LGS sayısal puanını yükseltmek isteyenlerin okul başarısının yanında bilim kulüplerinde yer alması, açılan bilim yarışmalarına ve bursluluk sınavlarına katılarak sınav stresini aşmaları gerekiyor.

LGS Sayısal

27 ürün var
 1. Yazar
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Fırsat Ürünleri
 4. Ürün Puanı
 5. Markalar A-Z
  1. Evrensel İletişim Yayınları
  2. Tonguç Akademi Yayınları
  3. Editör Yayınları
  4. Karekök Yayıncılık
  5. Koray Varol Akademi
  6. İSEM Yayıncılık
  7. Ankara Yayıncılık
  8. Antrenor Yayınları
  9. Başka Yayınları
  10. Dahi Adam Yayıncılık
  11. Doktrin Yayınları
  12. Fi Yayınları
  13. Hız Yayınları
  14. Metot Yayınları
  15. Puan Akademi Yayınları
  16. Seans Yayınları
  17. Tonguç Akademi
  18. Çanta Yayınları
  19. ÇÖZ KAZAN YAYINLARI
 6. Sınıf
 7. Basım Dili
 8. Boyut
 9. Satıcı A-Z
DSACategoryId/60001501/2147483645/15033037/213021/80371041/80371042
BAŞA DÖN