Tonguç akademi ‘Tonguç anladıysa herkes anlar’ mottosu ile başladığı ilk derslerden bu yana yüzlerce öğrencinin desteğini alarak gelişen ve büyüyen ders içerikli sanal eğitim platformudur. Ana hedefi öğrenci başarısıdır. Tonguç akademi uzun yıllardır aynı şekilde anlatılan derslere yenilik katarak dersleri daha dinlenebilir ve zevkli hale getirerek öğrenci başarısını arttırmayı amaçlar. Ders anlatım videolarında Tonguç isimli karakter kullanılarak ders daha basit anlatımla öğrenciye aktarılır.

Tonguç kimdir?

Tonguç çoğu ders anlatım videosunda adı geçen zeki ama tembel, yaramaz ancak terbiyeli şekilde karakterize edilmiş bir tipleme olarak karşınıza çıkıyor. Derslerde sorular sorarak bilgilerin pekişmesine yardımcı olurken ‘Hocam beynim yandı’ gibi cümleler kurarak öğrencilerin eğlenceli bir ders ortamındaymış gibi hissetmesine olanak sağlıyor. İçten dili sayesinde öğrenciler bu hayali karakter ile rahat bir şekilde empati kurup kendilerini onun yerine koyabiliyorlar böylece aldıkları ders daha akılda kalıcı olmuş oluyor.

Rehberlik Alanında Hizmet

Tonguç akademi verdiği kaliteli ve eğlenceli derslerin yanı sıra öğrencilerin ve anne babaların faydalanabileceği birçok rehberlik videosu da içermektedir. Bu videolardan biri birçok öğrencinin verimli ders çalışamamasına neden olan dikkat dağınıklığı hakkındadır ve "Bu sorunun üstesinden nasıl gelinebilir?" sorusunun olası çözümlerini içermektedir. Diğer videolar da "Uzun ve yoğun bir çalışma temposu gerektiren sınav yılında nasıl enerjik kalabilirsin?" ve "İstediğin başarıyı elde etmek için motivasyonunu nasıl arttırabilirsin?" gibi faydalı içeriklere sahiptir.

Eğitim Odaklı Videolar

Tonguç akademi ders videolarında kadrajda sadece anlatılan konu içeriğiyle alakalı görüntüler ve yazılar görünmekte, dersi veren öğretmen veya derse yardımcı olan Tonguç karakteri görsel olarak yer almamaktadır. Bu yöntemin hedefi öğrencinin bütün dikkatini kâğıt üzerine odaklanmasını sağlamaktır. Öğrencinin dersi dinlerken öğretmenin fiziksel özelliklerine takılmasının önüne geçmesi amaçlanmıştır. Ayrıca Tonguç ile öğretmen arasında geçen eğlenceli ve öğretici diyaloglar ile öğrencinin derse olan ilgisi canlı tutulmuş olunur.

Eğlenceli ve Kullanımı Kolay İnternet Sitesi

Göz alıcı renkleri ve eğlenceli tasarımıyla Tonguç Akademi internet sitesinin kullanımı oldukça kolay olacak şekilde hizmete sunulmuştur. İnternet sitesinde Tonguç Akademi hakkında bilgi sahibi olabileceğiniz oldukça dikkat çekici bir video bulunmaktadır. Ayrıca buradan dersleri, üyelik paketlerini ve içeriklerini inceleyebilirsiniz. Üyelik işlemleri, şifre alma veya sıfırlama işlemleri ya da ödemenin nasıl yapılacağı gibi soruların cevabını ‘Sıkça Sorulan Sorular’ sayfasında bulabilirsiniz. Aklınıza takılan diğer bütün sorunlar için çekinmeden iletişim sayfasında bulunan telefon numarası veya mail yoluyla yetkililerle iletişime geçebilirsiniz.

MEB Müfredatına Uygun Ders İçerikleri

Tonguç Akademide bulunan ders içerikleri MEB müfredatına uygun olacak şekilde sürekli güncellenmektedir. 5. sınıftan 10. sınıfa kadar hazırlanmış olan tüm eğitimler ve sorular öğrencilerin dersleri öğrenme, pekiştirme ve tekrar etme ihtiyaçlarına uygun olarak düzenlenmiştir. Eğitimler, kaliteden ödün vermeyerek ve MEB kazanımlarına bağlı kalarak en kalıcı öğretim yöntemleriyle hazırlanmıştır. Bütün bunların yanı sıra dikkat dağıtıcı unsurlara yer verilmemeye çalışılmıştır. 11. sınıf ve 12. sınıf eğitimleri ve soruları hazırlık aşamasındadır, en kısa zamanda kullanıcılar ile paylaşılması amaçlanmaktadır.

Tonguç Mağaza

Tonguç Akademi'de bulunan eğitim ve soruların yanı sıra öğrencilerin bilgilerini pekiştirmesi ve soru çözme hızını arttırması için Tonguç Mağazasından kitap satışı yapılmaktadır. Yayımlı kitapları arasında birçok derse ait konu anlatımı ve soru bankası bulunmaktadır. Ayrıca ikisini birden isteyen öğrenciler için konu anlatımlı soru bankaları da mevcuttur. Tonguç Mağaza internet sitesinden yeni çıkan kitapların takibini yapabildiğiniz gibi istediğiniz kitabı anında satın alabilirsiniz.

ARA
Loading interface...
Loading interface...

Tonguç Akademi

1.001 ürün var
  1. Ürün Çeşidi A-Z
  2. Fiyat Aralığı
    -
  3. Değerlendirme Puanı
  4. Yazar A-Z
  5. Basım Dili
  6. Boyut
  7. Satıcı A-Z
  8. Kelime Filtresi
Başa dön