Tonguç Akademi 

Tonguç akademi yüzlerce öğrenciden tam destek alan sanal eğitim platformudur. Bu akademinin “Tonguç anladıysa herkes anlar” mottosunu kullanarak eğitimler vermesi, öğrencilerin içini rahatlamaktadır. İlk derslerine de bu motto ile başlayarak yüzlerce öğrencinin eksiğini tamamlamayı başarmıştır. Bu sanal akademi günden güne kendini yenileyen ve kendini geliştiren çalışma prensibiyle yoluna devam etmektedir. Tonguç akademi 8. Sınıf eğitim programlarının yanı sıra, farklı yaş gruplarına özel olarak planlamalar da yapar. Uzun seneler boyunca anlatılan derslerin yenilik kazandırılarak öğrencilere sunulması, daha iyi performanslar yakalanmasına olanak sağlamıştır. Bu eğitim programları, Tonguç akademi 7. Sınıf öğrenciler için de etkili bir şekilde planlanır. Ders dinlemeyi keyifli ve zevkli bir hale getiren akademinin öğrencilerin başarısını artırmayı hedeflediğini söyleyebiliriz. Bununla birlikte, öğrencilerin başarılarının artırılmasını amaçlayan ve bu yönde gelişmeler yapan bir sistemle yoluna devam eden bir platformdur. 

Tonguç akademi 9. Sınıf derslerine uygun olarak da belli programlamalar yapmaktadır. Bu yönde, ders anlatım videolarını Tonguç karakteriyle öğrencilere sunmaktadır. Bu karakterin Tonguç akademi 6. Sınıf öğrencileri için de motive edici olduğunu söyleyebiliriz. Bu online eğitim platformu, Tonguç karakterini kullanarak dersleri öğrencilere sevdirmeyi başarmıştır. Tonguç akademi 5. Sınıf öğrencileri için ise bazı pekiştirici ve derslerdeki başarılar üzerine yoğunlaşılan planlamalar yapar. Öğrencilere aktarılan dersler, eksiklikler ve taleplere bağlı olarak planlanır. Aynı zamanda, öğrencilerin seviyelerine uygun olan eğitim programları yapılır. 

Tonguç Karakteri Kimdir?

Tonguç akademi 4 sınıf ve benzeri ortaokul seviyelerine uygun eğitimler hazırlar. Tonguç karakteri de farklı ders anlatım videoları ile her seviye için uygun bir ders planlaması yapar. Akademinin çoğu ders anlatım videosunda ismi geçen tembel ancak zeki olan bu karakterin ismi Tonguç’tur. Tonguç akademi 4. Sınıf seviyesinde olan zeki fakat ders çalışmak istemeyen öğrenciler için ilham kaynağı olmaktadır. Tonguç karakteri akıllı, zeki, tembel olduğu kadar yaramaz ancak bir o kadar da terbiyelidir. Bu yönde karakterize edilmiş olan Tonguç karakteri, derslerin öğrencilere sevdirilmesi için bir tipleme olarak karşınıza çıkar. Düşük yaş aralıklarının yanı sıra, Tonguç akademi 10 sınıf öğrencilerinin gördüğü ders konularına özel olarak da uygun eğitimler verir. Ancak Tonguç karakteri, her yaştaki öğrencinin karakter yapısına uygun olan bir tiptir. Derslerde sorular soran ve bilgilerin pekişmesini kolaylaştıran diyalogları da bu karakterden duyabilirsiniz. 

Özellikle zorlu derslerde Tonguç’un “Hocam beynim yandı” gibi cümleler kurduğunu görebilirsiniz. Tonguç akademi 8. Sınıf matematik konuları üzerinde de durmaktadır. Tonguç’un kurduğu cümleler sayesinde, öğrencilerin matematik dersinde bile eğlenceli ders ortamları yakalayabilmesi mümkündür. Tonguç’un içtenliği sayesinde, Tonguç akademi 6. Sınıf matematik dersleri de oldukça eğlenceli geçer. Öğrencilerin, hayali olan bu karakterden birçok olumlu algılar elde ettiğini söyleyebiliriz. Çünkü bu karakterle öğrenciler kolay bir şekilde empati kurmaktadır. Bu sayede, 6. Sınıf Tonguç akademi planladığı ders eğitim programları eğitici ve eğlenceli geçmektedir. Bu çağdaki öğrencilerin aklında kalan eğitimler verildiğini de söylemek mümkündür. 

Tonguç Akademi Rehberlik Hizmeti

Tonguç akademi 5. Sınıf matematik, Türkçe, biyoloji ve benzeri ders seçeneklerinin bu platform tarafından alabileceğinizi söyleyebiliriz. Aynı zamanda, akademinin öğrenci eğitim planlamalarının yanı sıra, eğlenceli ve kaliteli derslerden anne ve babalarından yararlanabileceği rehberlik video içerikleri de vardır. Tonguç akademi 7. Sınıf matematik eğitim planlaması yapılırken de anne babaların bilinçlendirilmesi için çeşitli çalışmalar yapılır. Anne babalar için eğitici videolar arasında, verimli ders çalışmanın nasıl olacağı gibi anlatımlara yer verilir. Örneğin, Tonguç akademi 8. Sınıf fen dersleri için nasıl dikkat dağınıklığı yaşamadan ders çalışılabileceği gibi bilgiler bu videolarda yer alır. Çünkü çoğu öğrencide dikkat dağınıklığı ve odaklanamama gibi sorunlar sık sık görülür. Tonguç akademi 9. Sınıf matematik dersi için de dikkat dağınıklığı ve anlayamama gibi sorunların üstesinden nasıl gelineceği bilgilerine videolarda değinilmektedir. Sorunların ve soruların çözülebilmesi adına, anne babalar için hazırlanan videolarda farklı konular üzerinde durulmaktadır. 

Tonguç akademi 3. Sınıf için sunulan videolardan da anne babalar bilgilendirici çıkarımlar alabilirler. Verimli ders çalışmanın nasıl olacağı anne babalara tek tek bu videolarda anlatılır. Tonguç akademi 4. Sınıf matematik dersinde takılan öğrencilerin nasıl bu dersle baş edeceğiyle ilgili ebeveynlere bu kritik dönem için videolar da hazırlamıştır. Özellikle Tonguç akademi 11. Sınıf öğrencilerinin yoğun ve hızlı temposunda nasıl sınavlara hazırlanmaları gerektiği konusunda da anne babaları bilgilendirir. Bununla birlikte, sınav yılında öğrencilerin nasıl enerjik kalacaklarından ve istedikleri başarıları nasıl elde edebilecekleri gibi konular üzerinde de durulur. Bu bilgilendirmeler, 7. Sınıf Tonguç akademi eğitimleri için de geçerlidir.

Tonguç Akademi Eğitim Odaklı Videolar

Tonguç akademi 6. Sınıf Türkçe konu içeriklerine özel olarak videolar üretmektedir. Ders videolarında kadrajlarda yalnızca anlatılan konu içerikleri ve yazılar görüntülenir. Aynı zamanda, dersi veren öğretmen, 5. Sınıf Tonguç akademi ve benzeri sınıflara özel anlatımlar gerçekleştirir. Dersi veren öğretmenin yanı sıra, Tonguç karakteri de dersin işleyişine yardımcı olur. Tonguç akademi 6. Sınıf sosyal bilgiler derslerine özel olarak videolar yayınlar. Belli okul sınıflarına özel olarak, tercih edilen ders anlatım teknikleri sayesinde, öğrenciler bütün dikkati konuya verir. Tonguç akademi 8 sınıf Türkçe konuları için de derslerin zorluğunun en aza indirileceği teknikler ders videoları içinde yer alır. Bu teknikler sayesinde, öğrenciler derse daha kolay odaklanır. 

Öğrencilerin dersi dinlerken, Tonguç akademi 7. Sınıf fen gibi ağır ders anlatımlarında öğretmenlerin fiziksel özelliklerine takılmadan derslere odaklanabilmesi de mümkündür. Çünkü bu anlamda kullanılan teknikler, ders odaklanma teknikleri ve anlatım yöntemleriyle daha verimli dersler yapılır. Tonguç akademi 9. Sınıf fizik gibi yoğun derslerin de bu yöntemler ile daha anlaşılabilir olduğunu söyleyebiliriz. Bunun yanı sıra, Tonguç akademi 7 sınıf Türkçe dersinin de daha eğlenceli ve öğretici geçmesi de verimli ders anlatımlarıyla mümkün olur. Çünkü öğretmen ve öğrenciler arasındaki öğretici diyaloglar da öğrencilerin derslerine ilgisini artırır. 

Tonguç Akademinin Kolay Kullanımı 

Tonguç akademi 6 sınıf fen, matematik, Türkçe biyoloji gibi derslerin rahatlıkla takip edilebilmesi için pratik sistemler geliştirilmiştir. Aynı zamanda, Tonguç akademi 5. Sınıf Türkçe eğitim programlarının da pratik site tasarımı sayesinde kolayca takip edilebilmesi mümkündür. Göz alıcı ve eğlenceli tasarımların site tasarımında kullanıldığını söyleyebiliriz. Aynı zamanda, 8. Sınıf Tonguç akademi eğitim videolarının da rahat izlenmesi için basit site girişi sisteminden yararlanabilirsiniz. Ana sayfa üzerinde üyelik işlemleri, şifre alma ve benzeri aşamalar yer alır. Aynı zamanda, 9. Sınıf Tonguç akademi gibi üst sınıflar için de pratik site tasarımının kolay site kullanımı açısından önemi büyüktür. 

Tonguç Akademi Hangi Dersleri Baz Alır?

Online eğitim programı olan bu site, MEB müfredatlı olarak videolar yayınlar. Türkçe, Matematik, Fen, Biyoloji, Fizik ve benzeri dersleri her sınıfa uygun olarak hazırlar. 

Tonguç Akademi Hocası Kimdir?

Ücret ödemesi yapmadan eğitim alabileceğiniz Tonguç Akademi’nin öğretmenleri branşlara göre farklılık gösterir. Mehmet Tuğutlu, Talha Doğan gibi öğretmenler, Tonguç karakteriyle öğrencilere ders vermektedir. 

Tonguç Akademiye Nasıl Üye Olunur?

Akademinin web sitesine giriş yaparak üyelik işlemleri kısmından Üye Ol kısmına tıklayabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Tonguç Akademi

3189 ürün listeleniyor
Kitap Film Müzik
Kırtasiye / Ofis
Yapı Market / Bahçe / Oto
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler