Liseye geçiş sınavları öğrenciler ve aileleri için hayati önem taşıyor. Bu önemli viraj noktasında doğru çalışma yapmayan öğrenciler başarısız oluyor. Bu nedenle öğrencilerin doğru kitaplar seçmeleri kadar doğru yönlendirilmeleri de gerekiyor. LGS sözel grubu kitapları, sözel bölümlere geçiş yapmak isteyen öğrenciler için başarıya giden yolda büyük katkı sağlıyor. Eğer sınavlarda başarılı olmak istiyorsanız, doğru kaynakları çalışarak zamanı lehinize çevirebilirsiniz. LGS sözel kitapları sizlere zor veya kolay seçenekler yerine dengeli ve doğru çalışma metotları sunuyor.

LGS Sözel Derslere Nasıl Çalışılır?

Sözel yeteneğin en önemli özelliği yorumlama ve bilgileri tartmada açığa çıkıyor. Sözel soruları öğrencilerin muhakeme yeteneğini ölçmek için geliştiriliyor. Bu nedenle çalışma yaparken hayatın içindeki pratik bilgilerden de faydalanılması gerekiyor. Bir olayın nedeni veya bir yazarın düşüncesi sorulduğunda öğrencinin kendi geçmişinden faydalanarak zihin süzgecini deveye sokması ve doğru sonuca ulaşması gerekiyor. Coğrafi ve tarihi sorularda doğru bilgileri kullanması ve mantıklı seçeneğe ulaşılması için yeterli pratiği yapmış olması ve kısa bir süre içinde cevaplaması öğrenciyi başarıya ulaştırıyor. LGS sözel dersleri ezberlenmesi gereken formüllere dayanmadığından, çalışırken yaratıcılığı geliştirmek ve mantıklı bağlantılar kurmak gerekiyor.

LGS Sözel Alıştırma Teknikleri Nelerdir?

LGS sözel grubu için çok sayıda alıştırma tekniği bulunuyor. Öğrenciler bu alıştırma tekniklerinden istediklerini seçebiliyor. Ancak her teknik aynı sonucu vermiyor. Bu nedenle her öğrencinin kendisini en kolay yoldan sonuca ulaştıran tekniği kullanması daha faydalı oluyor. Zamana karşı yarışma tekniği büyük ölçüde başarı getiriyor. Öğrencilerin zamana karşı yarışması ve gerçek sınav süresinde soruları çözmesi onları gerçek sınava hazırladığından başarıyı arttırıyor. Her soru için bir dakika süre uzmanlar tarafından en ideal süre olarak belirtiliyor. İkinci bir alıştırma tekniği olarak soru gruplarına göre çalışma tekniği dikkat çekiyor. Öğrencilerin bildikleri ve bilmedikleri soruları gruplara ayırarak sorular üzerinde çalışma yapması onları başarıya götüren teknikler arasında yer alıyor. Yine en faydalı olan çalışma tekniklerinden bir tanesi de bilinmeyen sorulara odaklanmak. Öğrencilerin bilmedikleri soruların üzerinde tekrar tekrar çözüm yapması ve cevaplama yöntemleri keşfetmesi onları başarıya götürüyor.

LGS Sözel Konu Anlatımları Faydalı Mıdır?

LGS sözel konu anlatımları gerçek ve pratik bilgiler verdiğinden uzmanlarca faydalı olarak tanımlanıyor. Ancak burada en önemli nokta konu anlatımlarını ezberlemek yerine nasıl olduğunun düşünülmesi ve buna göre yorumlanması olarak belirtiliyor. Konu anlatımlarını her gün düzenli olarak okumak daha fazla fayda sağlıyor. Olayların ve olguların birbirleri aralarında bağıntılar kurmak, benzer özellikleri birbirleriyle kıyaslayarak, karşılaştırma yaparak çözümlemek öğrencilerin daha iyi adapte olmasına yarıyor. Konu anlatımları ayrıca konsantrasyonu arttırarak öğrencilerin kendilerini ifade etmelerinde önemli bir motivasyon kaynağı olarak görülüyor.

LGS Sözel Puanı Nasıl Yükseltilir?

LGS sözel puanını yükseltmek için çok sayıda teknik bulunuyor. Bunların en başında bireysel ders başarısı geliyor. Okuldaki dersleri yüksek olan öğrenciler LGS sözel grubu sorularında daha fazla başarı gösteriyor. Bu nedenle okul ve sınavı birbirinden tamamen bağımsız iki kulvar olarak görmek yerine birbirini tamamlayan sistemler olarak algılamak daha faydalı oluyor. Öğrencilerin LGS sözel puanlarını yükseltmeleri için ikinci bir teknik uzmanlarca kitap okumak olarak belirtiliyor. Kitap okumak zihni açtığı için sınav başarısını da önemli ölçüde yükseltiyor. Film izlemek ve tiyatro gibi hobilerle uğraşmak öğrencinin sınav başarısını arttırdığı gibi sosyal yönden kuvvetli bir bireye dönüşmesini de sağlıyor.  Bu nedenle LGS sözel puanını yükseltmek isteyenlerin okul başarısının yanında sosyal aktivitelerde yer alıp sınav stresini başarıyla göğüsleyebilmeleri gerekiyor.

LGS Sözel

60 ürün var
 1. Yazar
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Fırsat Ürünleri
 4. Ürün Puanı
 5. Markalar A-Z
  1. Evrensel İletişim Yayınları
  2. Editör Yayınları
  3. Karekök Yayıncılık
  4. Koray Varol Akademi
  5. Tonguç Akademi Yayınları
  6. Arı Yayıncılık
  7. Yanıt Yayınları
  8. Ankara Yayıncılık
  9. Antrenor Yayınları
  10. BRANŞ AKADEMİ
  11. Mutlak Değer Yayınları
  12. Başka Yayınları
  13. Damla Yayınevi
  14. Gezegen Yayıncılık
  15. Kida Yayınları
  16. Muba Yayınları
  17. Nego Yayınları
  18. Rty Rota Yayınları(Test)
  19. Sınav Dergisi Yayınları
  20. Sınav Yayınları
 6. Sınıf
 7. Basım Dili
 8. Boyut
 9. Satıcı A-Z
DSACategoryId/60001501/2147483645/15033037/213021/80371041/80371043
BAŞA DÖN