YKS kitapları, üniversite hazırlık sürecinde öğrencinin başarısını önemli ölçüde etkiliyor. Doğru kaynaklarla verimli şekilde ders çalışmak, kişinin istediği üniversiteyi kazanmasının anahtarı oluyor.

YKS İçin Hangi Kitaplar Alınabilir?

YKS, 2 aşamalı bir sınav ve YKS’yi oluşturan TYT ile AYT’nin konuları ve soru tarzları, dolayısı ile kullanılması gereken kitaplar da farklılık gösteriyor. Ayrıca kitap seçiminde öğrencinin seviyesi, hedefi ve sınava gireceği bölümün de göz önünde bulundurulması gerekiyor.

TYT İçin Hangi Kitaplar Alınabilir?

TYT’de sözel, sayısal ve eşit ağırlık öğrencileri aynı soruları çözüyor. Puan türüne göre her dersin farklı kat sayısı olsa da, iyi bir bölümde okumak isteyen öğrencilerin tüm dersler için çalışması gerekiyor.

Konu anlatımlı TYT kitapları, konulara çalışmanız ve öğrenmeniz için faydalı olabilir. Sözel dersler için konu özetli yayınları da tercih edebilirsiniz. Sayısal dersler için seçeceğiniz kitaplarda bolca çözümlü soru olması, konuyu kavramak için yararlı oluyor.

Seçeceğiniz TYT soru bankalarının seviyenize uygun olmasına dikkat edebilirsiniz. Böylece seviyenizin altında sorular çözüp zaman kaybetmenin ya da zor sorular nedeni ile moral bozmanın önüne geçebilirsiniz. Ayrıca çözümlü soru bankaları tercih ederek çözemediğiniz soruların cevaplarını anında öğrenebilirsiniz.

AYT İçin Hangi Kitaplar Alınabilir?

AYT, YKS’nin ikinci basamağı olarak kabul ediliyor. 4 yıllık bir fakültede okumak isteyen öğrencilerin AYT’ye girmesi gerekiyor. TYT’de sözel, eşit ağırlık ve sayısal öğrencileri için ortak sorular sorulurken AYT’de branşınıza göre farklı derslerin soruları karşınıza çıkıyor. Sayısal öğrencileri matematik ve geometri, sözel öğrencileri edebiyat ve sosyal bilimler, eşit ağırlık öğrencileri ise matematik ve edebiyat sorularını çözüyor.

TYT’de soru tipleri daha çok yoruma dayalıyken AYT sorularında bilgiye dayalı yorum soruları ön plana çıkıyor. Bu nedenle AYT kitaplarındaki sorular daha zor oluyor. Üstelik TYT ile AYT konuları arasında da farklılıklar bulunuyor.

Konu anlatımlı AYT kitabı seçiminde konuların detaylı anlatıldığı kaynakları seçmenizde yarar bulunuyor. Özellikle sözel derslerde doğrudan ayrıntılı bilgiler karşınıza çıkabiliyor. Ayrıca tekrar yapmak için konu özetli kitaplardan da yararlanabilirsiniz.

AYT soru bankası alırken kolay ve orta seviye soru bankalarına öncelik vermeyi düşünebilirsiniz. İlk olarak basit sorularla konuyu kavrayabilir ve ardından daha zor kaynaklara yönelebilirsiniz. Ayrıca görüntülü çözümleri olan AYT soru bankaları sayesinde çözemediğiniz soruların cevaplarını bir öğretmenden dinleme imkanınız da bulunuyor.

YKS Hazırlık Sürecinde Kaç Kitap Bitirmek Gerekir?

YKS için bitirilmesi gereken kitap sayısı, öğrenciye ve öğrencinin hedefine göre değişim gösterebiliyor ancak ilk olarak bir konu anlatımlı kitap kullanmanızda fayda bulunuyor. Konu anlatımlı kitapla beraber bir soru bankası bitirebilirsiniz. Sınava kadar her dersten en az bir soru bankası bitirmeye özen gösterebilirsiniz. Konu çalışma esnasında bitirdiğiniz soru bankasının ardından tekrar ve pratik için 1-2 tane daha soru bankası bitirerek sınavda başarılı olma ihtimalinizi arttırabilirsiniz.

YKS Kitapları Ne Zaman Çıkar?

YKS için yeni basım kitap genellikle temmuz, ağustos aylarında çıkıyor. Eğer YKS konularında herhangi bir değişiklik yoksa alacağınız kitabın yeni ya da eski basım olması arasında ciddi bir fark göremeyebilirsiniz.

YKS’ye Nasıl Hazırlanılır?

YKS’ye hazırlık sürecinde planlı ve programlı çalışmanın büyük önemi bulunuyor. Düzenli çalışmadığınız takdirde konuları yetiştirmekte zorluk çekebilirsiniz. Çalışma planınızı konu çalışma, soru çözümü, tekrar ve deneme çözümü olarak parçalara ayırırsanız daha verimli çalışabilirsiniz. Çalıştığınız konuların pekişmesi için soru çözmek ve çalışılan konuları zaman içerisinde unutmamak için düzenli tekrar yapmak gerekiyor. Ayrıca düzenli aralıklarla, zaman tutarak deneme sınavı çözerseniz sınav psikolojisine daha kolay girebilirsiniz.

ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

YKS Kitapları

Temel Yeterlilik Testi
Matematik
Edebiyat & Coğrafya
Sosyal Bilimler
Fen Bilimleri
Üç Dört Beş Yayıncılık YKS
Limit Yayınları YKS
Palme Yayıncılık YKS
Benim Hocam Yayınları YKS
Tonguç Akademi YKS
Karekök Yayıncılık YKS
Yargı Yayınevi YKS
Ankara Yayıncılık YKS
Aydın Yayınları YKS
Sonuç Yayınları YKS
Akıllı Adam Yayınları YKS
Kafa Dengi Yayınları YKS
Sınav Yayınları YKS
Muba Yayınları YKS
Gezegen Yayıncılık YKS
Altın Karma Yayınları YKS
Nitelik Yayınları YKS
Paraf Yayınları YKS
Puan Yayınları YKS
Madalyon Yayıncılık YKS
Konumseçilmedi
Kategori
Toplam 24 / 8663 ürün
DSACategoryId/60001501/2147483645/15033037/213021/80298195