Üniversiteye giriş için düzenlenen yeni sınav sistemlerinden olan ve Temel Yeterlilik Testi sınavından sonra öğrencilerin girmeyi hak kazandığı sınav YKS, birçok farklı dersi kapsıyor. Yükseköğretim Kurumları Sınavı yani YKS kapsamında yer alan en önemli derslerden biri de matematik oluyor. Hem sayısal hem de eşit ağırlık adaylarının çözmek zorunda oldukları YKS matematik soruları için farklı kaynaklar gerekiyor. Özellikle sınava hazırlık sürecinde gerekli olan kitap ve test gibi yardımcı kaynaklar, farklı yayınlar eşliğinde YKS matematik ürünleri arasında bulunuyor.

YKS Matematik Kitapları

YKS matematik kitapları, yaprak testlerden ziyade konu anlatımlı kitapları ve çözümlü soru bankalarını kapsıyor. Soru bankaları arasında farklı başarı düzeylerine hitap eden matematik kitapları bulunuyor ve kaynak kitaplar yayınevleri, içerdikleri soru sayısı gibi önemli kıstaslarla birbirinden ayrılıyor. Soru bankaları arasında alanında uzman kişilerin hazırladığı kaynaklar daha çok tercih ediliyor ve aynı yazarların en yeni basımlarına ulaşılabiliyor. Soru sayısı açısından da değişiklik gösteren kaynaklarda örnek soru çözümlerinin bulunduğu bir nevi konu anlatımı da içeren kitaplar ve tamamı çözümlü kaynaklar öne çıkıyor. Çözümleri incelemek isteyen öğrenciler için doğru bir seçim olacak olan çözümlü matematik soru bankalarında kolaylaştırılmış anlatımlara sahip kaynaklara erişebilirsiniz. Soru bankalarının yanı sıra kitap formunda deneme sınavları da temin edebilirsiniz. Aynı zamanda çıkmış soruları içeren geniş kapsamlı kaynakları farklı yayınlardan bulabilirsiniz.

YKS matematik konu anlatımlı kitaplar ise hem derslerde kullanılacak hem de bireysel çalışmada yararlanılacak kitapları içeriyor. Tek tek konuların anlatıldığı kitaplar arasında daha pratik bilgileri içeren kitaplara ulaşabildiği gibi tüm konuları detaylı bir şekilde anlatan ürünler de temin edilebiliyor. Özellikle en baştan başlayarak konu anlatımı yapan kitaplar, temel kaynak olarak okulda ya da bireysel çalışmada kullanılabiliyor. Sade anlatımlı kitaplar ise belirli matematik birikimine sahip öğrencilerin alanına giriyor. Ders föyleri ise öğretmenlerle birlikte çalışma imkânı olan öğrenciler için sistematik çalışma imkânı veriyor. Kitaplar arasında matematiğin yanı sıra geometri kitaplarına da ulaşabilirsiniz. Geometri kaynakları arasında yalnızca konu anlatımlı kaynakları değil soru bankalarını, denemeleri ve çıkmış soruları kapsayan kitapları temin edebilirsiniz. Konu kitaplarının yanında pratik bir kullanım sunan matematik cep kitapları, matematik formülleri ve konu tekrarına yönelik hazırlanan cep kartları da kaynaklar arasından alınabiliyor.

YKS Matematik Testleri

YKS için hazırlanan matematik testleri ise yaprak testleri içeriyor. Soru bankalarına nazaran daha pratik bir kullanım sunduğu için tercih edilen matematik yaprak testleri, tek tek kâğıt halinde olduğu için cepte taşınabiliyor. YKS matematik testleri arasındaki test sayısı farklı olan ve yayınları farklı olan birçok kaynak yer alıyor. Test sayısı bakımından 20 yaprak veya 32 ve üstü yaprak test içeren kaynakları bulabilirsiniz. Ağırlıklı olarak cevap anahtarlarının yer aldığı, fakat soru bankalarında olduğu gibi çözümlerin tek tek verilmediği testler, hızlı soru çözümü için ve pratik yapmak için tercih edilen kaynaklar oluyor. Her konuya özgü testin içinde bulunduğu yaprak testler, konu tekrarları için özellikle seçiliyor. Çek kopart testler ise yaprak testlerden farklı olarak yırtılarak çözülen testler olarak öğrencilere sunuluyor ve konu tekrarı yapmak ya da konuları pekiştirmek için ideal oluyor.

YKS deneme setlerinde ise sınav sistemine uygun olarak tasarlanan denemeler bulunuyor. Sınav formatına uygun hazırlandığı için yalnızca matematik sorularını değil, geometri sorularını da içeren denemeleri farklı yayınlardan bulabilirsiniz. Tek tek set içeriğinden çıkarılarak çözülen denemeleri 5’li veya 10’lu denemeler halinde temin edebilir, sınava yönelik deneyimlerinizi artırabilirsiniz. 

YKS Matematik

223 ürün var
 1. Yazar A-Z
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Fırsat Ürünleri
 4. Ürün Puanı
 5. Markalar A-Z
  1. Sonuç Yayınları
  2. Akıllı Adam Yayınları
  3. Palme Yayıncılık
  4. Karakök Yayıncılık
  5. Delta Kültür Yayınevi
  6. FDD Yayınları
  7. Eksen Yayınları
  8. Şenol Hoca Yayınları
  9. A Yayınları
  10. Robert Yayınları
  11. Dahi Adam Yayıncılık
  12. Delta Kültür Kitap
  13. Doğan Akademi
  14. Endemik Yayınları
  15. Evrensel İletişim Yayınları
  16. Matematik Kulübü
  17. Örnek Akademi Yayınları
  18. Altınbaşarı Yayıncılık
  19. Benim Hocam Yayınları
  20. Cevdet Özsever Yayınları
 6. Basım Dili
 7. Boyut
 8. Satıcı A-Z
DSACategoryId/60001501/2147483645/15033037/213021/80298195/80298197
BAŞA DÖN