Matematik

Üniversite sınavında en dönemli bölümlerden birisi olan YKS (Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı) matematik, TYT (Temel Yeterlilik Testi) matematik ve AYT (Alan Yeterlilik Testi) olmak üzere 2 kısımdan oluşur. YKS matematikte başarılı olmak, istediğiniz üniversite ve bölüme yerleşmek için doğru kaynakları kullanmak ve düzenli çalışmak gerekir.

YKS Matematikte Kaç Soru Vardır?

YKS matematik TYT ve AYT matematik sorularını kapsar. TYT matematikte 40 soru sorulur ve 40 sorunun içerisinde matematik ile beraber geometri soruları da yer alır. Temel konulardan oluşan bu soruları çözmek için bol bol soru tarzı görmek gerekir. AYT matematikte de 40 soru bulunur ancak AYT matematik konuları TYT matematik konularına göre daha detaylıdır.

YKS Matematik Kaç Ayda Biter?

YKS matematikte başarılı olmak için konuyu öğrenmenin yanı sıra çok fazla soru çözmek ve farklı soru tarzlarını görmek oldukça faydalıdır. Ne kadar çok soru görürseniz, bakış açınız o kadar genişler ve net sayınız arttığı gibi soruları da daha kısa sürede çözmeniz mümkün olur. Bu nedenle TYT ve AYT matematik için en az 2 soru bankası bitirebilir ve bolca deneme çözebilirsiniz.

YKS Matematik İçin Hangi Kitaplar Kullanılır?

TYT ve AYT matematik konularının yanı sıra soru tarzları da farklı olduğundan dolayı TYT ve AYT için farklı kitaplar almanızda fayda bulunur. En az 1 konu anlatımlı kitap kullanmak, eksiklerinizi gidermek için yararlı olur. Konu anlatımlı kitapta çözümlü sorular olması, konun pekişmesini sağlar. Alacağınız soru bankalarının seviyenizden düşük olması boşa zaman harcamanıza, seviyenizin üzerinde olması ise motivasyonunuzun bozulmasına neden olabilir. Bu nedenle kolaydan zora ilerleyen kaynakları tercih edebilirsiniz.

TYT Matematik İçin Hangi Kitaplar Alınır?

TYT matematik sorularını çözebilmek için konuya dair formülleri öğrenmeniz ve farklı soru tiplerini görmeniz gerekir. Örnek soru ve soru çözümleri olan konu anlatımlı kitaplar, konuyu öğrenmeniz ve pekiştirmeniz için yardımcı olur. Soru bankası alırken seviyenize uygun yayınlar seçmeye özen gösterebilirsiniz. Soruların çözümlü olması, çözemediğiniz soruların çözüm yollarını öğrenmenizi ve daha verimli çalışmanızı sağlar. Çözümlü örnek soru ve aynı soru tarzına ait farklı soruların yer aldığı kaynaklar başlangıç seviyesi için son derece faydalıdır.

TYT matematik için ilk olarak kolay ve orta seviye soru bankalarını çözüp, arkasından daha zor kaynaklara geçebilirsiniz. Ayrıca geçmiş yılların sorularını çözmek ÖSYM soru tarzlarını görmenizi de sağlar. Sınav öncesinde genel TYT denemeleri çözebileceğiniz gibi TYT matematik bölüm denemeleri çözerek eksik konularınızı belirleyebilirsiniz.

AYT Matematik İçin Hangi Kitaplar Alınır?

Türev, integral gibi uzun ve detaylı konuların da yer aldığı AYT matematiğe çalışmak için örnek soru çözümlü konu anlatımlı kitapları tercih edebilirsiniz. Ayrıca video anlatımlı DVD eğitim setleri de konuyu öğrenmeniz ve pekiştirmeniz için faydalı olur. Özellikle zorlandığınız konular için matematik fasiküllerinden de yararlanabilirsiniz. Tek bir konu ve o konuya ait çok sayıda sorudan oluşan fasiküller, zorlu konuların üstesinden gelmenizi kolaylaştırır. Konuyu öğrendikten sonra mümkün oldukça fazla sayıda soru çözerek farklı soru tarzlarını görmek AYT matematik netlerinizin artmasına yardımcı olur. Çözeceğiniz soru bankalarının kolaydan zora doğru ilerlemesi ve farklı tarz soruları barındırması daha verimli olmasını sağlar.

AYT matematik için soru bankası alırken çözümlü kaynakları tercih edebilirsiniz. Çözemediğiniz soruların nasıl çözüleceğini öğrenirseniz soru çözümleri çok daha verimli olur. Soru bankalarının yanı sıra bölüm denemeleri de çözebilirsiniz. Geçmiş yılların ÖSYM sorularından oluşan soru bankaları ve deneme setleri, kendinizi denemeniz ve eksik konularınıza tekrar çalışmak için önemli bir fırsattır.


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

YKS Matematik

1623 ürün listeleniyor
Karekök Yayıncılık Matematik
Benim Hocam Yayınları Matematik
Eğitim Vadisi Yayınları Matematik
ÜçDörtBeş Yayınları Matematik
Şenol Hoca Yayınları Matematik
Altın Karma Yayınları Matematik
Delta Kültür Yayınevi Matematik
Pegem Akademi Yayıncılık Matematik
Kafa Dengi Yayınları Matematik
Hız ve Renk Yayınları Matematik
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Hemen Al Sonra Öde
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 24 / 1623 ürün
DSACategoryId/60001501/2147483645/15033037/213021/80298195/80298197