Üniversiteye girişte Temel Yeterlilik Testi sınavından sonra düzenlenen Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı YKS, öğrencilerin alanına göre farklı dersleri kapsıyor. Her öğrencinin alanına göre edebiyat, tarih, matematik ve fen bilimleri gibi dersleri içeren sınav için birçok farklı kaynaktan hazırlanmak gerekiyor. Özellikle sınav öncesi dönemde hem derslere yardımcı olması için hem de sınava hazırlanmada kullanılan kaynaklar YKS hazırlık kaynakları arasında bulunuyor. YKS hazırlık kaynaklarından fen bilimleri ve sayısal öğrencileri ilgilendiren en önemli kitaplar, YKS matematik ve fen bilimleri kitapları oluyor.

YKS matematik & fen bilimleri kitapları arasında konu anlatımlı kitaplar, soru bankaları, yaprak testler, ders föyleri, cep kitapları bulunuyor. Fen bilimleri soru kaynaklarında fizik, kimya ve biyoloji derslerine yönelik hazırlanan kitaplar öne çıkıyor. Öğrendiklerini pekiştirmek ve hazırlık sürecinde pratik yapmak için önemli olan soru bankları yayınevi ve içerdiği soru sayısına bağlı olarak da değişiyor ve soru bankalarında asıl önemli olan basım yılı oluyor. Yeni müfredata göre düzenlenmiş olan ve yeni sınav sistemini temel alan soru kitapları kaynaklar arasında bulunuyor. En son basımlardan olan soru bankaları dışında yine yeni müfredata uygun basılan yaprak testleri ve denemeleri YKS matematik ve fen bilimleri kitapları arasından temin edebilirsiniz.

Matematik kaynakları arasında ise sayısal öğrencilerine hitap eden matematik soru bankaları, test kitapları, yaprak testler bulunuyor. Geometri dersine yönelik kaynaklarının da bulunduğu kitaplar arasında konulara özel hazırlanmış testler yer alıyor. Ders tekrarı için ideal olan testler, konu öğrenme sürecinde etkili kaynak seçimlerinden biri oluyor. Deneme sınavlarında ise yine kimya, fizik ve biyolojiyi esas alan fen bilimleri testlerini bulabilirsiniz. Yeni sınav sistemi YKS sınavına uygun olarak düzenlenen denemelerden her ders için ayrı hazırlanan denemeye kolayca ulaşabilirsiniz. Ayrıca cep kitaplarına ve çalışma kartlarına erişebilirsiniz.

YKS Fen Bilimler Kitapları

YKS fen bilimler kitapları, konu anlatımlı kitapları ve soru kaynaklarını içeriyor. Konu anlatımlı kitaplarda sayısal öğrencileri için birçok farklı kaynağa erişmek mümkün oluyor. Özellikle derste kullanıma uygun detaylı konu anlatım kitapları, kalın formu ile tüm konularını detaylı bir şekilde içeriyor. Konu kitapları, hem okula yardımcı olarak kullanılabilen hem de bireysel çalışmalarda konu tekrarı yapmak ve konu öğrenmek için öğrencilerin tercih ettiği en önemli kaynaklar arasında yer alıyor.

Detaylı konu anlatımlarının yanında her ders için farklı şekillerde hazırlanan ve özet bilgileri içeren kitaplar da kaynaklar arasında bulunuyor. Konular hakkında kısa ve öz bilgiler içeren kaynaklar sınava yönelik eksikleri kapatmak ve genel tekrar yapmak için ideal kitap seçimleri oluyor. Özellikle bireysel çalışma esnasında kullanıma elverişli olan pratik ders anlatım kitaplar, testlerle desteklenerek konu pekiştirmelerini sağlıyor. Pratik çalışmaya yönelik kitaplardan bir diğeri de konuları basitleştiren kaynaklar oluyor. Fen konularını öğrencilerin anlayacağı şekilde kolay bir üslupla anlatan kaynaklar, derslerden belirli bir birikimi olan öğrenciler için güzel bir tekrar kitabı oluyor.

Konu anlatımlı kitaplar arasında tüm konuları içeren kitapların yanında yalnızca 9. sınıf veya 10 ve 11. sınıf için hazırlanan konu kitapları da bulunuyor. Sınıf seviyesine ve müfredata uygun olan konuları kapsayan kitaplar, sınava yönelik kitapların aksine daha genel konuları kapsıyor. Ayrıca konu anlatımlı kitapların yanında soru bankaları arasında da özet bilgiler içeren kaynakları bulabilirsiniz. Pratik yaparken ya da konuyu öğrenme aşamasında kullanabileceğiniz özet konu anlatımlı kitaplara ve daha birçok kaynak kitaba erişebilir, sınava eksiksiz hazırlanmak için YKS kitaplarını detaylıca inceleyebilirsiniz.

YKS Matematik & Fen Bilimleri

252 ürün var
 1. Yazar A-Z
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Fırsat Ürünleri
 4. Ürün Puanı
 5. Markalar A-Z
  1. Akıllı Adam Yayınları
  2. Benim Hocam Yayınları
  3. Delta Kültür Yayınevi
  4. Evrensel İletişim Yayınları
  5. Karakök Yayıncılık
  6. Karekök Yayıncılık
  7. Zafer Dershaneleri Yayınları
  8. Doğru Cevap Yayınları
  9. Palme Yayıncılık
  10. Aydın Yayınları
  11. FDD Yayınları
  12. Delta Kültür Kitap
  13. Örnek Akademi Yayınları
  14. İsabet Yayınevi
  15. Artınet Yayınları
  16. Başka Yayınları
  17. Dahi Adam Yayıncılık
  18. Final Yayınları
  19. Soru Kalesi Yayınları
  20. Tonguç Akademi Yayınları
 6. Sınıf
 7. Basım Dili
 8. Boyut
 9. Satıcı A-Z
DSACategoryId/60001501/2147483645/15033037/213021/80298195/80298200
BAŞA DÖN