Üniversiteye giriş sisteminde uygulanan yeni sistemin adı olan YKS, öğrencilerin ikinci adımda girmeye hak kazandığı sınav oluyor. Temel Yeterlilik Testi sınavının ardından girilen sınavda her öğrenci bölümüne uygun olarak sözel, sayısal ve eşit ağırlık derslerinden sınava giriyor. Bölümler içerisinde özellikle sözel öğrencilerini ilgilendiren edebiyat ve coğrafya sınavı için birbirinden farklı kaynaklar YKS edebiyat ve coğrafya kaynakları arasında bulunuyor. Hazırlık sürecinde oldukça önemli olan kaynak kitaplar, konu anlatımı ve soru bankası kitapları olarak değişiyor.

YKS Edebiyat Kitapları

YKS edebiyat kitapları konu anlatımlı kitaplar ve soru kitapları olarak ikiye ayrılıyor. Konu anlatımlı kitaplarda tüm edebiyat konularının yer aldığı yeni müfredata uygun düzenlenmiş kaynaklar öne çıkıyor. Sınava yönelik tüm konuların ayrıntılı bir şekilde anlatıldığı kitaplar, tek kaynaktan çalışmak için ideal bir tercih oluyor. El kitabı tarzında basılan edebiyat kitapları ise kolay taşınan ve detaylı anlatımdan ziyade daha pratik bilgileri içeren kaynaklar olduğu için tercih ediliyor. Özel anlatım stratejileri ile hazırlanmış olan konu anlatımlı kitaplar ise karmaşık konuları kolayca öğrenmeyi sağlayacak içerikler barındırıyor.

Konu anlatımlı ders kitapları ile birlikte soru bankaları da YKS edebiyat & coğrafya kaynakları arasında bulunuyor. Soru bankalarında her konunun birden fazla testle desteklendiği geniş kapsamlı soru kitapları, bol pratik yapmak için ideal bir seçim oluyor. Geniş kapsamlı soru bankalarının yanında konuları stratejik şekilde çalışmayı destekleyecek soru bankalarına farklı yayınlardan erişilebiliyor. Soru bankası olmasının yanında özet bilgileri kapsayarak öğrenmeyi kalıcılaştıran kaynakları da kitaplar arasından temin edebilirsiniz.

Soru bankaları dışında yaprak testler, denemeler ve çek kopart testler, değişen yayınlarla öğrencilere sunuluyor. Konuya bağlı tek tek yapraklardan oluşan testler, kolay taşındığı için öğrencilerin en fazla tercih ettiği kaynaklardan biri olurken aynı zamanda pratik yaparak öğrenmeyi kolaylaştıran yardımcı kaynaklar oluyor. 

YKS Coğrafya Kitapları

Edebiyat kitaplarında olduğu gibi coğrafya alanında da farklı kitap çeşitleri bulunuyor. Konu anlatımlı YKS coğrafya kitapları arasında yayınevlerinin hazırladığı özel kitap serileri öne çıkıyor. İki kitap ya da devam halinde coğrafya kitaplarından oluşan kaynaklar, soru üzerinden konu anlatımı yaparak üniversiteye hazırlıkta bir ilki gerçekleştiriyor. Anlatım tarzı ve konuları ele alış biçimi ile değişen kaynaklar seri kitaplar ve soru bankaları ile destekleniyor. Konu anlatımlı coğrafya kitapları arasında hızlı öğrenmeyi destekleyecek, pratik bilgiler ile kolay bir anlatıma sahip yeni basım kaynaklar dikkat çekiyor. Sınava yönelik tüm coğrafya konularını kapsayan kitaplar ise konu öğretme amacı taşıyor ve geniş anlatımı ile tüm öğrencilere hitap ediyor. Konu anlatımlı kitaplarda sadeleştirilmiş konu özetlerini kapsayan el kitapları da yer alıyor. El kitapları dışında sınava yönelik hazırlanan coğrafya atlasları harita bilgisini öğretirken cep kartları konu tekrarında tercih edilen yardımcı kaynaklardan yalnızca biri oluyor.

YKS coğrafya soru bankalarında geniş kapsamlı farklı yayınlar öğrencilere sunuluyor. Çoklu testleri ile öğrenmeyi kolaylaştıran soru kitapları, sınava hazırlıkta en önemli yardımcılardan biri oluyor. Soru bankalarında kısa kısa pratik bilgileri içeren farklı yayınlara da erişilebiliyor. Yaprak testler, çek kopart testler ve denemeler ise farklı sayıda test içererek ihtiyaç doğrultusunda seçilebiliyor. Aynı zamanda coğrafya yayınları arasında bulunan soru fasikülleri her bir coğrafya konusunu ayrı ayrı ele almak isteyenlerin tercihi oluyor. YKS için yalnızca konu anlatımlı kitapları ve soru bankalarını değil CD veya online eğitim sunan setlere de erişebilir, sınava eksiksiz hazırlanmak için gerekli tüm kaynakları kolayca temin edebilirsiniz.

YKS Edebiyat & Coğrafya

270 ürün var
 1. Yazar A-Z
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Fırsat Ürünleri
 4. Ürün Puanı
 5. Markalar A-Z
  1. Benim Hocam Yayınları
  2. Akıllı Adam Yayınları
  3. Delta Kültür Yayınevi
  4. Evrensel İletişim Yayınları
  5. Palme Yayıncılık
  6. Doğru Cevap Yayınları
  7. Soru Kalesi Yayınları
  8. Karekök Yayıncılık
  9. Sınav Dergisi Yayınları
  10. Editör Yayınları
  11. FDD Yayınları
  12. Final Yayınları
  13. Yargı Yayınevi
  14. A Yayınları
  15. Robert Yayınları
  16. Örnek Akademi Yayınları
  17. Ankara Yayıncılık
  18. Dahi Adam Yayıncılık
  19. Delta Kültür Kitap
  20. Karakök Yayıncılık
 6. Sınıf
 7. Basım Dili
 8. Boyut
 9. Satıcı A-Z
DSACategoryId/60001501/2147483645/15033037/213021/80298195/80298198
BAŞA DÖN