Edebiyat & Coğrafya

Üniversitelere girmek için adayların geçmesi gereken önemli engellerden olan YKS'ye soru bankaları ve konu anlatımlı eserlerle çalışabilirsiniz. Sözel bölümün önemli testlerinden olan edebiyat ve coğrafya testlerine özel olarak hazırlanan konu anlatımlı kitaplar sık sık yanlış yaptığınız konuları kolayca kavramanıza yardımcı olur. Konu anlatımlı eserlerle edebiyata ya da coğrafyaya giriş yaparak bilgilerinizi temelden alabilirsiniz. Bir konuya çalıştıktan sonra o konuyla ilgili testleri çözüp öğrendiklerinizin aklınızda daha kalıcı bir yer etmesini sağlarsınız. Doğrudan bilgi sorularını daha kolay cevaplayabilmek için soru bankalarında yaptığınız çözüm pratiklerinde edindiğiniz bilgilerden yararlanabilirsiniz. 

YKS Edebiyat Konuları Nelerdir?

YKS'de Türkçe testini çözerken paragrafta anlam, cümlede anlam gibi konularda hazırlanmış sorularla karşılaşırsınız. YKS'nin ikinci aşaması olan AYT'de karşınıza çıkacak Edebiyat sorularında ise milli edebiyat, Tanzimat Edebiyatı, Batı Edebiyatı, Divan Edebiyatı gibi konularda ayrıntılı bilgi isteyen testlerle baş başa kalırsınız. Alan Yeterlilik Sınavı'nda bilgi birikiminizi artırmak için ayrıntılı konu anlatımlarına yer veren edebiyat kitapları satın alabilirsiniz. Yazarları, şairleri ve eserleri kısaca tanıtan bu kitaplar sınavda sizi zorlayabilecek sorulara karşı hazır hale gelmenizi sağlar. Ezber yapmayı kolaylaştıran ve eserlerin hangi yazarlara ait olduğunu hatırlatan çözümlü testler daha çok bilgi biriktirebilmeniz için size yardım eder. YKS Türkçe testinde başarıyı yakalamanız için üretilen konu anlatımlı soru bankaları kısa ve pratik bilgileri notlarla aktarır. Anahtar sayfalar püf noktaları bir arada okumanıza ve dikkatinizden kaçan bilgileri öğrenmenize olanak tanır.

YKS Coğrafya Testinde Soru Dağılımı Nasıldır?

Yeni sınav sistemi olan YKS'nin ilk oturumuna TYT yani Temel Yeterlilik Sınavı denmektedir. TYT'de size sorulacak olan coğrafya soruları 5 adettir. Sosyal Bilimler testinin bir parçası olan coğrafya testinde doğal ve beşerî sistemlerin yanı sıra Türkiye coğrafyası, bölgeler ve ülkeler ile çevre ve toplum hakkında sorular gelir. Tüm bu konulara TYT coğrafya konu anlatımlı kitaplar aracılığıyla çalışıp sınavda beşte beş yapabilirsiniz. Yayınevlerinin soru kitapları serisinde yer alan ilgili eserleri sipariş edip çözümlü sorulardan yararlanabilirsiniz. Videolu çözümlere de yer veren yayınevleri ile coğrafya öğretmeninin etkili anlatımı eşliğinde hangi soruda nerede yanlış yaptığınız tespit edersiniz. Yolculuklarınızda da izleyebileceğiniz soru çözümleri sayesinde daha etkili bir şekilde coğrafyaya çalışırsınız. Coğrafya testinde karşınıza çıkabilecek konular hakkında alıştırma yapmak için yaprak testlerden sipariş edebilirsiniz. Türkiye'deki dağları, ovaları, geçitleri, platoları ayrıntılarıyla aktaran konu anlatımlı kitaplar sayesinde önemli yer şekilleri hakkında bilgiler edinirsiniz.

YKS Soru Bankası Fiyatları Ne Kadar?

Soru tiplerine uyum sağlamak ve soru köklerindeki dikkat gerektiren ifadeleri gözden kaçırmamak için bol bol test çözebilirsiniz. Soru bankalarında yer alan yüzlerce soru onlarca soru tipini bir arada sunarak ÖSYM'nin hazırladığı sınav sorularına alışmanıza olanak tanır. Çözümlü sorularda verilen anahtar bilgiler daha sonraki sınavlarda işlerinizi kolaylaştırır. Akıllı tahtalara uyumlu olarak hazırlanan soru bankalarını öğretmenler derslerde rahatlıkla kullanabilir. Paragraf sorularında sıkıntı yaşayanlara özel hazırlanmış ve sadece paragraf testleri içeren soru bankaları aracılığıyla uzun paragrafları daha kısa sürede okuyup daha çabuk anlamaya başlarsınız. Yeni sisteme uyumlu şekilde güncel müfredattan yararlanarak basılmış coğrafya soru bankaları sınavda soru kaçırmamanız için çözebileceğiniz çok sayıda test içerir. İki sayfa boyunca konu anlatıp ardından da iki sayfa boyunca soru çözümüne yer veren eserler verimli bir şekilde ders çalışmanızı sağlar. Son yıllardaki sorular baz alınarak hazırlanan testlerde gerçek sınavdaki sorulara yakın kalitede çözüm yapabilirsiniz. Sorularda kullanılan puntoların sınav kitapçığındakiyle benzer boyutta olması gözlerinizin testlere daha kolay alışmasına imkân tanır.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

YKS Edebiyat & Coğrafya

973 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 40 / 973 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?