Üniversite eğitimini tamamlamak isteyen ancak bu aşamada farklı sebeplerden ötürü örgün eğitim alamayacak olan kişiler, açıköğretim sistemi ile beraber pek çok bölümü uzaktan okuma imkânına erişmiş oluyorlar. Açıköğretim sistemi ilk dönemlerde yalnızca belli başlı bölümleri kapsarken şimdilerde örgün eğitimde yer alan birçok bölüm de bu sistem üzerinden insanların okuması adına sunuluyor. Açıköğretim okuyanların büyük bir kısmı ise okudukları dönemlerde onlara verilmekte olan kitapların büyük bir kısmı konuları rahatlıkla anlaması bakımından yetersiz oluyor. Böyle olunca da öğrencilerin çoğu onlara verilen kitapların yanı sıra ek olarak farklı yayınevlerinden açıköğretim kitaplarını alarak derslerini çalışmayı hedefliyorlar.

Açıköğretim Kitabı Nasıl Seçilmelidir?

Şimdilerde açıköğretimde okumakta olan öğrenciler için birçok farklı kaynaktan kitaplar bulunabiliyor. Öğrencilerin bu aşamada yapmaları gereken en önemli şeylerin başında ise hangi dersler için kitap ihtiyacı olduğuna karar vermek. Kimi derslerin öğrenilme süreci öğrenciler için kolayken kimileri için ek kaynaklara ihtiyaç duyulur. Bu aşamada ise kaliteli yayınevleri tarafından hazırlanmış olan açıköğretim kitapları, öğrencilerin ders ile alakalı eksik olduklarını düşündükleri konuların üzerinde özenle durmalarına yardımcı oluyor. Açıköğretim kitapları içerisinden seçimler yapılırken dikkat edilecek olan diğer bir ayrıntı ise konu anlatım biçimleri. Eksikliklerin ortadan kaldırılabilmesi adına gerekli olan her türlü bilgiyi verecek tarzdaki kitaplar ile bilgileri elde etmek çok daha kolay bir hale gelecek, öğrenciler konuyu tam olarak istedikleri gibi kavrayabilecektir.

Açıköğretim Soru Kitapları Önemli Midir?

Birçok öğrenci açıköğretim kitabı arayışına girdiklerinde karşılarına çıkan farklı yayınevleri ve kitaplardan ötürü doğru tercihi yapamıyorlar. Böyle olunca da doğru kitapları seçemedikleri için sınavlardan istemiş oldukları notları alamıyorlar. Konu anlatımlı açıköğretim kitaplarının yanı sıra kitaplardan elde edilmiş olan bilgilerin sınavdan önce test edilmesi gerekiyor. Böylelikle konuların hangi bölümlerinden eksikliklerin olduğu ile alakalı da net bilgilerin elde edilmesi sağlanmış olur. Bölümlere ve derslere göre hazırlanmakta olan soru kitapları sayesinde bu alanda deneyimli isimlerin ortaya koymakta olduğu soru çeşitleri ile sınavlara en iyi şekilde hazırlanma imkânına erişmiş oluyorlar.

Açıköğretim Kitaplarından Nereye Kadar Sorumlu Olunur?

Özellikle de açıköğretime yeni başlayan öğrencilerin ilk olarak sordukları soruların başında, açıköğretim kitaplarından ne kadar sorumlu olunduğu oluyor. Çünkü buna göre ders çalışmalarını planlamayı hedefliyorlar. Açıköğretim sınavları da aynı örgün üniversitelerde olduğu gibi vize ve final dönemleri vardır. Vizelerde açıköğretim kitabının yalnızca bir bölümünden sorumlu olunur. Final sınavlarında ise kitaptaki konuların tamamından sorumlu olunur. Öğrencilerin bu aşamada vize ve final konuları ile alakalı tam olarak bilgi sahibi olmaları gerekiyor. Sorumlu olunan derslerin sayısının bilinmesi ile beraber ise öğrenciler konu anlatım ve soru kitapları ile beraber dersler ile alakalı çalışmalara başlayabilir. Düzenli bir şekilde yapılacak olan ders çalışmaları ile beraber ise sınavlardan başarılı notlar almaya başlamış olurlar.

Açıköğretim Kitabı Fiyatları Neye Göre Değişir?

Açıköğretim kitapları ile ilgili incelemeler yapan insanların karşılarına bu kitapların fiyatlarının geniş bir yelpaze üzerinden değerlendirildiği sonucu çıkıyor. Pek çok öğrenci yalnızca en yüksek fiyatlardaki kitapların kaliteli olduklarını düşünebiliyor. Gerçekte ise fiyattan önce kaliteli çalışmaların yapıldığı yayınlar içerisinden seçimler yapılmalıdır. Açıköğretim kitaplarının fiyatlarında değişimlerin olmasındaki etkenlerin başında kitapların içerikleri geliyor. Tek derse ya da konuya ait olan kitaplar ile çoklu konu anlatımlı kitapların fiyatları ile alakalı fiyat değişimleri olması son derece normaldir. Aynı zamanda deneme sınavlarının sayısı da yine açıköğretim kitaplarının fiyatlarında değişimlerin meydana gelmesini etkiler.


ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Açıköğretim Kitapları

337 ürün var
 1. Fiyat Aralığı
  -
 2. Değerlendirme Puanı
 3. Markalar A-Z
  1. Murat Yayınları Açıköğretim Kitapları Setleri
  2. İlkumut Yayıncılık Açıköğretim Kitapları Setleri
  3. Lider Yayınları Açıköğretim Kitapları Setleri
  4. Murat Açıköğretim Yayınları Açıköğretim Kitapları Setleri
  5. Karacan Açıköğretim Yayınları Açıköğretim Kitapları Setleri
  6. Egem Yayınları Açıköğretim Kitapları Setleri
  7. Bilgiseli Yayınları Açıköğretim Kitapları Setleri
  8. Atlas Pazarlama Açıköğretim Kitapları Setleri
  9. Enine Boyuna Eğitim Açıköğretim Kitapları Setleri
  10. Kırmızı Beyaz Yayınlar Açıköğretim Kitapları Setleri
  11. Atlı Karınca Yayıncılık Açıköğretim Kitapları Setleri
  12. Karekök Yayıncılık Açıköğretim Kitapları Setleri
  13. Okyanus Yayıncılık Açıköğretim Kitapları Setleri
  14. Referans Yayınları Açıköğretim Kitapları Setleri
  15. Yargı Yayınevi Açıköğretim Kitapları Setleri
  16. Ata Yayıncılık Açıköğretim Kitapları Setleri
  17. Coşku Yayınları Açıköğretim Kitapları Setleri
  18. Eğitim Yayınevi Açıköğretim Kitapları Setleri
  19. Uzman Kariyer Yayınları Açıköğretim Kitapları Setleri
  20. Analiz Yayınları Açıköğretim Kitapları Setleri
 4. Yazar A-Z
 5. Fotoğraflı Değerlendirme
 6. Güncel Değerlendirme
 7. Fırsat Ürünleri
 8. Sınıf
 9. Basım Dili
 10. Boyut
 11. Satıcı A-Z
DSACategoryId/60001501/2147483645/15033037/213021/1500000
Başa dön