2002 yılından bu yana, kamu hizmetlerine atanacak adayların seçimi için uygulanan Kamu Personeli Seçme Sınavı kendi içinde birden fazla sınav türüne ev sahipliği yapıyor. Öğretmenlik ya da kariyer meslek atamaları için de gerekli olan KPSS, lise ve ön lisans mezunları için iki yılda bir, lisans mezunları içinse her yıl gerçekleştiriliyor. Genel yetenek ve genel kültür olarak adlandırılan iki bölümden oluşan sınavda genel yetenek kısmında; Türkçe, matematik ve geometri derslerine ait sorular, genel kültür kısmında ise tarih, coğrafya ve vatandaşlık derslerinin yanı sıra güncel bilgilerle ilgili sorular bulunuyor.

Çok sayıda yayınevinin, konusunda uzman eğitimciler ile birlikte çalışarak hazırladığı KPSS yayınları, sınava girecek adayların başarılarında etkili rol oynuyor. Düzenli bir çalışma ve doğru kaynak seçimi sonrasında, sınavdan hedeflenen puanın alınması mümkün olurken, sınava kadar devam eden zaman dilimi en etkili şekilde kullanılabiliyor. Konu anlatımlı KPSS kitapları, adaylara ilgili dersin konusunu pekiştirmeye yönelik testler sunsa da soru bankası ve yaprak testler, konuların tam olarak öğrenilebilmesi için anahtar görev üstleniyor. Genellikle kitap boyutlarında üretilen ancak “çek kopar” yapıları sayesinde taşıma noktasında kişiye büyük kolaylık sağlayan genel yetenek ve genel kültür yaprak testleri, yalnızca evde değil; eğitim kurumlarında, kütüphanelerde, toplu taşıma araçlarında hatta seyahatlerde bile adaylara, ders konuları üzerinde pratik yapma olanağı sunuyor.

Baskı kaliteleri ve mizanpajlarıyla KPSS adaylarının hem motivasyonunu arttıran hem de daha çok soruyu sıkılmadan çözebilmelerini sağlayan genel yetenek ve genel kültür yaprak testleri, tercih edilecek yayınevinin ortaya koyduğu ürüne göre gerek sayfa içindeki soru sayısıyla gerekse toplamdaki soru sayısıyla farklılık gösteriyor.

Genel Kültür Yaprak Testi Fiyatları

Her yıl farklı sorular hazırlanarak KPSS adaylarının beğenisine sunulan yaprak testler, geçmiş yılların yayınlarıyla bir arada olabiliyor. Daha fazla soru çözerek konular üzerindeki hakimiyetlerini en üst düzeye çıkarma arzusunda olan KPSS adaylarının yönelebileceği genel yetenek ve genel kültür yaprak testi fiyatları, bu noktada değişiklik gösteriyor. KPSS sınavının yapılacağı yıl için hazırlanan yayınlar, önceki yıllarda hazırlanan ve hala raflarda olan ürünlere göre daha farklı fiyat aralıklarında yer alıyor. Ayrıca ürünlerin sayfa ve soru adetleri de fiyat konusunda değişiklik oluşturabiliyor.

KPSS adaylarının konu çalışmalarıyla paralel olarak sürdürmeleri gereken soru çözme eylemi, özellikle tarih, coğrafya ve vatandaşlık gibi sözel derslerle ilgili detayların öğrenilmesinde etkili olurken, öğrenilen konuların unutulmasının da önüne geçiyor. Adaylar, günün belirli saatlerini konu çalışmaya, geri kalan kısmını ise yaprak testler ya da soru bankaları aracılığıyla soru çözmeye ayırarak hedeflerine ulaşabiliyor. Bunun yanında, genel yetenek ve genel kültür testleri, çalışan ya da dershaneye giden adayların şehir içi yolculuklarında geçirdikleri verimsiz zamanlarını en verimli şekilde geçirmelerine de yardım ediyor. Yayınevlerinin tercihine göre cevap anahtarları üzerine olabilen ürünler, adayın kendi kendini kısa sürede değerlendirebilmesine ve soruları doğru yapıp yapamadığını kolayca görebilmesini mümkün kılıyor.

Soru yapısı ve çeşitliliği açısından hayli farklı olabilen yaprak testler, konularla ilgili eksik kısımların yakalanabilmesinde önemli hale geliyor. Örneğin, ÖSYM’nin her yıl giderek farklılaştırdığı, çoğu zaman konu anlatımlı kitaplarda bile kendine yer bulamayan detay konulara dair sorular, yaprak testler içinde bulunabiliyor. Bu yönden değerlendirildiğinde önemi daha da artan genel yetenek ve genel kültür yaprak testleri, KPSS sürecinde adayların başarıya giden yollarında en büyük yardımcılarından biri oluyor.

KPSS’ye hazırlanıyor ve kolay ya da zor fark etmeksizin her türlü soruyu çözmek istiyorsanız, farklı yayınevlerinin sunduğu genel yetenek ve genel kültür yaprak testlerini kolaylıkla edinebilirsiniz.

Genel Kültür Yaprak Testleri

42 ürün var
 1. Yazar
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Fırsat Ürünleri
 4. Ürün Puanı
 5. Markalar A-Z
  1. Yargı Yayınevi
  2. Yediiklim Yayınları
  3. Beyaz Kalem Yayınları
  4. İSEM Yayıncılık
  5. Filozof Yayıncılık
  6. Akıllı Adam Yayınları
  7. Data Yayınları
  8. Murat Yayınları
  9. Pegem Akademi Yayıncılık - Akademik Kitaplar
  10. İstikrar Yayın Dağıtım
 6. Basım Dili
 7. Boyut
 8. Satıcı A-Z
DSACategoryId/60001501/2147483645/15033037/213021/234456/60003639/60003655
BAŞA DÖN