Soru Bankası

Memurluk hayallerinizi gerçeğe dönüştürebilmek adına KPSS kitapları satın alarak düzenli bir biçimde derslere çalışmaya başlayabilirsiniz. Zorlu bir süreç olan sınav hazırlığı sürecinde önemli yayınevlerinin adaylar için hazırladığı konu anlatımlı kitaplardan faydalanabilirsiniz. Bunun yanı sıra yaprak testler, soru bankaları ve denemelerle de bilgilerinizi ölçüp eksiklerinizi daha rahat görebilirsiniz. Diğer adayları geçerek iyi bir sıralama derecesi elde etmek için tüm testlerde yüksek net oranlarına sahip olmanız gerekir. Genel Yetenek ve Genel Kültür olarak iki ana gruba ayrılan KPSS'de zaman yönetimi de dikkat etmeniz gereken noktalara arasındadır. Sorular için fazla zaman harcamamak ve okuduklarınızı daha kısa sürede anlamak için bol bol soru çözümü yapabilirsiniz. 

KPSS Genel Kültür Kitaplarının Fiyatları Ne Kadar?

Adayların zorlandığı testlere sahip Genel Kültür sınavına daha iyi bir biçimde hazırlanabilmek için güncel müfredatın baz alındığı kitaplardan sipariş edebilirsiniz. ÖSYM'nin sık sık değiştirdiği müfredata uygun kitaplar aracılığıyla sınavda karşılaşabileceğiniz tüm konular hakkında önceden geniş bir bilgi birikimi elde edebilirsiniz. Uzman eğitimcilerden oluşan yazar komisyonları tarafından hazırlanan KPSS Genel Kültür kitapları tecrübeli öğretmenlerin bilgilerinden faydalanabilmenizi sağlar. Konu anlatımı kitapları ile dersler hakkında en temek bilgileri en sade şekliyle öğrenebilirsiniz. Konu konu düzenlenmiş soru bankaları aracılığıyla yeni çalıştığınız bir konu hakkında onlarca soru çözerek bilgilerinizin daha kalıcı hale gelmesini sağlayabilirsiniz. Genel tarama testlerini çözerek ilgili derste hangi noktalara yoğunlaşmanız gerektiğini daha kolay bulabilirsiniz. Kolay anlaşılır tasarımlarıyla adaylara zaman kazandıran cevap anahtarları üzerinden doğru ve yanlışlarınızı hesaplayıp net oranınızı tespit edebilirsiniz. Punto büyüklüklerinin ÖSYM'nin hazırladığı sınav kitapçığı ile aynı boyutta olduğu KPSS kitapları gerçek sınava daha kolay aşina olmanıza yardım eder.

Tavsiye Edilen KPSS Genel Kültür Kitapları Nelerdir?

Eğitimcilerin adaylara tavsiye ettiği kitaplar aracılığıyla da KPSS Genel Kültür testlerine hazırlanılabilir. Alanlarında tecrübe sahibi öğretmenlerin yazdığı konu anlatımlı kitaplar ve yine aynı eğitimcilerin hazırladığı nitelikli sorulara sahip eserler yardımıyla KPSS'ye verimli bir şekilde çalışabilirsiniz. Tamamı çözümlü soru bankaları her bir soru için detaylı çözümlere yer verir. Bu sayede hangi soruda hangi aşamada hata yaptığınızı görüp daha sonrası için aynı hatayı yapmamaya başlarsınız. Kaliteli kâğıtların kullanıldığı KPSS Genel Kültür kitapları kalemle cümlelerin altına çizebilmenize olanak tanır. Soru köklerindeki yanıltıcı ifadeleri daha çok göz önünde tutabilmek için bu noktaları işaretleyip soruları buna göre çözebilirsiniz. ÖSYM'nin yaptığı gibi şıklarda yer alan sayıların sistematik bir şekilde dizilmediği soru bankalarıyla doğru şıkkı daha dikkatli bir şekilde işaretlemeyi kısa sürede öğrenebilirsiniz.

KPSS Genel Kültür'de Soru Dağılımı Nasıl?

Toplamda 60 adet sorunun yer aldığı KPSS Genel Kültür testi bilgi ağırlıklı sorulardan oluştuğu çin diğer adayları geçebilmeniz adına iyi net oranları yakalamanızı gerektirir. Bu bölümde en çok soru 27 adet ile Tarih'ten gelir. Tarih testini 18 adetle Coğrafya takip ederken onun ardından da 9 soruluk Vatandaşlık testi sıralamadaki yerini alır. Güncel bilgilere ne kadar hakim olduğunuzu ölçen son bölüm ise 6 sorudan oluşmaktadır. KPSS Genel Kültür testine hazırlanmanıza olanak tanıyan soru bankaları ve denemelerdeki videolu çözümler akıllı cep telefonunuzu kullanarak her bir soru için detaylı anlatımlardan yararlanabilmenizi sağlar. Hem görsel olarak hem de işitsel açıdan bilgilerin daha akılıda kalıcı şekilde aktarılmasını sağlayan karekodlu kitaplar aynı zamanda çözüm bölümü için harcanan kağıttan tasarruf edilmesine de olanak tanır. Toplu taşıma araçlarında test çözerken kulaklığınızı kullanarak merak ettiğiniz soruların çözümlerini öğrenebilirsiniz.


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Kps Genel Kültür Kitapları

2424 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Soru Bankası
Premium Fırsatları
İndirimli Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın