Çıkmış Sorular

Genel Kültür Çıkmış Sorular

Kamu personeli seçme sınavı çok uzun yıllardan bu yana varlığını sürdüren ve kamuya personel olmak isteyenler için yapılan özel sınavlardan birisidir. Ön lisans mezuniyet seviyeleri için tekli yıllarda, lisans mezuniyet seviyeleri için çiftli yıllarda yapılmakta olan KPSS için hazırlık süreci oldukça önemli ve yoğundur. Stres ve zorlayıcı düşüncelerin yer aldığı bu süreci olabildiğince kolay, psikolojik açıdan rahat ve fiziksel açıdan hasar almadan geçirmek, başarılı sonuçlara erişmek adına, kullanılan tüm kaynakların yeri oldukça önemlidir. KPSS hazırlık sürecinde her branş için ayrı ayrı fasiküller, denemeler, soru bankaları ve konu anlatım kitaplarını temin edebilirsiniz. Tüm derslerin tek kitap şeklinde sunulduğu formları tercih edebilirsiniz. Ancak en önemli kısımlardan birisi de planlı ve programlı çalışmanın yanı sıra önceki yıllarda çıkmış olan soruların da detaylı bir şekilde analiz edilmesidir. Çıkmış soruları yakından incelemek ve nasıl çözümlendiğini değerlendirmek amacıyla genel kültür çıkmış sorular kitaplarına göz atabilirsiniz. 

Kpss Genel Kültür Çıkmış Soru Kitapçıkları

Kpss genel kültür çıkmış sorular soru bankası şeklinde basılır. Normal bir soru bankası üzerinde çalıştığınız format ve rahatlıkla bu kitaplar üzerinde de çalışabilirsiniz. Hem keyifli hem de yüksek oranda öğretici olan çıkmış soru kitapları uygun fiyatlarıyla da dikkat çeker. Bazı kitaplar sadece son yıla ait kpss sorularını sunarken bazılarında geçtiğimiz 5, 10, 12 yıllık süreçleri kapsayan soruları bulabilirsiniz. Sizler de incelemek istediğiniz yıllara ait olan soruları temin ederek çalışma sürecini daha konforlu bir hale getirebilirsiniz. Son derece aktif ve verimli şekilde hazırlanan kpss genel yetenek genel kültür çıkmış sorular ÖSYM adresinden izinli şekilde basılır. Bu sayede tüm soruların orijinal çıkmış soru olduğuna güvenebilirsiniz. KPSS süreci hem zihinsel açıdan hem de soruları açısından gerçek anlamda zordur. Ancak bu zorluğu kolaya indirgemenin en etkili yolu da verimli bir çalışma planıdır. Öncelikle konu anlatım kitapları temin edilerek tüm konulara detaylı bir şekilde, pratik notlarla ve özgün ipuçları ile çalışılır. Ardından soru bankaları temin edilerek çalışılan tüm konuların soruları çözülür ve soru pratiği yapılır. Yeterli miktarda soru çözüldükten ve konular pekiştirildikten sonra artık deneme aşamasına geçilir. Düzenli periyotlarla deneme çözülerek gerçek sınav havasında sorular analiz edilir. Eksikler değerlendirilerek tamamlanır. Son aşamada ise çıkmış soru incelemeleri yapılarak geçmiş yıllara göre yeni sınavda çıkacak olan sorulara dair güçlü tahminlerde bulunulur. 

Kpss Ön Lisans Genel Kültür Çıkmış Soru Kitapları

Kpss ön lisans genel kültür çıkmış sorular kitapları ise ön lisans sınavları derlenerek hazırlanır. Ön lisans ve ortaöğretim seviyesinde girmek istediğiniz KPSS için bu kitapları inceleyebilir ve tüm çıkmış soruları yakından değerlendirme fırsatı elde edebilirsiniz. İster çözümlü ister çözümsüz olan kitaplar temin edebilir ve kendi çalışma stilinize entegre edebilirsiniz. 

Kpss Genel Yetenek Çıkmış Soru Bankaları

Türkçe ve Matematik branşlarından oluşan genel yetenek oturumunda üst düzeyde başarı sağlamak ve puanınızı arttırmak adına genel kültür genel yetenek çıkmış sorular kitapçıklarını temin edebilirsiniz. Türkçe ve Matematik derslerine ait tüm yıllarda çıkmış olan sorulara erişim sağlayabilirsiniz. Böylece ne tür paragraf ve dil bilgisi sorularının geldiğini Türkçe ve sözel mantık kısmında görebilirsiniz. Matematik, geometri ve sayısal mantık kısımlarında çıkan soruları da yakından inceleyerek nasıl bir yaklaşım sergilemeniz gerektiği konusunda sağlam fikirlere sahip olabilirsiniz. Aynı zamanda lisans düzeyinde sınava gireceğiniz zaman genel kültür oturumunun daha fazla bilgiyle donatılmış olduğunu bilmeniz gerekir. Buna istinaden kpss lisans genel kültür çıkmış sorular kitaplarıyla sınava daha güçlü bir hazırlanma avantajı elde edebilirsiniz. 

Genel Kültür Coğrafya Dersi Tamamı Çözümlü Sınavlarda Çıkmış Sorular Son 12 Yıl

Coğrafya deri KPSS oturumlarında genel kültür aşamasında yer alır. Hem sayısal hem de sözel içerikli olan bu branş için etkili bir çalışma istediğinizde konularına göre ayrılan ve tamamı çözümlü olan soru bankalarına göz atabilirsiniz. Böylece son 12 yıl boyunca Coğrafya dersine dair ne tür soruların sorulduğunu ve özellikle de hangi konulara ağırlık verildiğini rahat bir şekilde öğrenebilirsiniz. Tamamen ÖSYM tarafından yapılmış sınavlardan alınan sorular orijinal olduğundan bilgi düzeyinizi de daha üst seviyede ölçebilirsiniz. 

Genel Yetenek Genel Kültür Dalında Tamamı Çözümlü Son 5 Yılda Sınavlarda Çıkmış Sorular

Hem genel yetenek hem genel kültür branşlarına dair çıkmış soruları görmek, özellikle de son 5 yıla ait tüm sınavların sorularını görmek için bu kaynakları temin edebilirsiniz. 

Genel Yetenek Matematik Konularına Göre Tamamı Çözümlü Çıkmış Sorular

Sınavın en zorlayıcı branşların biri de Matematik olarak kabul edilir. Matematik konularına tam anlamıyla bilinçli bir şekilde çalışmak, konulardaki eksiklikleri gidermek ve özellikle de doğru şekilde pratik yapabilmek için tamamı çözümlü Matematik çıkmış soru kitapçıklarını satın alabilirsiniz. 

Genel Yetenek Türkçe Konularına Göre Tamamı Çözümlü Çıkmış Sorular

Paragraftan dil bilgisine içeriği oldukça yoğun ve kapsamlı olan Türkçe branşında okuma ve anlamaya yönelik olarak sorular yer alır. Türkçe konularından göre tamamı çözümlü şekilde hazırlanmış olan sınavlarda çıkmış soruları inceleyerek Türkçe oturumuna en iyi seviyede hazırlanma fırsatını elde edebilirsiniz. 

Tamamı Çözümlü Genel Kültür Vatandaşlık Sınavlarda Çıkmış Soruları

Anayasadan hukuka, idare hukukundan yasama, yürütme, yargıya varana dek tüm vatandaşlık konularında eksiğinizin kalmaması ve fulle yakın doğru çıkarabilmeniz için çıkmış soruları incelemek oldukça fayda sağlar. 

ÖABT Çıkmış Sorular

KPSS’nin öğretmen adayları için sunduğu oturumlar arasında eğitim bilimleri ve öğretmenlik alan bilgisi testi yer alır. ÖABT oturumu öğretmen adaylarının her birinin kendi branşında girdiği bir oturumdur. İngilizce, Türkçe, Din Kültürü, Matematik ve Fen Bilgisi gibi çeşitli branşlara göre sorular da branş odaklı hazırlanır. Kendi öğretmenlik bölümünüze ait ÖABT çıkmış sorularını inceleyerek terimlere, kavramlara ve konulara daha fazla hakim olabilirsiniz. 

Genel Kültür Tarih Dersi Tamamı Çözümlü Sınavlarda Çıkmış Sorular

Tarih oturumu da genel kültür kısmında yer alır. Ezber gerektiren, donanımlı bilgiler gerektiren Tarih dersi için tüm soruları doğru yapma ihtimalini yükseltmek iyi bir çalışma programından geçer. Sizler de yeterli düzeyde çalıştığınıza inandıktan sonra ve özellikle de eksikleri tamamen giderdikten sonra Tarih konularına göre düzenlenmiş tamamı çözümlü çıkmış soru bankasını temin edebilirsiniz. 

Genel Kültür Çıkmış Soru Bankaları Pahalı mıdır?

Genel kültür çıkmış soru bankaları en uygun fiyatlarla sunulur. Bu sayede tüm KPSS adayları çıkmış soru bankalarını kolaylıkla temin edebilir ve hızla çalışmaya başlayabilir. 

Genel Kültür Çıkmış Soru Bankaları Kitapları Nasıl Hazırlanır?

Genel kültür çıkmış soru bankaları sınav formatına uygun şekilde hazırlanır. Önceki yıllarda çıkmış olan tüm sorular konularına göre, yıllarına göre, ders içeriğine göre basılır. Böylece adaylar tüm yıllarda sınavlarda çıkmış olan sorulara kolayca erişim sağlayabilirler. 

Genel Kültür Çıkmış Soru Bankalarında Çek Kopar Özellik Mevcut mudur? 

Genel kültür ve genel yetenek çıkmış soru bankalarında çek kopar özellik sunan yayınlar mevcuttur. Daha konforlu kullanım için çek kopar testlerini tercih edebilirsiniz. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Genel Kültür Çıkmış Sorular

211 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Çıkmış Sorular
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 24 / 211 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?