Lise, ön lisans ve lisans düzeylerinde öğrenim görüp mezun olanlar, kamu sektöründe görev alabilmek için KPSS olarak adlandırılan sınava giriyor. Her öğrenim kademesi için farklı tarihlerde yapılan KPSS'de başarılı olup kamu personeli olarak atanmak için planlı bir çalışma yapmak gerekiyor. KPSS çıkmış sorularının incelenmesi ve çözülmesi de başarıya giden yolda büyük önem taşıyor. KPSS genel kültür çıkmış soruları, belirli tarihlerde yapılmış KPSS sınavının bir bölümünü oluşturuyor.

KPSS Genel Kültür Soruları Hangi Alanlarda Soruluyor?

KPSS genel kültür soruları; tarih, coğrafya, güncel bilgiler, genel kültür, anayasa ve yurttaşlık bilgileri gibi çok sayıda alanı kapsayacak şekilde soruluyor. Sınava girdiğinizde soruları doğru olarak cevaplamanız için bu alanlarda etkili ve başarıya odaklı bir çalışma yapmanız, soru alanlarının bilgilerine sahip olmanız ve soruları yorumlama yeteneği kazanmış olmanız gerekiyor. KPSS genel kültür çıkmış soruları, bilgi ve yorum yeteneğini belirli bir düzeyde geliştirmiş ve artık soru çözmeye hazır kamu personeli adaylarına hitap ediyor.

KPSS Genel Kültür Tarih Soruları Hangi Alanları Kapsıyor?

Geçmiş yıllarda yapılan KPSS'de genel kültür testi tarih sorularını da içeriyor. Orta Asya Türk tarihinden itibaren genel Türk tarihini kapsayan tarih soruları, yirminci yüzyılın son dönemlerine kadar geniş bir alanda soruluyor. Bu nedenle KPSS'de başarılı olmak, tarih bilgisine ve tarihi yorumlama yeteneğine sahip olmak kadar, geçmiş yıllarda yapılan KPSS sınavlarında çıkmış tarih sorularını incelemeyi ve soru tarzları hakkında fikir sahibi olmayı da gerektiriyor. KPSS'nin genel kültür bölümünde yer alan çıkmış tarih sorularını inceleyerek ve çözerek tarih sorunları üzerinde yorum yapma yeteneğinizi geliştirebilir, soru tarzları hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

KPSS Genel Kültür Coğrafya Sorularının Kapsamı Nedir?

KPSS genel kültür çıkmış coğrafya soruları, genel olarak Türkiye coğrafyası alanında soruluyor. Ancak bazı soruların çözümünde sadece Türkiye coğrafyası alanında bilgi sahibi olmak yeterli olmayabiliyor. Genel coğrafya bilgilerinin bu tür soruları doğru cevaplamak için gerekli olduğu, genel kültür çıkmış coğrafya sorularında açıkça görülebiliyor. Genel kültür testi kapsamında sorulan KPSS coğrafya sorularını inceleyerek çıkmış coğrafya soru tiplerini görebilir ve coğrafya sorularının çözümünde deneyim sahibi olabilirsiniz. Bu sayede coğrafya bilgilerinizi ölçme fırsatına kavuşabilirsiniz.

KPSS Ön Lisans Çıkmış Genel Kültür Soruları Neleri Kapsıyor?

KPSS, ilköğretim hariç her öğrenim kademesinden mezun olmuş kamu personeli adaylarını seçmek için düzenleniyor. Ön lisans düzeyinde sorulan genel kültür sorularının kapsamı ile lise ve üniversite düzeyi genel kültür çıkmış sorularının kapsamı arasında farklılık bulunmuyor. KPSS'de her öğrenim kademesi için aynı kapsamda sorular soruluyor. Ancak soru tipleri ve soruların zorluk düzeyleri bakımından farklılık söz konusu olabiliyor. Ön lisans düzeyinde çıkmış genel kültür sorularını çözerek genel kültür kapsamında yer alan konulardaki bilgilerinizi test edebilir, ön lisans sorularının zorluk düzeyini ve soru tiplerini görebilirsiniz.

KPSS Lisans Çıkmış Genel Kültür Sorularının Kapsamı Nedir?

KPSS lisans çıkmış genel kültür soruları, lise ve ön lisans programlarında olduğu gibi tarih, coğrafya, anayasa, temel vatandaşlık bilgileri, genel kültür ve temel hukuk bilgileri gibi alanları kapsıyor. Genel olarak zorluk düzeyi yüksek olsa da, test zorluğu yıllara göre değişebiliyor. KPSS lisans çıkmış genel kültür sorularını çözerek lisans soru formatını görebilir, test tekniğinizi geliştirebilirsiniz.

Genel Kültür Çıkmış Sorularını Çözmenin Faydaları Nelerdir?

Genel kültür çıkmış soruları, KPSS için yaptığınız hazırlığın sonunda gerçekçi bir sınav deneyimi kazanmanıza destek oluyor. Hangi konularda ne tür sorular sorulduğunu görmenizi sağlayarak KPSS hazırlığınızı gözden geçirmenizi mümkün kılıyor. KPSS kapsamında yer alan genel kültür konularına hazırlanırken öğrenme yönteminizi sınava odaklı bir biçimde düzenleme fırsatı sunuyor.


ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Genel Kültür Çıkmış Sorular

75 ürün var
 1. Yazar A-Z
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Değerlendirme Puanı
 4. Fotoğraflı Değerlendirme
 5. Fırsat Ürünleri
 6. Markalar A-Z
  1. Yargı Yayınevi Genel Kültür Çıkmış Sorular
  2. Yediiklim Yayınları Genel Kültür Çıkmış Sorular
  3. Benim Hocam Yayınları Genel Kültür Çıkmış Sorular
  4. Pegem Akademi Yayıncılık Genel Kültür Çıkmış Sorular
  5. İnformal Yayınları Genel Kültür Çıkmış Sorular
  6. Ahbap Kitap Genel Kültür Çıkmış Sorular
  7. Doğan Akademi Genel Kültür Çıkmış Sorular
  8. Doğru Tercih Yayınları Genel Kültür Çıkmış Sorular
  9. Koza Yayınları Genel Kültür Çıkmış Sorular
  10. Kozmik Oda Yayıncılık Genel Kültür Çıkmış Sorular
  11. Kuram Kitap Genel Kültür Çıkmış Sorular
  12. Paragon Yayınları Genel Kültür Çıkmış Sorular
  13. Süper Kitap Yayınları Genel Kültür Çıkmış Sorular
 7. Sınıf
 8. Basım Dili
 9. Boyut
 10. Satıcı A-Z

Çıkmış Sorular Kategorisindeki En Çok Satan Ürünler

DSACategoryId/60001501/2147483645/15033037/213021/234456/60003639/60003659
Başa dön