Poster Fiyatları ve Çeşitleri

Poster; özel tasarımlar ile geliştirilmiş kullanacağınız ortamda istediğiniz yere asabileceğiniz, tarzınızı ve sizi yansıtan birçok çeşidi bulunan resim ya da fotoğraf baskılarından oluşuyor. Estetik görünüme ve görselliğe dayanan bu ürünler genellikle dekoratif amaçlı tercih ediliyor. Ev ya da iş yeri gibi ortamlarda bulunduğu odaya farklı bir hava katıyor. Kullanıcıların sevdiği temaları odalarında görmek güzel ve huzurlu bir his veriyor. Posterler sadece eğlence ya da hobi amaçlı kullanılmıyor. Kamusal alanlarda, işyerlerinde, okullarda duyurulması gereken konular hakkında bilgi vermek için ya da herhangi bir ürünün reklamını yapmak içinde kullanılıyor. Örneğin bu kapsamda akla gelenlerden biri film ya da konserler için düzenlenen poster ve afişler oluyor. Film ve konser afişleri dekorasyon anlamında da kullanılabiliyor. Kullanıcılar sevdikleri sanatçıları, filmleri, müzikalleri, etnik desenleri ya da sporcuları evlerinin duvarlarında dolap kapaklarında görmeyi seviyor. Genellikle bir şeye hayran olma duygusunun verdiği içgüdü ile posterler de tercih ediliyor. Hatta bazı kullanıcılar poster koleksiyonu bile yapıyor. Günümüzde posterler farklı boyutta ve içerikte üretilebiliyor. Aynı zamanda yapıldıkları malzemeden dolayı ürünün yapısı da farklı olabiliyor. Kâğıt ya da kartondan posterler gibi mukavva ya da tablo şeklinde de olabiliyor. Kullanıcıların sevdikleri içeriklere uygun binbir çeşit poster modeli üretiliyor. En çok tercih edilen ürünler arasında film ve vintage poster modelleri geliyor. Günlük hayat içerisinde ilgi çekici hale gelen posterlerin birçok farklı çeşidi de bulunuyor. Eski zamanlarda dergilerden gazetelerden çıkan ve bir heyecan ile biriktirilen posterler günümüzde oldukça yaygın durumda.

Poster Çeşitleri

Eskiden günümüze kadar poster meraklısı olan, seven ve dekoratif amaçlı kullanmak isteyen herkes için birçok farklı çeşit bulunuyor. Poster çeşitleri; yapıldığı malzemeye, posterin içeriğine, boyutuna ve tasarımına göre değişebiliyor. Dekoratif baskı ürünleri, kişiye özel tasarımları, hediyelik posterler, poster şeklinde duvar takvimi gibi farklılaşmış ürün seçenekleri bulunuyor. Potansiyel hedef kitle değiştikçe de modeller farklılaşabiliyor. Yaş grupları, yaşanılan dönemler, o dönemin gereksinimleri ve popülaritesine göre zevkler değişebiliyor. Bu da poster gibi ürünlerde çeşitlenmeye sebep oluyor. İçerik farklılığı dışında posterlerin çerçeveli ve çerçevesi olduğunu da söylemek mümkün. Poster çerçevesi estetik bir görünüm katarken ürünün de daha sağlıklı ve dayanıklı olmasını sağlıyor. Aynı zamanda poster severler için gelişen teknoloji ile birlikte 3D modeller de ortaya çıkıyor. Kullanıldığı ortamları renklendirmek ve eğlence katmak aynı zamanda estetik bir görünüm elde etmek amacıyla kullanılan poster modellerinde içerik ve temalar da farklı olabiliyor. Bir dizi ya da film, müzik ya da sanatçı, doğa tasarımları, sevilen bir ünlü evinizin duvarında yerini alabiliyor. Çeşitli şekil ve renklerde kullanıcılara sunuluyor. Poster örnekleri ise kullanıcının fikir sahibi olmasında rol oynuyor. Bu örneklerde bulunan tema ve boyut kullanıcının nasıl bir ürün istediğine dair yanıtlar bulmasını sağlayabilir. Çerçeve poster çeşitleri, kullanışlı olması ve çok fazla yer kaplamaması ile ön plana çıkıyor. Hediyelik poster çeşitleri genellikle üretilen markalar tarafından; doğum günü, sevgililer günü, yıl dönümü, anneler günü, babalar günü gibi daha da sıralanabilen özel günler için tasarlanıyor. Kişiye özel baskı olarak da anlandırılıyor. Hediye almak istediğiniz kişinin zevkine ve sevdiği şeylere yönelik özel olarak tasarlanabiliyor. Bu poster çeşitleri duvara asılabileceği gibi, takvim şeklinde ya da duvar örtüsü olarak da tasarlanabiliyor. Duvar takvimi şeklinde olan poster modelleri hem takvim görevi görüyor hem de anılarınızı yansıtabileceğiniz bir fotoğraf dizisi haline de dönüşüyor. Poster baskı modelleri; ev, kafe ve restoran gibi alanlarda kullanılıyor. Modern tasarım yapıları ile dekoratif anlamda mekanların birer parçası oluyor. 

Posterlerin Tasarımları

Kullanıcıların zevklerine, ilgi alanlarına, hayran oldukları kişi ya da konulara, kullanacakları alanın tarzına göre poster çeşitlerinde farklılıklara rastlanabilir. Tasarım anlayışı da her modelde değişebiliyor. Ev dekorasyonu için kullanılan poster çeşitleri genellikle eğlenceli ve evin havasını değiştirecek, renk katacak ya da mobilyalar ile uyum sağlayacak şekilde tasarlanıyor. Eve canlılık katması, renk getirmesi, kullanıldığı ortamı ferahlatması önemli bir unsur oluyor. Genellikle evin salon gibi bölgelerinde tablo şeklindeki posterler tercih ediliyor. Kişisel odalarda ise duvar kâğıdı olarak üretilen poster çeşitleri kullanılıyor. Kullanıcının kendi iç dünyasını ve tarzını yansıttığı modellere rastlanıyor. Posterler kullanılan tasarım anlayışını sadece tema ya da içerik değil, yazı şekilleri resim ve simgelerin boyutu, kullanılan kâğıt yapısı da belirliyor. 

Posterlerin Kullanıldığı Alana Göre Tasarlanması

Ofis ya da kurumsal yerlerde kullanılan afişler genellikle daha sade ve klasik bir tasarım anlayışı ile üretiliyor. Bulunduğu kurumun resmiyetine göre bu modellerin tasarımı da değişebiliyor. İş yerlerinde kullanılan posterler; o iş yerini de yansıtabiliyor. Örneğin iş yeriniz bi pastane ise burada yemek çeşitleri ile ilgili posterlere rastlayabilirsiniz. Bir sinemada çalışıyorsanız burada ise vizyonda olan ya da olabilecek filmlerin ve oyuncu kadrosunun tanıtıldığı poster türlerini görebilirsiniz. Herhangi bir davet, organize edilen bir parti, konser, sinema, tiyatro gibi faaliyetlerde de poster kullanımına rastlayabilirsiniz. Buralarda genellikle insanlara; saat, yer, mekan, oyuncu, konu hakkında bilgi vermek amacı ile tasarlanan sade ve aynı zamanda dikkat çekici ürünleri görebilirsiniz. Bir ürün tanıtımı yapmak için tercih edilen afiş ve posterlerde ise tasarım anlayışı diğerlerine göre farklı olabiliyor. Genellikle ürün ve markayı tanıtıcı reklam şeklinde posterlere rastlanabiliyor. Tanıtılacak olan ürünün çeşitleri varsa poster üzerinde gösterilebiliyor. 

Poster Tasarımında Kullanılanlar

Tasarımda kullanılan yapı da posterin ilgi çekici olmasında etkili oluyor. Naylon kumaş, karton, plastik veya varak kâğıttan yapılan afiş ve poster tasarımları kullanım amacına ve kullanılacakları yere göre farklılık gösterebiliyor. Bazı posterler sadece görsel yapıdan oluşurken bazıları hem görsel hem de yazılardan oluşabiliyor. Genellikle ürün tanıtımında slogan bilgilendirme posterlerinde ise küçük simgeler bulunabiliyor. Dekorasyon amaçlı tercih edilen posterlerde genellikle görselliğe önem veriliyor. Kişiye özel hazırlanan tasarım seçeneklerinde; fotoğraf, resim, yazı boyutu ya da stili isteğe göre belirlenebiliyor. Posterlerde yıpranma gözlenmemesi için baskı işleminden sonra korucu kaplamada kullanılıyor. Doğum günü, sevgililer günü, yılbaşı gibi özel günler için özel temalar ile poster üretimi de sağlanıyor. Bunun yanı sıra çocuklar için çizgi film karakterlerinden oluşan ya da izledikleri animasyonları yansıtan lisanslı ürünler de mevcut. Bu tür poster çeşitleri de genellikle çocuk doğum günü partilerinde tercih ediliyor. Taraftarların ya da spor severlerin kullandığı poster çeşitleri de bulunuyor. Öncelikle bu posterler tuttukları takımın oyuncularını, takım logosunu ve renklerini yansıtıyor. Bu tür posterler gidilen maçlarda, evde duvarlarda ya da yatak başlıklarının üstünde sıkça kullanılıyor. 

Farklı Amaçlar için Kullanılan Poster Tasarımları

Posterlerin diğer bir kullanım alanı ise seçim kampanyaları olabiliyor. Seçim kampanyalarında kullanılan posterlerin tasarım yapısı; seçime katılan partinin logosu, sloganı ve aday olan kişinin fotoğrafından oluşabiliyor. Genellikle dış mekanlarda bu tür afişlere rastlanabiliyor. Genç odalarında rastlanan poster tasarımları genellikle; renkli, sevilen film, müzik grubu, sporcu ya da nostaljik tarzda olabiliyor. Eğlenceli ev ya da mekân partilerinde kullanılan poster ise kapılara, duvarlara veya tavanlara asılabiliyor. 3D görüntüye sahip posterler farklı renk ve tasarım ile üretiliyor. Kullanılan teknoloji sayesinde poster içeriği daha gerçekçi ve göz alıcı duruyor. 3D poster seçenekleri genellikle etnik desenler ya da Dünyaca bilindik olan önemli yerler için kullanılıyor. Modern, klasik, spor, eğlenceli, korkutucu, huzur veren tarzlarda olan posterler tasarımcı ya da grafikerler tarafından geliştiriliyor. Ya da isteğe bağlı olarak sizde kendi zevkinize göre tasarım yaparak bunu poster haline dönüştürebilirsiniz.

Poster Boyutları

Posterlerin tasarımı, yapıldıkları malzeme ve içeriği kadar boyutlarıda seçim yaparken önemli oluyor. Kullanıcılar poster satın aldıklarında, asacakları ya da yapıştıracakları alan ile uyumlu olmasını istiyor. Poster boyutu; 20x25, 25x35, 40x50 ve 50x70 cm gibi ölçüler ile üretiliyor. En ve boy uyumuna, kullanacağınız alana ve posterin hangi ebatta olmasını istediğinize karar vererek en uygun ürünü satın alabilirsiniz. Standart ölçüler dışında özel olarak bir ölçü belirleyerek de kişisel bir baskı yaptırabilirsiniz.

Poster Nasıl Yapılıyor?

Poster yapımında öncelikler; içeriğe, yazı, fotoğraf ya da resim boyutlarına, hangi tip kağıt kullanılacağına, hangi punto ve yazı stili seçileceğine dikkat ediliyor. Baskı olarak tasarlanan posterlerde genellikle kuşe kâğıdı kullanılıyor. Kâğıt tipi ise; mat, yarı mat ya da parlak olabiliyor. Genellikle kuşa kağıdının tercih edilmesinin sebebi, ürünlerin daha sağlam yapıda kalmaları ve uzun ömürlü olarak kullanılabilmeleri oluyor.  Baskı makineleri ile hata yapmadan en ince detaya kadar vurgu yapılıyor. Yüksek çözünürlükle yapılan baskılarda kullanılan boyalara da dikkat ediliyor. Posterin canlı görünümü sağlayan bir diğer etmende kullanılan boya yapısı oluyor. İçerikte kullanılan yazı çeşitleri, puntoları ve bulunduğu alanlar tasarımcı ya da grafiker tarafından planlanıyor. Üretim kısmına gelindiğinde ise posterler yazıcılara gönderiliyor. Yakın mesafeden bakıldığında doğru ve net görüntüler elde etmek için yazıcı ya da baskı makinelerinde çözünürlük ayarlaması yapılıyor. Boya tercihinde ise genellikle su bazlı boya tercih ediliyor. Dijital baskı imkânı ile resim, fotoğraf ve grafiksel simgelerin kalitesi bozulmadan istenilen yüzeye ve boyutta posterler elde ediliyor.

Posterler Nerelerde Kullanılıyor?

Posterler pek çok farklı alanda birbirinden farklı amaç için kullanılabiliyor. Öncelikler kullanıcılar kendi zevklerini ya da bir şeye olan hayranlıklarını yansıtmak, ev ya da iş yerlerinde dekorasyon anlamında renk katmak gibi amaçlar için poster satın alabiliyor. Posterler iç ve dış mekanlarda kullanılan ortamın atmosferini farklı tarzlarda yansıtmayı amaçlıyor. Farklı boyut ve içeriklerde üretilen posterler reklam amaçlı da kullanılıyor. Bir ürünü tanıtmak, o ürün hakkında bilgi vermek için afiş olarak da tasarlanıyor. Herhangi bir konser, film ya da müzikal gibi faaliyetlerin tanıtımını yapmak, insanları bilgilendirmek için de poster çeşitleri kullanılıyor. Toplumsal bir konuyu bireylere aşılamak, seçim kampanyaları yapmak, konferans ya da sempozyum gibi aktiviteleri tanıtmak için de tercih ediliyor. Bunların dışında; ofis duvarlarında, binaların dış duvarlarında, otobüs duraklarında, fuar merkezlerinde de farklı amaçlar için kullanılabiliyor. Yeni bir dükkân açılışında da tanıtım için poster kullanımını görebilimeniz mümkün. Eğlenceli ve renkli yazı stilleri ile tiyatrolarda da oyunu ve oyuncuları tanıtmak için kullanılabiliyor. Aynı zamanda bir spor müsabakasında takım ve takım ruhunu yansıtmak için taraftarlar tarafından da tercih ediliyor.

Poster Nasıl Asılır?

Satın aldığınız posterler kağıt ya da çerçeveli yapıda bulunabilir. Poster tablo şeklinde olan modeller genellikle duvara asılarak dekore ediliyor. Bu tarz ürünleri duvara asmak için ise çift taraflı bant ya da çivi kullanmak gerekebiliyor. Tablo ve çerçeveli ürünlerin ağırlığından dolayı yapıştırmak denge oluşumunu ve tablonun sabit kalmasını engelleyebilir. Dolayısıyla çivi ile asmak daha güvenli bir yöntem olabilir. Poster duvar kağıdı gibi modellerde ise dilediğiniz yere posterinizi yapıştırabilirsiniz. Yapıştırma işlemi için ise yine bant, çift taraflı bant ya da hamur yapıştırıcısı kullanabilirsiniz. Çift taraflı bant kullanımında posterin ve yapıştıracağınız alanın zarar görmesi en aza indiriliyor. Hamur yapıştırıcılar ise yaklaşık olarak 3 kilograma kadar ağırlık taşıyabiliyor. Genellikle önerilen yöntemlerden biri de bu oluyor. 

Poster Fiyatları

Poster fiyatları uygulanan tekniğe, tasarımına, boyutuna ve malzemesine göre değişiklik gösterebiliyor. Posterin bazıları büyük bazıları orta bazıları ise çok küçük boyutlarda bulunabiliyor. Baskı ya da çizim şeklinde yapılan posterler bulunabiliyor. Kullanıcılar poster fiyatlarına bakmadan önce posteri nerede kullanacağına ve ne hangi tarz poster istediğine karar vermesi gerekiyor. Karar verdikten sonra fiyat araştırması daha kolay yapılabiliyor. Hepsiburada ile ürünler farklı özelliklere ve tasarımlara sahip olarak listeleniyor. Kullanıcılar beğendikleri poster çeşitlerini kendi aralarında karşılaştırabilir. Listelenen poster modellerini artan fiyat veya azalan fiyat şeklinde sıralayabilir. Artan fiyata göre sıralanan ürünlerin ilk sırasında en uygun fiyatlı ürünler yer alıyor. Kullanıcılar bütçelerini korurken cazip fiyat seçeneklerinden de yararlanabiliyor. Aynı zamanda kendi bütçelerine uygun minimum ve maksimum fiyat aralığı belirleyebilirler. Farklı satıcıların ve markaların satışa sunduğu posterler arasından kullanıcı dilediği satıcıdan alışverişini yapabiliyor. Ayrıca ürünle ilgili aklına takılan bir soru olursa “satıcıya sor” kısmından sorusunu sorup cevabını kısa süre içerisinde alabiliyor. Poster fiyatlarını belirleyen bazı faktörler bulunuyor. Bunlar; posterin boyutu, posterin teması, tasarım özellikleri, işçilik ve kullanıldığı malzeme şeklinde sıralanabiliyor.

Poster Yorumları

İstediğiniz ortamı dilediğiniz şekilde dekore etmek için çeşitli poster modellerini Hepsiburada ile inceleyebilirsiniz. Çeşitli; spor, film, müzik, sanatçı, mekân, mizah ya da kişiye özel poster tasarımları bulunuyor. Kullanıcılar poster seçimlerinde kullanacakları alanı güzelleştirmesini ve kendilerini yansıtmasını tercih ediyorlar. Baskı ya da çizim şeklinde olabilecek posterler farklı tarzlarda ve boyutlarda üretiliyor. Posterin yapıldığı materyal de değişebiliyor. Bu değişim kullanacağınız ortamda posterin duruşuna da etki edebiliyor. Tasarım bakımından zengin olan bu ürünler hakkında yapılan yorumlar ve değerlendirmeler de önemli oluyor. Poster yorumları kullanıcı memnuniyetlerini öğrenmek açısından önemli bir avantaj oluyor. Daha önce deneyim sahibi olan bireylerin yorumları bir ürünü satın almadan önce sizlere rehberlik edebilir. Ürün ile ilgili öğrenmek istediğiniz ve kararsızlık yaşadığınız konularda fikir sahibi olabiliyorsunuz. Ürünün boyutu, yapıldığı malzeme, kullanıldığı alana olan uyumu, tasarımı, sağlamlığı, baskı kalitesi gibi merak edilen sorulara yanıtlar alabiliyorsunuz. Yapılan yorum ve değerlendirmeler ile birçok sonuca ulaşabiliyorsunuz.

Poster İndirim ve Kampanyaları

Kullanıcılar satın alacakları ürünlerde oluşabilecek indirim ve kampanyaları takip ediyor. Online alışveriş sitelerinde dönem dönem indirim ve kampanyalar düzenleniyor. Yılın belli zamanlarında, anneler gününde, babalar gününde, sevgililer gününde, yılbaşında ve bayramlarda birçok ürün için indirim ve kampanya seçenekleri bulunuyor. Aynı şekilde farklı tasarımlara sahip poster çeşitleri için de zaman zaman indirimler ve kampanyalar olabiliyor. Hepsiburada ile alışveriş yaparken indirimlerden yararlanmak için “Süper Teklif, Süper Fiyat kısmına bakabilirsiniz. Satın almak istediğiniz poster indirimdeyse değerlendirip bütçenizden tasarruf edebilirsiniz. Bunun dışında Hepsiburada’da “Kampanyalar” kısmı da mevcut. Bu kısma da göz atarak olası kampanyaları değerlendirebilirsiniz. Aradığınız üründe indirim veya kampanya yoksa ürünü listenize ekleyebilir ya da fiyat alarmı kurabilirsiniz. Fiyat alarmı ürünün fiyatında artış ve azalış olduğunda size haber veriyor. Bu şekilde fırsatları değerlendirebilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Poster

2928 ürün listeleniyor
Kitap Film Müzik
Kitap Film Müzik
Film
Film
Poster
Poster
Spor Posterleri
Spor Posterleri
Doğa Posterleri
Doğa Posterleri
Film Posterleri
Film Posterleri
Mizah ve Genel
Mizah ve Genel
Müzik Posterleri
Müzik Posterleri
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 37 / 2928 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?