Fizik dersi, öğrencilerin en çok zorlandığı derslerin başında yer alıyor. Fizik dersinde başarılı olabilmek için düzenli çalışmak ve konuyu kavramanızı kolaylaştıracak fizik kitapları kullanmak gerekiyor.

YKS İçin Hangi Fizik Kitapları Kullanılabilir?

YKS fizik iki bölümden oluşuyor ve TYT fizik ile AYT fizik konuları arasında pek çok fark bulunuyor. Üstelik aynı konulara ait soruların da soruluş tarzlarında farklılıklar oluyor. Bu nedenle TYT ve AYT fizik için kitap seçiminde dikkat etmeniz gereken noktalar değişiyor.

TYT İçin Hangi Fizik Kitapları Kullanılabilir?

TYT fizik, fiziğin en temel konularından oluşuyor ancak netlerinizi arttırmak için çoğu zaman konuyu bilmek yeterli olmuyor, farklı soru tarzlarına da hakim olmanız gerekiyor. TYT fizik için konu anlatımlı kitaplardan yararlanabilirsiniz. Soru çözmeye başlamadan önce konunun özünü anlamayı, formüllerini öğrenmeyi tercih edebilirsiniz. Tercih edilecek konu anlatımlı kitapta, çözümlü sorular olursa konuyu kavramak çok daha kolay oluyor.

Sayısal öğrencisiyseniz ve iyi bir üniversite kazanmak istiyorsanız, TYT hazırlık sürecinde en az 2 fizik soru bankası bitirmenizde fayda bulunuyor. İlk olarak çözümlü bir soru bankası çözerek soru tarzlarını daha kolay öğrenebilirsiniz. Video çözümlü soru bankaları da öğrencilerin işini kolaylaştırıyor ve çözülemeyen soruların çözümlerini anında öğrenme imkanı veriyor.

AYT İçin Hangi Fizik Kitapları Kullanılabilir?

AYT fizik netlerinizi arttırmak için konulara ait formülleri tamamen öğrenmeniz gerekiyor. Ayrıca TYT’nin aksine, karşınıza direkt bilgi sorusu gelebileceğini de unutmadan konuya ait sözel bölümleri atlamamanızda fayda bulunuyor. Bu nedenle detaylı anlatımı olan fizik kitaplarını tercih edebilirsiniz. Tekrar yapmak ve konunun ana hatlarını unutmamak için ise konu özetli kitapçıklardan yararlanabilirsiniz. Üstelik bu kitapçıklar genellikle ince ve hafif olduğundan dolayı, her an yanınızda taşıyabilir ve fırsat bulduğunuzda çalışabilirsiniz.

AYT fizikte başarılı olmak için bolca soru çözmeniz gerekiyor. Mümkün olduğunca farklı kaynakların sorularını çözmek, birçok soru tarzını görmeye yardımcı oluyor. İlk etapta kolay soru bankalarını tercih ederek konuları pekiştirebilirsiniz. Ancak daha sonra zor soruları olan kitapları da çözerek kendinizi geliştirmeniz büyük önem taşıyor. Sürekli kolay sorular çözerek fizik netlerinizi attırma ihtimaliniz bulunmuyor.

YKS Fizik İçin Hangi Denemeler Çözülebilir?

Üniversite hazırlık süresinde düzenli deneme çözmek hem kendinizi sınava hazırlamanızı hem de tüm konuları bir arada görerek tekrar yapmanızı ve eksiklerinizi görmenizi sağlıyor. Belli aralıklarla fizik bölüm denemeleri çözerek fizik dersindeki gelişiminizi takip edebilirsiniz. İlk olarak kolay fizik denemeleri çözerseniz, moralinizin bozulmasının önüne geçebilirsiniz. Zaman içerisinde daha zor denemeleri çözmeye başlayabilirsiniz. Ayrıca kolaydan zora doğru ilerleyen deneme setlerini de inceleyebilirsiniz.

Ara Sınıflar İçin Hangi Fizik Kitapları Kullanılabilir?

Üniversite sınavlarında karşınıza test tarzı sorular çıktığı için TYT ve AYT kitaplarında daha çok konuların önemli kısımları anlatılıyor ve soruların pratik çözümleri üzerinde duruluyor. Ancak okuldaki fizik derslerinde durum böyle olmuyor. Konuyu tamamen bilmeniz ve sorunun çözümünü adım adım yapmanız gerekiyor. Bu nedenle alacağınız fizik kitabının okul sınavlarına uygun formatta olması gerekiyor. Konuları detaylı olarak anlatan ve ardından soruların çözümlerini ayrıntılı şekilde gösteren fizik kitapları okul başarınızın artmasını sağlıyor.

Fizikte Başarılı Olmak İçin Nasıl Çalışılır?

Fizik dersinde başarılı olmak için konuların mantığını oturtmanız gerekiyor. Ne kadar ders çalışsanız ve bilgileri ezberleseniz de fizik dersinde başarılı olmanız zorlaşıyor. Konuyu daha iyi anlamak için mümkün olduğunca çok soru çözmeyi deneyebilirsiniz. Soruyu çözemediğinizde pes etmek yerine büyük bir kağıda çizip, renkli kalemlerle işaretlemeler yapıp tekrar çözmeyi deneyebilirsiniz. Soruyu tam olarak anlamak çoğu zaman soruyu çözmenize yardımcı oluyor. Ayrıca tekrar karşınıza aynı tarz soru geldiğinde çok daha rahat şekilde çözebilirsiniz. 


ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Fizik Kitapları

573 ürün var
 1. Yazar A-Z
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Ürün Puanı
 4. Fırsat Ürünleri
 5. Markalar A-Z
  1. Çap Yayınları
  2. Palme Yayıncılık
  3. Eğitim Vadisi Yayınları
  4. Sınav Yayınları
  5. Zafer Dershaneleri Yayınları
  6. FDD Yayınları
  7. Gür Yayınları
  8. Karekök Yayıncılık
  9. Nitelik Yayınları
  10. Okyanus Yayıncılık
  11. Kültür Yayıncılık
  12. Aydın Yayınları
  13. Bry (Birey) Yayınları
  14. Esen Yayınları
  15. Kartezyen Yayınları
  16. Muba Yayınları
  17. Final Yayınları
  18. Puan Yayınları
  19. Bilfen Yayınları
  20. Dc Yayınları
 6. Sınıf A-Z
  1. 3. Sınıf
  2. 5. Sınıf
  3. 7. Sınıf
  4. 8. Sınıf
  5. 9. Sınıf
  6. 10. Sınıf
  7. 11. Sınıf
  8. 12. Sınıf
  9. Üniversite Hazırlık
  10. Mesleki Hazırlık
 7. Basım Dili
 8. Boyut
 9. Satıcı A-Z
DSACategoryId/60001501/2147483645/15033037/213862/1514628
Başa dön