Fizik

Fizik Kitapları 

Fizik kitapları, özellikle fizik dersleri için gerekli olan ve birçok bilgiyi içinde barındıran önemli dersler arasında yer alır. Genellikle öğrencilerin en zorlandığı derslerdendir. Fizik derslerinde başarıyı elde etmek için düzenli bir çalışma gerekir. Bununla beraber konuları daha iyi kavrayabilmek için de farklı fizik kitaplarına ihtiyaç vardır. Fizik konuları geniş kapsamlı içeriklere sahiptir. Eski çağlardan itibaren insanlar evrenin, doğanın ve birçok şeyin nasıl meydana geldiğini anlamaya çalışır. İnsanların anlamaya çalıştığı bu olaylar zamanla fizik biliminin doğmasına neden olmuştur. Fizik biliminin doğmasıyla da farklı birçok kitap yazılmıştır. Bu kitaplar sayesinde fiziğe dair birçok bilgi edinme kolaylığı insanlara sunulmuştur. Okullarda fizik konuları, bölümlere ayrılmış şekilde dönem sonlarına kadar öğretilmektedir. Dönem sonlarından sonra yapılan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS), Temel Yeterlilik Testi (TYT), Alan Yeterlilik Testi (AYT) gibi genel sınavlarda da fizik kitaplarıyla alakalı sorular çıkmaktadır. 

  1. ve 10. Fizik Kitapları 

Fizik kitapları okullarda ders içeriklerine göre dönemlere ayrılmıştır. Her bir dönemde farklı konular işlenmektedir. 9. Sınıf fizik kitapları ve 10. Sınıf fizik kitapları ilk dönem konularını içermektedir. Temel bilgiler ve formüllerle dolu konular 9. Ve 10. Sınıf fizik kitaplarında dönem boyunca öğretilmektedir. Fizik kitabı 9. Sınıf müfredatı fizik bilimi ve tanımı ile başlar. Dönem boyunca madde ve özellikleri, hareket ve kuvvetler, enerji, ısı ve sıcaklık ve elektrostatik gibi konuları kapsar. 10.sınıf müfredatı ise 1. Dönem ve 2. Dönem olarak konuları ikiye bölmektedir. 1. Dönemde elektrik ve manyetizma, basınç ve kaldırma kuvveti, dalgalar işlenmektedir. 2. Dönemde ise dalgalar (ses dalgası, deprem (dalgası) ve optik (aydınlanma, gölge, yansıma, düzlem ayna, küresel aynalar, kırılma, mercekler, prizmalar, renk) konularını kapsar. Fizik, sayılar bölümü kapsamaktadır. Fizik dersinde başarılı olmak için düzenli bir çalışma programına sahip olmak gerekir. Konuların içerikleri ve formülleri karışık gelebilir. Fakat doğru bir çalışma ve fizik derslerine faydalı olacak farklı fizik kitaplarından yardım almak öğrenmenizi kolaylaştırabilir. Fizik derslerini daha iyi pekiştirmek için de test kitaplarına ihtiyacınız olacaktır. Test kitaplarında konularla alakalı bol bol soru çözmek konuları daha iyi kavramanızı sağlar. 

YKS ve TYT İçin Gerekli Olan Fizik Kitapları 

YKS ve TYT fiziğin farklı konularını içermektedir. YKS fiziği genellikle iki bölümden oluşmaktadır. YKS ve TYT farklı konuları içerdikleri için fizik kitapları alırken dikkat etmek gerekir. TYT fiziğin en temel konularını içermektedir. Fizik derslerinde konuları bilmek yeterli olmuyor. Farklı soru tarzlarına sahip olmak gerekir. Öncelikle fizik için konu anlatımlı kitaplarla çalışmalısınız. Konunun özünü anlayarak formülleri iyi bir şekilde öğrenmelisiniz. Çözümlü sorular çözerek daha iyi başarı elde edebilirsiniz. Özellikle sayısal öğrenciler için fizik önemli bir derstir. Üniversitede iyi bir bölüm kazanmak için fizik soru bankası kitaplarının farklı yayınlarından almalısınız. Günümüzde teknolojinin gelişmesiyle internet üzerinden videolu konu anlatımları ya da çözümlü soruları çözerek de çalışmalarınızı güçlendirebilirsiniz. Çözümlü soru bankaları da öğrencilerin işini oldukça kolaylaştırmaktadır. Zorlandığınız noktada çözümlerden hata yaptığınız yerleri görüp doğrusunu kısa sürede öğrenme imkanı sağlar. Genel fizik kitapları konuların anlatımına odaklıdır. 9. Sınıf, 10. sınıf, 11. sınıf, 12. sınıf konularının hepsini kapsar. Bu kitaplar fiziğe dair öğrenilmesi gereken bilgileri edinmenize yardımcı olur. Bu kitaplardan da faydalanarak fizik derslerinde daha da başarılı olmak mümkündür. Sadece fizik dersleri için değil, fiziğe dair merakı olan kişiler de genel fizik kitaplarından yararlanabilir. 

Fizik Kitaplarının Okullardaki Dağılımı 

Fizik dersi okullarda karşılaştığımız ve sayısal alt yapıda olan genellikle öğrencileri zorlayan bir derstir. Sayısal derslerden biri olan fizik konu anlatımlarının yanı sıra formül ve deneylerle karşımıza çıkmaktadır. 9. Sınıf, 10. Sınıf gibi her yıl yeni konuları ve tekrarlarını içermektedir. 11. Sınıf fizik kitapları diğer yıllara göre farklı konuları içermektedir. Konulardaki formüller soru çözümlerinde sık sık karşınıza çıkacaktır. Bu nedenle fizik dersleri için tekrar etmek ve soru çözmek önemli bir noktadır. Üniversite hazırlığında olan öğrenciler özellikle yıllarını verimli geçirmelidir. Fizik kitabı 11. Sınıf dersleri için konu anlatımlarının yanında soru bankalarından bolca soru çözmek konuları daha iyi anlamaya yardımcı olur. TYTY, AYT gibi üniversite sınavları için sık sık soru çözmek başarı oranını yükseltir. Bu noktada fizik kitapları ve soru bankaları edinmek ve bunları düzenli olarak çözmek doğru bir adım olur. Konu özetlerini anlatan kitapçıkları her zaman yanınızda taşıyabilirsiniz. Takıldığınız noktada kitapçıktan formüllere ya da açıklamaya bakarak gerekli bilgiyi hemen edinebilirsiniz. Bu şekilde hem zamandan kazanmış olur hem de aklınızdaki soruyu cevaba kavuşturarak öğrenme şeklinizi kolaylaştırırsınız. 9.sınıf, 10. Sınıf, 11. Sınıf gibi yıllarda aldığınız her fizik dersi, üniversite sınavlarında farklı sınav sistemleriyle karşınıza çıkacaktır. YKS belli bir yılı TYT VE AYT de farklı yılların konularıyla karşınıza çıkacaktır. Bu nedenle doğru ve sistemli bir çalışma başarıyı getirir. 

Fizik Dersleri İçin Hangi Denemeler Çözülmeli 

Fizik dersleri için soru bankaları ile direkt soru çözümüne başlanılmamalıdır. Fizik okuma kitabı ilk etapta fiziği tanıma sözel ve sayısal kısımlarını anlamaya yardımcı olur. Ardından düzenli bir şekilde deneme çözmek sınava hazırlanmanız açısından kolaylık sağlayacaktır. Çözdükçe hatalarınızı görüp, tekrar yaparak eksik olduğunuz noktaların farkına varıp daha iyi netlere kavuşmanızı sağlayacaktır. Fizik bölüm denemeleri çözerek de gelişiminizi ara ara takip ederek başarınızı yüksek tutmaya çalışabilirsiniz. Soru çözümlerini kolaydan zora doğru yapmalısınız. Zor sorulardan başladığınızda çözmediğinizi görüp moralinizi düşürebilirsiniz. Fakat kolay soruları çözerek çalışmalarınızı ilerletirseniz çözdükçe motivasyonunuz da iyi olacaktır. Kolaydan zora doğru ilerleyen fizik deneme kitaplarını inceleyebilirsiniz. Pek çok yayın bulunmaktadır. Farklı yayınların deneme kitaplarından, farklı soru çeşitlerini öğrenirsiniz. 

Fizik Kitaplarının Konu Anlatımları 

Fizik başlangıç kitapları öncelikle konuları anlamaya yöneliktir. Konuların önemli kısımları üzerinde durulmaktadır. Fiziği anlama ve kavramaya yöneliktir. Fizik 2 kitapları konu anlatımı ve formülleri açısından başlangıç kitaplarına göre biraz zordur. Çünkü konuların akabinde formüller soru çözümlerinde önemlidir. 

Fizikte Çalışma Sistemi Nasıl Olmalıdır?

Fizik derslerinde başarılı olmak için ilk etapta konuları iyi kavramak gerekir. Konuları ve formülleri öğrenmeden soruları çözmek mümkün değildir. Mümkün oldukça çok soru çözmek gerekir. Bu şekilde fizik konuları akılda daha kalıcı olur.

Fizik Kitaplarında Çözümlü Soruların Ne Gibi Faydası Vardır?

Fizik kitaplarında çözümlü sorular, soruda hata yaptığınızda hatanızın nerede olduğunu kolayca anlamanızı sağlar. Çözümlü sorularda kullanılan formüllerin ne şekilde, nerelerde kullanıldığını anlamanıza yardımcı olur. 

Fizikte Başarı Nasıl Elde Edilir?

Fizik kitapları birçok insana karmaşık gelebilir. Farklı konular ve farklı formüller insanların akıllarını karıştırabilir. Zor derslerden biri olan fizik çalışılmadan öğrenilmez. Fizikte başarılı olmak için ilk etapta konuları en iyi şekilde öğrenmek gerekir. Sonrasında çeşitli fizik deneme kitapları ile öğrendiklerinizi, sorular üzerinde test etmelisiniz. Ne kadar çok soru çözerseniz o kadar başarılı olursunuz. Konuları ve formülleri unutmamak için tekrar yapmaya özen göstermelisiniz. Fizik konularının özet şeklinde anlatıldığı kitapçıklar bulunmaktadır. Bu kitapçıklar sayesinde aradığınız konuyu kısa sürede bulabilirsiniz. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Fizik Kitapları

737 ürün listeleniyor
Palme Yayıncılık Fizik
Çap Yayınları Fizik
Eğitim Vadisi Yayınları Fizik
Karekök Yayıncılık Fizik
Aydın Yayınları Fizik
Nitelik Yayınları Fizik
Okyanus Yayınları Fizik
Bilfen Yayınları Fizik
Test Okul Yayınları Fizik
Eis Yayınları Fizik
Gür Yayınları Fizik
Celal Aydın Yayınları Fizik
Kartezyen Eğitim Yayınları Fizik
Yayın Denizi Yayınları Fizik
Yazıt Yayınları Fizik
Ankara Yayıncılık Fizik
Editör Yayınları Fizik
FDD Yayınları Fizik
Kişisel Yayınlar Fizik
Tonguç Akademi Fizik
Kuponlu Ürünler
Üniversite Hazırlık Fizik
Mesleki Hazırlık Fizik
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
İndirimli Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 24 / 737 ürün
DSACategoryId/60001501/2147483645/15033037/213862/1514628