Okuldaki derslerinizde ve gireceğiniz ÖSYM sınavlarında karşınıza çıkacak coğrafya sorularına konu anlatımlı kitaplarla çalışabilirsiniz. Sınıf seviyesine göre yazılmış coğrafya yardımcı ders kitapları ile 6. sınıf, 9. sınıf gibi farklı düzeylere uygun olarak hazırlanan eserlerden yararlanırsınız. Mevcut müfredat baz alınarak coğrafyacı eğitimciler tarafından kaleme alınan kitaplar konu anlatımlarına ek olarak örnek sorular da içerir. Konuya çalıştıktan sonra örnek soruları da çözerek öğrendiklerinizi ne kadar anladığınız somut bir şekilde görebilirsiniz. YKS, KPSS gibi sınavlarda karşılaşacağınız coğrafya sorularına çalışmak için de bu alanda farklı yayınevleri tarafından yayımlanmış kitaplardan sipariş edebilirsiniz. Renkli baskıları ve görsellere yer veren dizgileriyle coğrafya kitaplarıyla etkili bir biçimde konuları kavrayabilirsiniz.

Coğrafya Ders Kitaplarının Fiyatları Ne Kadar?

Ders notları içeren baskılar çok sayıda bilgiye özet halinde ulaşabilmenizi sağlar. Coğrafya testlerinde dikkat etmeniz gereken noktalara dikkat çeken kitaplar sayesinde püf noktaları kolayca öğrenirsiniz. Önemli notlarla okurları uyaran ve dikkat edilmesi gerekenleri öğrencilere aktaran coğrafya kitapları yeryüzü şekilleri hakkında daha çok bilgi edinmenizi sağlar. Türkiye'deki önemli akarsuları, dağları ve geçitleri akılda kalıcı hale getirerek aktaran kitaplar bilgileri hafızanızda tutmanızı kolaylaştırır. Konu anlatımlı coğrafya ders kitapları MEB müfredatına uyum sağlayan yapılarıyla coğrafya dersindeki not ortalamanızı artırmanıza yardımcı olur. Akıllı tahtaya uyumlu kitaplar öğretmenlerin ders anlatırken daha rahat etmesini sağlar. Etkinliklere ve bölüm sonu testlerine yer veren baskılar öğrendiklerinizin kalıcı hale gelmesine katkıda bulunur. Çözümlü soru bankaları sipariş edip coğrafya konularına çalıştıktan sonra test çözebilirsiniz. Yanlışlarınızı gösteren çözüm paragraflarını okuyarak bilgilerinizi güncelleyebilirsiniz. Coğrafya konularına daha hakim olmak için düzenli bir şekilde konu tekrarı yapabilirsiniz.

Tavsiye Edilen Coğrafya Ders Kitapları Hangileridir?

Türkiye'nin fizikî ve beşerî coğrafyasını öğrenmek için okula yardımcı ders kitapları üzerinden çalışabilirsiniz. Liselere ve üniversitelere giriş sınavlarında çözmeniz gereken Türkiye'nin coğrafî konumu ile ilgili soruları da konu anlatımlı sorularla hatasız biçimde çözebilirsiniz. Bulmacalarla hem eğlendiren hem de bilgileri hatırlamanızı kolaylaştıran coğrafya ders kitaplarını kullanarak kendinizi test edebilirsiniz. İklim ve bitki örtüsü gibi konularda öğrendiklerinizi bölüm testlerini çözerek sınarsınız. Videolu çözüm özelliği bulunan coğrafya kitapları sayesinde cep telefonunuzla videoları izleyip hangi sorunun nasıl çözülmesi gerektiğini öğrenebilirsiniz. Videoları yolculuklarınızda da izleyebilir ve vakti verimli kullanabilirsiniz. Çek kopart coğrafya yaprak testleri sipariş ederek sık sık yanlış işaretlemeler yaptığınız konularla ilgili testleri yanıtlayabilirsiniz. Yanlışlarınızı öğretmenlerinize sorarken sadece ilgili testi taşımanız gerekeceği için daha hafif bir çantaya sahip olursunuz.

MEB'e Uygun Coğrafya Ders Kitapları Nelerdir?

Okulda öğrendiklerinizin yeterli gelmediği durumlarda kolay anlaşılır şekilde yazılmış yardımcı kitaplardan yararlanabilirsiniz. MEB müfredatıyla uyumlu coğrafya ders kitapları satın alıp Türkiye'deki ekonomik etkinlikler konusunda ayrıntılı okumalar gerçekleştirebilirsiniz. Detaylarla konuyu daha da anlaşılır hale getiren konu anlatımlı coğrafya kitapları sayesinde bilgi birikimiz de artar. Doğa ve çevre gibi konularda coğrafya sınavlarında sorulan sorulara yer veren test bölümlerini çözerek sınavlara iyi bir şekilde hazırlanabilirsiniz. Tarım, sanayi, hayvancılık gibi sektörlerde nasıl bir yapılanma ve bölünme söz konusu olduğunu da Türkiye hakkında ayrıntılı bilgiler veren coğrafya kitaplarıyla okuyabilirsiniz. ÖSYM tipi testleri çözerek YKS ve TYT'de başarıyı yakalayabilirsiniz. Farklı tipteki sorulara bir arada yer veren baskılar sınava hazır hale gelmenizi sağlar. Daha çok soru çözerek gerçek sınavda hem vakit kazanırsınız hem de tuzakları kolayca fark edersiniz. İşaretlemelerinizden yanlış olanlarının üzerinde durmaya özen göstererek yanlış bilgilerinizi düzeltebilirsiniz. Sipariş edeceğiniz çıkmış soru kitaplarıyla önceki sınavlarda ne gibi coğrafya sorularının yer aldığını görürsünüz.


ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Coğrafya Kitabı

512 ürün var
 1. Yazar A-Z
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Ürün Puanı
 4. Fırsat Ürünleri
 5. Markalar A-Z
  1. Palme Yayıncılık
  2. Eğitim Vadisi Yayınları
  3. Pegem Akademi Yayıncılık - Akademik Kitaplar
  4. Nitelik Yayınları
  5. Kültür Yayıncılık
  6. Bilfen Yayınları
  7. Esen Yayınları
  8. Bry (Birey) Yayınları
  9. Final Yayınları
  10. Karekök Yayıncılık
  11. Okyanus Yayıncılık
  12. Sınav Yayınları
  13. Evrensel İletişim Yayınları
  14. FDD Yayınları
  15. Ünlü Yayınları
  16. Gezegen Yayıncılık
  17. Limit Yayınları
  18. Aydın Yayınları
  19. Eis Yayınları
  20. Muba Yayınları
 6. Sınıf A-Z
  1. 1. Sınıf
  2. 4. Sınıf
  3. 5. Sınıf
  4. 6. Sınıf
  5. 7. Sınıf
  6. 8. Sınıf
  7. 9. Sınıf
  8. 10. Sınıf
  9. 11. Sınıf
  10. 12. Sınıf
  11. Üniversite Hazırlık
  12. Mesleki Hazırlık
 7. Basım Dili
 8. Boyut
 9. Satıcı A-Z
DSACategoryId/60001501/2147483645/15033037/213862/1514633
Başa dön