Coğrafya

Okuldaki derslerinizde ve gireceğiniz ÖSYM sınavlarında karşınıza çıkacak coğrafya sorularına konu anlatımlı kitaplarla çalışabilirsiniz. Sınıf seviyesine göre yazılmış coğrafya yardımcı ders kitapları ile 6. sınıf, 9. sınıf gibi farklı düzeylere uygun olarak hazırlanan eserlerden yararlanırsınız. Mevcut müfredat baz alınarak coğrafyacı eğitimciler tarafından kaleme alınan kitaplar konu anlatımlarına ek olarak örnek sorular da içerir. Konuya çalıştıktan sonra örnek soruları da çözerek öğrendiklerinizi ne kadar anladığınız somut bir şekilde görebilirsiniz. YKS, KPSS gibi sınavlarda karşılaşacağınız coğrafya sorularına çalışmak için de bu alanda farklı yayınevleri tarafından yayımlanmış kitaplardan sipariş edebilirsiniz. Renkli baskıları ve görsellere yer veren dizgileriyle coğrafya kitaplarıyla etkili bir biçimde konuları kavrayabilirsiniz.

Coğrafya Ders Kitaplarının Fiyatları Ne Kadar?

Ders notları içeren baskılar çok sayıda bilgiye özet halinde ulaşabilmenizi sağlar. Coğrafya testlerinde dikkat etmeniz gereken noktalara dikkat çeken kitaplar sayesinde püf noktaları kolayca öğrenirsiniz. Önemli notlarla okurları uyaran ve dikkat edilmesi gerekenleri öğrencilere aktaran coğrafya kitapları yeryüzü şekilleri hakkında daha çok bilgi edinmenizi sağlar. Türkiye'deki önemli akarsuları, dağları ve geçitleri akılda kalıcı hale getirerek aktaran kitaplar bilgileri hafızanızda tutmanızı kolaylaştırır. Konu anlatımlı coğrafya ders kitapları MEB müfredatına uyum sağlayan yapılarıyla coğrafya dersindeki not ortalamanızı artırmanıza yardımcı olur. Akıllı tahtaya uyumlu kitaplar öğretmenlerin ders anlatırken daha rahat etmesini sağlar. Etkinliklere ve bölüm sonu testlerine yer veren baskılar öğrendiklerinizin kalıcı hale gelmesine katkıda bulunur. Çözümlü soru bankaları sipariş edip coğrafya konularına çalıştıktan sonra test çözebilirsiniz. Yanlışlarınızı gösteren çözüm paragraflarını okuyarak bilgilerinizi güncelleyebilirsiniz. Coğrafya konularına daha hakim olmak için düzenli bir şekilde konu tekrarı yapabilirsiniz.

Tavsiye Edilen Coğrafya Ders Kitapları Hangileridir?

Türkiye'nin fizikî ve beşerî coğrafyasını öğrenmek için okula yardımcı ders kitapları üzerinden çalışabilirsiniz. Liselere ve üniversitelere giriş sınavlarında çözmeniz gereken Türkiye'nin coğrafî konumu ile ilgili soruları da konu anlatımlı sorularla hatasız biçimde çözebilirsiniz. Bulmacalarla hem eğlendiren hem de bilgileri hatırlamanızı kolaylaştıran coğrafya ders kitaplarını kullanarak kendinizi test edebilirsiniz. İklim ve bitki örtüsü gibi konularda öğrendiklerinizi bölüm testlerini çözerek sınarsınız. Videolu çözüm özelliği bulunan coğrafya kitapları sayesinde cep telefonunuzla videoları izleyip hangi sorunun nasıl çözülmesi gerektiğini öğrenebilirsiniz. Videoları yolculuklarınızda da izleyebilir ve vakti verimli kullanabilirsiniz. Çek kopart coğrafya yaprak testleri sipariş ederek sık sık yanlış işaretlemeler yaptığınız konularla ilgili testleri yanıtlayabilirsiniz. Yanlışlarınızı öğretmenlerinize sorarken sadece ilgili testi taşımanız gerekeceği için daha hafif bir çantaya sahip olursunuz.

MEB'e Uygun Coğrafya Ders Kitapları Nelerdir?

Okulda öğrendiklerinizin yeterli gelmediği durumlarda kolay anlaşılır şekilde yazılmış yardımcı kitaplardan yararlanabilirsiniz. MEB müfredatıyla uyumlu coğrafya ders kitapları satın alıp Türkiye'deki ekonomik etkinlikler konusunda ayrıntılı okumalar gerçekleştirebilirsiniz. Detaylarla konuyu daha da anlaşılır hale getiren konu anlatımlı coğrafya kitapları sayesinde bilgi birikimiz de artar. Doğa ve çevre gibi konularda coğrafya sınavlarında sorulan sorulara yer veren test bölümlerini çözerek sınavlara iyi bir şekilde hazırlanabilirsiniz. Tarım, sanayi, hayvancılık gibi sektörlerde nasıl bir yapılanma ve bölünme söz konusu olduğunu da Türkiye hakkında ayrıntılı bilgiler veren coğrafya kitaplarıyla okuyabilirsiniz. ÖSYM tipi testleri çözerek YKS ve TYT'de başarıyı yakalayabilirsiniz. Farklı tipteki sorulara bir arada yer veren baskılar sınava hazır hale gelmenizi sağlar. Daha çok soru çözerek gerçek sınavda hem vakit kazanırsınız hem de tuzakları kolayca fark edersiniz. İşaretlemelerinizden yanlış olanlarının üzerinde durmaya özen göstererek yanlış bilgilerinizi düzeltebilirsiniz. Sipariş edeceğiniz çıkmış soru kitaplarıyla önceki sınavlarda ne gibi coğrafya sorularının yer aldığını görürsünüz.


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Coğrafya Kitabı

669 ürün listeleniyor
KS Kitap Satıcısı Coğrafya
Eğitim Vadisi Yayınları Coğrafya
Pegem Akademi Yayıncılık - Akademik Kitaplar Coğrafya
Pegem Akademi Yayıncılık Coğrafya
Kültür Yayıncılık Coğrafya
Bilgi Sarmal Yayınları Coğrafya
Bry Birey Eğitim Yayınları Coğrafya
Karekök Yayıncılık Coğrafya
Yayın Denizi Yayınları Coğrafya
Test Okul Yayınları Coğrafya
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 24 / 669 ürün
DSACategoryId/60001501/2147483645/15033037/213862/1514633