Seviyenize ve öğrenme stilinize uygun kaynakları kullanmak tarihi sevmenizi ve tarih dersinde başarılı olmanızı sağlar. Her öğrencinin öğrenme tarzının farklı olduğunu kabul ederseniz sizin için de kendinize uygun kitapları seçmek daha kolay olur.

İlköğretim İçin Hangi Tarih Kitapları Alınabilir?

İlköğretim öğrencilerinin sıkıcı olmayan tarih kitapları kullanmaları son derece önemlidir. Henüz tarih dersi ile yeni tanışan öğrencilerin yoğun bilgi içeren tarih kitapları kullanmaya başlamaları, tarihten soğumalarına neden olabilir. Bu nedenle görsellerle desteklenmiş, bilgilerin sadeleştirilerek anlatıldığı, hikayeleştirilen anlatımların bulunduğu kitapları tercih etmekte fayda bulunur.

LGS İçin Hangi Tarih Kitapları Alınabilir?

LGS’de sorulan tarih soruları daha çok temel bilgilerin sorulduğu veya bilgilerin yorumlanması beklenen sorulardan oluşur. Bu nedenle uzun anlatımı olan konu anlatımlı kitaplar kullanmak öğrencinin zaman kaybetmesine neden olur. Konu özetli kitaplar sayesinde, konu kısa sürede öğrenilir ya da tekrar edilir. Ardından çözülecek sorular sayesinde konular pekiştirilir.

Alınacak LGS hazırlık tarih soru bankasında yer alan soruların kolaydan zora doğru gitmesi, konuların daha iyi özümsenmesini sağlar. Ayrıca geçmiş yıllarda LGS’de çıkmış soruları çözerek, genel tekrar yapabilir ve eksik konularınızı keşfederek bu konuları çalışabilirsiniz.

YKS İçin Hangi Tarih Kitapları Alınabilir?

TYT tarih sorularından TYT’ye giren tüm öğrenciler sorumlu olup, bu sorularda daha çok verilen bilgileri yorumlamanız istenir. Bu nedenle konu özetli fasikülleri kullanmak zamandan tasarruf etmenizi sağlar. Konuyu kısaca çalıştıktan sonra, konuyla ilgili bol soru çözerek çalıştığınız üniteleri pekiştirebilir ve kısa sürede TYT tarih netlerinizi artırabilirsiniz.

AYT tarih sorularını yalnızca eşit ağırlık ve sözel öğrencilerinin çözmesi beklenir. Eşit ağırlık öğrencileri sosyal bilimler 1 bölümünde yer alan 10 tarih sorusunu çözerken, sözel öğrencileri sosyal bilimler 1 ve 2 bölümlerinde yer alan 21 soruyu çözer. AYT tarih dersinde başarılı olabilmek için konuları daha ayrıntılı çalışmak gerektiğinden dolayı kullanacağınız konu anlatımlı kitabın detaylı bir anlatımı olmasında fayda bulunur. Konu tamamen anlaşıldıktan sonra en az 1-2 soru bankası bitirmek ve denemeler sayesinde farklı soru tarzları görmek AYT tarih netlerinizin artmasına yardımcı olur.

KPSS Hangi Tarih Kitaplarından Çalışılır?

KPSS hazırlık sürecinde evde ders çalışan öğrenciler için konu anlatımlı kitap seçimi oldukça önemlidir. Konuları kolay kavrayabileceğiniz, konuların en önemli noktaları üzerinde duran kitapları kullanarak rakiplerinizden bir adım önde olabilirsiniz. Kullanacağınız tarih soru bankasında ise farklı soru tarzları bulunması çalışmalarınızın daha verimli geçmesini sağlar. Ayrıca sınava girmeden önce geçmiş yılların KPSS tarih sorularını çözerek, sınav öncesinde kendinizi test edebilirsiniz.

Tarih Denemeleri Çözmek Başarıyı Artırır mı?

Sınava hazırlık sürecinde konu anlatımı çalışmanın yanı sıra tarih denemeleri çözmenizde de fayda bulunur. Tarih denemeleri, sorumlu olduğunuz tüm konuların genel tekrarını yapmanızı sağlar. Eksik olan konularınızı tespit ederek, üzerinde tekrar çalışabilirsiniz. Ayrıca asıl sınava girdiğinizde kendinizi daha rahat hissedip, süreyi daha iyi bir şekilde kontrol edebilirsiniz.

Tarih Dersi Nasıl Sevilir?

Tarih dersi, özellikle sayısal öğrencilerinin zorlandıkları dersler arasında yer alır. Tarih dersini sevmek, derste başarılı olmanın ilk adımıdır. Tarih dersini sevmek için tarihe bir ders değil de geçmişi öğrenmek olarak bakabilirsiniz. Tarihin ilk çağlarında insanların yaşam şekilleri, Osmanlı Devleti'nde yaşanılanlar, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşu gibi konuları öğrenmek günümüzü daha iyi değerlendirme yeteneği kazanmanızı sağlar. Konuları sade ve anlaşılır şekilde anlatan tarih kitaplarını kullanmak sizi sıkıcı bilgilerden uzak tutarak konuları özümsemenizi sağlar, böylece tarih dersini sevmeniz daha kolay olur.

 

ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Tarih Ders Kitapları

6. Sınıf
7. Sınıf
8. Sınıf
9. Sınıf
10. Sınıf
11. Sınıf
12. Sınıf
Üniversite Hazırlık
Mesleki Hazırlık
Konumseçilmedi
Toplam 24 / 838 ürün
DSACategoryId/60001501/2147483645/15033037/213862/1514636