İngilizce

İngilizce, Dünya üzerinde en çok konuşulan diller sıralamasında 2. sıraya sahip. Günümüzde uluslararası dil, iletişim dili veya dünya dili olarak adlandırılır. İletişim, bilim, ticaret, havacılık, eğlence, radyo ve diplomasi alanlarında egemen uluslararası yardımcı dildir. İngiltere, Amerika Birleşik Devletleri, Avustralya, Kanada, İrlanda ve Yeni Zelanda'da anadil olarak kullanılan İngilizce'yi günümüzde 1.8 milyar insan konuşmaktadır. Hepsiburada.com'dan satın alabileceğiniz İngilizce kitaplar sayesinde, İngilizce sınavlarından yüksek not alabilir, sıklıkla kullanılan bu dili öğrenebilir ve halihazırda olan bilginizi geliştirebilirsiniz.

İngilizce Ders Kitapları Nelerdir?

Bir dili öğrenebilmek için, önce o dili okuyabilmeniz ve okuduğunuzu anlayabilmeniz gerekir. İngilizce ders kitapları, gerek dil bilgisi gerekse grammer bilgisi edinebilmeniz için en iyi kaynaklardandır. İngilizce'de cümle yapısını, zaman kullanımını, kendinizi tanıtmayı ve insanlarla sohbete nasıl başlayacağınızı, hatta meslek hayatınızda kullanılan İngilizce'yi bu kitaplarla öğrenebilirsiniz. Öğrenciler ve İngilizce sınavına girecekler, seviyelerine ve sınav türüne göre ayırılmış özel kitaplar ile bu sınavları rahatlıkla geçebilirler. İngilizce kitaplarının seviyeleri, beginner (başlangıç) seviyesi olan A1'den advanced seviyesi C2'ye kadar değişiklik göstermektedir. Sınav kitapları ise IELTS, TOEFL gibi büyük yeterlilik sınavları için özel olarak ayrılmıştır. A1, A2, B1 ve B2 seviyelerini tamamladıktan sonra günlük konuşmaları anlayabilecek ve iletişime girebilecek seviyede İngilizce eğitimi almış olur.

İngilizce Öykü Kitapları Yararlı Mıdır?

Sadece kitap okumanızın, size tonlarca yararı bulunmaktadır. Kitap okumanın birçok yararı vardır. Özellikle çocukların yaşlarına uygun kitapları okumaları, onları sadece okuma testlerinde değil, aynı zamanda diğer derslerde de daha başarılı yapar. Kelime dağarcığınızı, düşünme kabiliyetinizi ve genel zekanızı geliştirir. Bir kitabı orijinal dilinde okuyabilmek kitabı daha iyi anlamanıza ve hissetmenize, öz güveninizin artmasına yardımcı olur. Düzenli okumaya devam ettikçe, hem akıcılığınız hem de kavrama beceriniz daha fazla artmaya başlar. Ayrıca bu kitabı sesli okuyarak konuşma, okurken aynı kitabı dinleyerek de dinleme yeteneklerinizi geliştirebilirsiniz. Kolay bir biçimde eğlenceli bir İngilizce kitabını yanınıza alıp kafede, parkta ya da istediğiniz her yerde okuyarak ve kendinizi geliştirebilirsiniz. 

İngilizce Öğrenmenin En İyi Yolu Nedir?

İnsanların genel fikri, İngilizce'nin öğrenilmesi zor olmayan bir dil olduğu yönündedir. İlk defa gördüğünüz kelimeleri anlamanız oldukça kolay, ayrıca diğer dillerle olan ilişkisi size bir kelimenin hangi bağlamda kullanıldığını kolayca hatırlattığı için öğrenmeniz daha da kolaylaşıyor. Araştırmalar İngilizce kaynaklardan okuyarak, not alarak ve pratik yaparak çalışmanın yanında, kelimelerin ne anlama geldiğini bilmeseniz de dinleyerek öğrendiğinizi gösteriyor. Çünkü, dinlediğinizde örüntüleri duymaya başlarsınız. Tıpkı bebekler gibi. Seslerden anlam çıkarmaya çalışarak, bazı seslerin İngilizcede bir araya gelmesinin pek mümkün olmadığını fark edersiniz. Ardından, anlamakta ya da telaffuz etmekte en çok zorlandığınız sesleri bulup onların üstüne gitmeye çalışırsınız. Bazı deneyler, yavaşlatılmış sesleri dinlemenin onları bir saat kadar kısa bir sürede, kolayca öğrenmeye yardımcı olabileceğini gösteriyor. Yeni kelimeleri öğrenirken, kelimeyi bir imgeyle, hareketle ya da başka bir kelimeyle kombine etmeye çalışın. Bu sayede kelimeyi duyduğunuzda, aklınızda o kelimenin çağrıştırdığı anlamı aklınızda canlandırabilirsiniz. Dil bilgisi kurallarını ve kelime yazılışlarını öğrenmek için zaman harcamanız gerekmektedir. Bunları kurallar olarak düşünmek yerine, örüntüleri hatırlamaya çalışın. Bu sayede İngilizce'yi daha hızlı öğrenebilirsiniz.

İngilizce yeteneklerinizi geliştirmek için, seviyenize uygun ve en iyi kaynakları bulabilmeniz öğrenmenizi oldukça hızlandıracaktır. Üstelik siz öğrendikçe, pratik yaptıkça ve geliştikçe, beyniniz de gelişecek. Her seviyeden en iyi İngilizce eğitim kitaplarını, Hepsiburada.com'da bulabilir, bu kitaplar hakkında bilgi sahibi olabilir ve kendinize uygun kitabı kolayca satın alabilirsiniz.


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

İngilizce Kitabı

1598 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Değerlendirme Puanı
Toplam 27 / 1598 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?