Kimya

Öğrencilerin ilk olarak 9. sınıfta tanıştığı kimya dersi hem okul başarısı hem de üniversite sınavı için son derece önemlidir. Kimya her ne kadar sayısal dersler arasında yer alsa da sözel bölümleri de oldukça fazladır. Kimya konuları düzenli çalışılır ve doğru kaynaklar kullanılırsa kısa sürede öğrenilir.

Kimya Kitapları Nasıl Seçilir?

Kimya kitabı alırken kitabın hangi amaçla kullanılacağına dikkat etmek gerekir. Okul dersleri için kullanılacak kimya kitabı ile üniversite sınavına hazırlık için kullanılacak kaynaklar birbirinden farklıdır. Okul sınavlarında başarılı olmak için kimya dersine ait detaylı konu anlatımlı kitaplar kullanmakta fayda bulunur. Konu tüm ayrıntıları ile öğrenilirse başarılı olma şansınız da artar. ÖSYM tarzı soruları çözmek için ise bilgiyi nasıl kullanacağınızı öğrenmek daha önemlidir.

Kimya İçin Hangi Görüntülü Eğitim Setleri Alınabilir?

Kimya konularını öğrenmek ve eksiklerinizi gidermek için konu anlatımlı kitaplar yerine DVD eğitim setlerini de kullanabilirsiniz. Konuları bir öğretmenden dinleyebileceğiniz setlerin yanında soru bankası ve soruların çözümlerinin de bulunmasında fayda vardır.

TYT Kimya İçin Hangi Kitaplar Kullanılır?

YKS (Yüksek Öğretim Kurumu Sınavı)’nin ilk adımı olan TYT (Temel Yeterlilik Sınavı)’de fen bilimlerinden 40 soru çıkar ve bu soruların 6-7 tanesi kimya sorusu olur. TYT kimya soruları, en temel konulardan gelir. Kimya konularını özümser ve yeterince soru görürseniz soruları rahatlıkla çözebilirsiniz.

TYT kimya için uzun anlatımı olan kitaplar yerine konu özetli kaynakları tercih etmekte fayda vardır. Ardından çözümlü soru bankaları çözerek konuyu pekiştirebilir ve daha sonra kolaydan zora ilerleyen soru bankalarını çözebilirsiniz. Geçmiş yılların sorularından oluşan kimya bölüm denemeleri çözmek ÖSYM soru tarzına aşina olmanızı sağlar.

AYT Kimya İçin Hangi Kitapları Alabilirim?

AYT kimya konuları, TYT kimya konularına göre daha ayrıntılıdır. Ortak konularda karşınıza çıkacak soru tarzları dahi farklıdır. Bu nedenle AYT kimya için farklı kitaplar kullanabilirsiniz. AYT kimya konu anlatımlı kitaplarında çözümlü sorular olması çalışmanızın daha verimli olmasını sağlar. Konu tekrarı ve soru çözümünde yararlanmak için konu özetli kitapçıklar kullanılabilir.

AYT kimya soru bankası alırken, seviyenize uygun kitapları tercih etmeye özen gösterebilirsiniz. Çözebileceğinizden kolay sorular çözmek sadece hızınızı arttırır, netlerinizin artmasına yardımcı olmaz. Seviyenizin üzerindeki sorular ise moralinizi bozarak çalışma azminizi yok eder. Bu nedenle seviyenize uygun, kolaydan zora ilerleyen testleri bulunan soru bankalarını kullanabilirsiniz. Ayrıca her zaman yanınızda ağır soru bankaları taşımamak için sadece çözeceğiniz soruları yanınızda taşıyabileceğiniz yaprak testleri de kullanabilirsiniz.

AYT Kimya dersinde başarılı olmak için mümkün oldukça fazla sayıda soru çözmek gerekir. Düzenli olarak bölüm denemesi çözerek eksik konularınızı belirleyip, bu konuların üzerine gidebilirsiniz. Çözümlü denemeler çözmek, çözemediğiniz soruların çözüm yollarını öğrenmenizi sağlar. Özellikle sınava evde hazırlanıyorsanız ve yapamadığınız soruları soracak bir öğretmeniniz yoksa çözümlü soru bankaları oldukça faydalı olur.

Ara Sınıflar Hangi Kimya Kitaplarını Alabilir?

Ortaöğretim öğrencilerinin okul başarısı için kullanılması gereken kimya kitapları YKS kitaplarına göre farklılık gösterir. Okul sınavlarında daha detay bilgiler sorulabileceğinden dolayı detaylı anlatımı olan konu anlatımlı kitapları kullanabilirsiniz. Böylece hem okul derslerinde başarılı olur hem de konunun mantığını kavrarsınız ve sınav hazırlık sürecinde daha rahat olursunuz.

Ara sınıflar için soru bankası alırken, soru bankalarının yalnızca test tipi sorulardan oluşmamasına ve yazılı, boşluk doldurma, doğru/yanlış tarzı soruların olmasına dikkat edebilirsiniz. Soruların seviyenize uygun olması sıkılmadan çalışmaya devam etmenizi sağlar. Ayrıca yanınızda rahatlıkla taşımak için yaprak testler de kullanabilirsiniz.


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Kimya Kitapları

711 ürün listeleniyor
Palme Yayıncılık Kimya
Çap Yayınları Kimya
Eğitim Vadisi Yayınları Kimya
Bilfen Yayınları Kimya
Karekök Yayıncılık Kimya
Aydın Yayınları Kimya
Okyanus Yayınları Kimya
Esen Yayınları Kimya
Endemik Yayınları Kimya
Nitelik Yayınları Kimya
Orbital Yayınları Kimya
Eis Yayınları Kimya
Test Okul Yayınları Kimya
Yayın Denizi Yayınları Kimya
Kültür Yayıncılık Kimya
Bilgi Sarmal Yayınları Kimya
Bry Birey Eğitim Yayınları Kimya
Pano Yayınları Kimya
Yazıt Yayınları Kimya
FDD Yayınları Kimya
Kuponlu Ürünler
Üniversite Hazırlık Kimya
Mesleki Hazırlık Kimya
Girişimci Kadın Ürünleri
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
İndirimli Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 24 / 711 ürün
DSACategoryId/60001501/2147483645/15033037/213862/1514629