Öğrencilerin ilk olarak 9. sınıfta tanıştığı kimya dersi hem okul başarısı hem de üniversite sınavı için son derece önemlidir. Kimya her ne kadar sayısal dersler arasında yer alsa da sözel bölümleri de oldukça fazladır. Kimya konuları düzenli çalışılır ve doğru kaynaklar kullanılırsa kısa sürede öğrenilir.

Kimya Kitapları Nasıl Seçilir?

Kimya kitabı alırken kitabın hangi amaçla kullanılacağına dikkat etmek gerekir. Okul dersleri için kullanılacak kimya kitabı ile üniversite sınavına hazırlık için kullanılacak kaynaklar birbirinden farklıdır. Okul sınavlarında başarılı olmak için kimya dersine ait detaylı konu anlatımlı kitaplar kullanmakta fayda bulunur. Konu tüm ayrıntıları ile öğrenilirse başarılı olma şansınız da artar. ÖSYM tarzı soruları çözmek için ise bilgiyi nasıl kullanacağınızı öğrenmek daha önemlidir.

Kimya İçin Hangi Görüntülü Eğitim Setleri Alınabilir?

Kimya konularını öğrenmek ve eksiklerinizi gidermek için konu anlatımlı kitaplar yerine DVD eğitim setlerini de kullanabilirsiniz. Konuları bir öğretmenden dinleyebileceğiniz setlerin yanında soru bankası ve soruların çözümlerinin de bulunmasında fayda vardır.

TYT Kimya İçin Hangi Kitaplar Kullanılır?

YKS (Yüksek Öğretim Kurumu Sınavı)’nin ilk adımı olan TYT (Temel Yeterlilik Sınavı)’de fen bilimlerinden 40 soru çıkar ve bu soruların 6-7 tanesi kimya sorusu olur. TYT kimya soruları, en temel konulardan gelir. Kimya konularını özümser ve yeterince soru görürseniz soruları rahatlıkla çözebilirsiniz.

TYT kimya için uzun anlatımı olan kitaplar yerine konu özetli kaynakları tercih etmekte fayda vardır. Ardından çözümlü soru bankaları çözerek konuyu pekiştirebilir ve daha sonra kolaydan zora ilerleyen soru bankalarını çözebilirsiniz. Geçmiş yılların sorularından oluşan kimya bölüm denemeleri çözmek ÖSYM soru tarzına aşina olmanızı sağlar.

AYT Kimya İçin Hangi Kitapları Alabilirim?

AYT kimya konuları, TYT kimya konularına göre daha ayrıntılıdır. Ortak konularda karşınıza çıkacak soru tarzları dahi farklıdır. Bu nedenle AYT kimya için farklı kitaplar kullanabilirsiniz. AYT kimya konu anlatımlı kitaplarında çözümlü sorular olması çalışmanızın daha verimli olmasını sağlar. Konu tekrarı ve soru çözümünde yararlanmak için konu özetli kitapçıklar kullanılabilir.

AYT kimya soru bankası alırken, seviyenize uygun kitapları tercih etmeye özen gösterebilirsiniz. Çözebileceğinizden kolay sorular çözmek sadece hızınızı arttırır, netlerinizin artmasına yardımcı olmaz. Seviyenizin üzerindeki sorular ise moralinizi bozarak çalışma azminizi yok eder. Bu nedenle seviyenize uygun, kolaydan zora ilerleyen testleri bulunan soru bankalarını kullanabilirsiniz. Ayrıca her zaman yanınızda ağır soru bankaları taşımamak için sadece çözeceğiniz soruları yanınızda taşıyabileceğiniz yaprak testleri de kullanabilirsiniz.

AYT Kimya dersinde başarılı olmak için mümkün oldukça fazla sayıda soru çözmek gerekir. Düzenli olarak bölüm denemesi çözerek eksik konularınızı belirleyip, bu konuların üzerine gidebilirsiniz. Çözümlü denemeler çözmek, çözemediğiniz soruların çözüm yollarını öğrenmenizi sağlar. Özellikle sınava evde hazırlanıyorsanız ve yapamadığınız soruları soracak bir öğretmeniniz yoksa çözümlü soru bankaları oldukça faydalı olur.

Ara Sınıflar Hangi Kimya Kitaplarını Alabilir?

Ortaöğretim öğrencilerinin okul başarısı için kullanılması gereken kimya kitapları YKS kitaplarına göre farklılık gösterir. Okul sınavlarında daha detay bilgiler sorulabileceğinden dolayı detaylı anlatımı olan konu anlatımlı kitapları kullanabilirsiniz. Böylece hem okul derslerinde başarılı olur hem de konunun mantığını kavrarsınız ve sınav hazırlık sürecinde daha rahat olursunuz.

Ara sınıflar için soru bankası alırken, soru bankalarının yalnızca test tipi sorulardan oluşmamasına ve yazılı, boşluk doldurma, doğru/yanlış tarzı soruların olmasına dikkat edebilirsiniz. Soruların seviyenize uygun olması sıkılmadan çalışmaya devam etmenizi sağlar. Ayrıca yanınızda rahatlıkla taşımak için yaprak testler de kullanabilirsiniz.


ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Kimya Kitapları

622 ürün var
 1. Yazar A-Z
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Ürün Puanı
 4. Fırsat Ürünleri
 5. Markalar A-Z
  1. Çap Yayınları Kimya Kitapları
  2. Palme Yayıncılık Kimya Kitapları
  3. Eğitim Vadisi Yayınları Kimya Kitapları
  4. Eis Yayınları Kimya Kitapları
  5. Aydın Yayınları Kimya Kitapları
  6. Esen Yayınları Kimya Kitapları
  7. Zafer Dershaneleri Yayınları Kimya Kitapları
  8. Bilfen Yayınları Kimya Kitapları
  9. Okyanus Yayıncılık Kimya Kitapları
  10. FDD Yayınları Kimya Kitapları
  11. Kültür Yayıncılık Kimya Kitapları
  12. Nitelik Yayınları Kimya Kitapları
  13. Sınav Yayınları Kimya Kitapları
  14. Limit Yayınları Kimya Kitapları
  15. Bry Birey Eğitim Yayınları Kimya Kitapları
  16. Editör Yayınları Kimya Kitapları
  17. Endemik Yayınları Kimya Kitapları
  18. Orbital Yayınları Kimya Kitapları
  19. Pano Yayınları Kimya Kitapları
  20. Puan Yayınları Kimya Kitapları
 6. Sınıf
  1. 6. Sınıf
  2. 9. Sınıf
  3. 10. Sınıf
  4. 11. Sınıf
  5. 12. Sınıf
  6. Üniversite Hazırlık
  7. Mesleki Hazırlık
 7. Basım Dili
 8. Boyut
 9. Satıcı A-Z
DSACategoryId/60001501/2147483645/15033037/213862/1514629
Başa dön