Felsefe

Felsefe ders kitapları kategorisinde; lise derslerine yardımcı konu anlatımlı eserler, üniversite hazırlık kitapları ve soru bankaları yer alıyor. Lise müfredatına uygun olarak hazırlanan ve alanında uzman eğitimcilerin gözetiminden geçen eserler, okul derslerine de yardımcı oluyor. Üniversite giriş sınavlarında başarılı olmak isteyen öğrencilerin tercihleri arasında yer alan özet konu anlatımları ve soru bankaları, felsefe konularını sade ve anlaşılır bir üslupla sunuyor. Öğrencilerin anlamakta güçlük çektiği konuları, egzersizler ve örneklerle destekleyerek pekiştiren eserler, ergonomik boyutlara sahip olduklarından çantada kolaylıkla taşınabiliyor. Yaşam alanlarının yanı sıra okul, etüt merkezi ya da kütüphanelerde çalışmak isteyen öğrencilerin yanlarında taşıyarak istifade ettikleri özet konu anlatımlı felsefe kitapları, kısa ve uzun vadeli seyahatlerde de öğrencilerin başvurdukları kaynaklar arasında yer alıyor. Felsefe ders kitapları arasında yer alan test kitapları; çözümlü örnek sorulara yer veriyor. Öğrencilerin, bilgilerini sınamalarına yardımcı olan soru bankası kitapları, üniversite sınavlarında çıkmış olan soruları da açıklamalarıyla birlikte sunuyor. 

Felsefe Ders Kitapları Hangi Konuları İçeriyor?

Okul derslerinin yanı sıra üniversite sınavında felsefe alanındaki soruları çözerek başarılı olmak isteyen öğrencilerin faydalandıkları eserler, uzman öğretmenler ve eğitim kurumları tarafından özenle hazırlanıyor. Felsefe konu anlatımlı özet ders kitaplarında; felsefenin nasıl ortaya çıktığı ve anlamı üzerinde duruluyor. Felsefe ve hikmet ilişkisinin açıklamalı bir şekilde sunulduğu kitaplar, sosyal bilimler içerisinde felsefeye neden ihtiyaç duyulduğunu sistematik bir şekilde tartışıyor. Bilgi felsefesi, varlık felsefesi, ahlak felsefesi, sanat felsefesi, din felsefesi, siyaset felsefesi ve bilim felsefesi alanlarının kapsamlı bir şekilde ele alındığı ders kitapları, felsefe ve dil ilişkisini de detaylı bir şekilde irdeliyor. Felsefenin hayata bakan yönünün ele alındığı eserler, teorik bilgileri öğrencilerin rahatlıkla kavrayabileceği şekilde sunuyor. Bilimsel bilgi, dinsel bilgi, sanat bilgisi ve teknik bilgi gibi alanlarda karşılaştırmalar yaparak, bilginin kaynağının ne olduğunu sorgulayan eserler aynı zamanda öğrencilerin zihninde farklı pencereler açarak düşünce dünyalarının gelişimine katkı sağlıyor. 

Felsefe Ders Kitapları Konuları Nasıl İnceliyor?

Metafizik ve ontoloji gibi tartışmalı konulara yer verilen felsefe ders kitapları, varlığın niteliği ve niceliği konusunda okurları bilgilendiriyor. Varlık üzerine felsefi sorgulamaların yapıldığı eserler, fikirleriyle çığır açan filozofların düşüncelerini açıklamalarıyla birlikte sunuyor. Felsefi akımların ayrı bir bölüm olarak incelendiği ders kitapları, evrensel ahlak yasası üzerinde duruyor. Bireylerin eylemlerinde özgür olup olmadıklarının tartışıldığı eserler; meslek etiği, tıp etiği, çevre etiği, enformasyon ve siyaset etiği gibi uygulamalı felsefe konularını ahlaki analiz yöntemlerini kullanarak inceliyor. Felsefenin yalnızca akademik bir alan olmadığını aynı zamanda insan yaşamını her yönüyle ilgilendiren bir disiplin olduğunu ifade eden eserler, estetik ve güzellik gibi konuları da hayata bakan yönü ile ele alıyor.

Felsefe Ders Kitapları Öğrencilere Hangi Kolaylıkları Sunuyor?

Hakikatin ne olduğu hakkında sorgulamaların yer aldığı ders kitapları, insan ve doğa ilişkisini de ele alıyor. Eserlerde, hayvanların ontolojik statüsü ve ekolojiye verilen zararın boyutu ahlaki olarak tartışılırken, ele alınan tüm konular; test kitaplarında bilgi ya da yorum sorusu olarak soruluyor. Soru bankalarında, konular kolaydan zora doğru sıralanıyor ve öğrencilerin seviyelerine uygun olacak şekilde düzenleniyor. Test kitaplarında; öğrencilerin bilgisi sınanırken konuyu en iyi şekilde kavratmak amaçlanıyor. Felsefe ders kitaplarında; öğrencilerin çalışmaktan keyif alacakları şekilde renkli yazı puntoları ve ipuçları yer alıyor. Öğrenciler, çalıştıkları konuları tekrar etmek istediklerinde, konulara en baştan başlamak yerine kitaplarda yer alan önemli bilgiler ve özet bilgiler kısımlarını çalışarak zamandan tasarruf ediyor.


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Felsefe Ders Kitapları

189 ürün listeleniyor
Eğitim Vadisi Yayınları Felsefe
Yayın Denizi Yayınları Felsefe
Palme Yayıncılık Felsefe
Kültür Yayıncılık Felsefe
Nitelik Yayınları Felsefe
Gece Kitaplığı Felsefe
Pano Yayınları Felsefe
Aydın Yayınları Felsefe
Başarıyorum Yayınevi Felsefe
Bilgi Sarmal Yayınları Felsefe
Kronometre Yayıncılık Felsefe
Tandem Yayınları Felsefe
Ünlü Yayınları Felsefe
Hız Yayınları Felsefe
Ketebe Yayınları Felsefe
Yazıt Yayınları Felsefe
İsabet Yayınevi Felsefe
Alfa Yayınları Felsefe
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 24 / 189 ürün
DSACategoryId/60001501/2147483645/15033037/213862/15022406