Matematik, ilkokuldan üniversiteye kadar öğrencilerin karşısına çıkan ve pek çok öğrencinin zorlandığı dersler arasında yer alıyor. Ancak düzenli çalışma, doğru kitap seçimi ve soru çözümü ile aslında öğrencilerin matematikte başarılı olması hiç de zor değildir.

İlkokul İçin Hangi Matematik Kitabı Alınır?

İlköğretimde, öğrencilerin matematik temeli atılıyor ve öğrencinin eğitim hayatı boyunca matematiği sevip sevmeyeceği belirleniyor. İlkokul matematik kitabı seçimi bu nedenle son derece önemlidir. Eğlenceli ve göze hitap eden matematik kitapları, çocuklara matematiği sevdirebiliyor.

İlkokul için matematik kitabı alırken, kalın kaynaklar yerine fasikül halindeki yayınları tercih etmekte fayda bulunuyor. Böylece öğrencinin gözü korkmuyor. Ayrıca ilk olarak kolay kitaplardan başlayıp, öğrencinin seviyesine göre zaman içerisinde zor soruları olan kitaplara geçmek daha verimli oluyor.

LGS Hazırlık İçin Hangi Matematik Kitabı Alınır?

LGS ile beraber öğrenciler ilk kez zorlu bir sınava hazırlanmaya başlıyor ve bu sınav ile beraber gidecekleri lise belli oluyor. Matematik ise sınav puanı üzerinde en çok etkisi olan derslerin başında yer alıyor.

LGS için en az bir adet konu anlatımlı kitap alabilirsiniz. Konu anlatımlı kitaplar, hem konuyu çalışmak hem de ders tekrarı yapmak ve soru çözerken yararlanmak için oldukça faydalı oluyor. Alacağınız konu anlatımlı kitapta çözümlü sorular olup olmadığına dikkat edebilirsiniz. Çözümlü sorular, çalıştığınız konuların pekişmesine yardımcı oluyor.

LGS matematik soru bankası olarak soruları kolaydan başlayıp zora doğru giden kitapları tercih edebilirsiniz. Ayrıca bir kitapla yetinmeyip en az 2-3 soru bankası bitirerek LGS’de başarılı olma ihtimalinizi arttırabilirsiniz.

LGS matematik bölüm denemeleri sayesinde matematik konularının tekrarını yapıp eksiklerinizi belirleyebilirsiniz. Üstelik zamana karşı çözülen matematik denemeleri, soru çözüm hızınızın artmasına da yardımcı oluyor.

Lise İçin Hangi Matematik Kitabı Alınır?

Lisede ara sınıflar için kullanılacak matematik kitaplarının okul başarısına yönelik olmasında fayda bulunuyor. TYT ve AYT için matematik sorularının pratik yöntemlerini öğrenip, şıklardan gidebilir ve kısa süre içerisinde soruları çözebilirsiniz. Ancak okul sınavlarında öğretmenlerin birçoğu sorunun adım adım çözülmesini istiyor ve kısa yolları kabul etmiyor. Bu nedenle ara sınıflar için hazırlanan matematik kitaplarında hangi işlemin ne amaçla yapıldığının detaylı anlatılması öğrencinin yararına oluyor.

YKS İçin Hangi Matematik Kitabı Alınır?

TYT ve AYT'de matematiğin ortak konuları olmakla beraber farklı konuları da bulunuyor. Üstelik ortak konulardaki soru tarzları da genellikle birbirinden farklı oluyor. Bu nedenle TYT ve AYT matematiği için ayrı kitaplar alabilirsiniz.

TYT matematiği için konu özetli kitapları tercih edebilirsiniz. Konu özetinden sonra yer alan soruların çözümlü olması, konunun pekişmesi için faydalı oluyor. Dilerseniz örnek soru ve ardından örnek soruya benzer sorulardan oluşan testleri bulunan kitapları da kullanabilirsiniz. Mümkün oldukça kolay sorulardan başlayıp zor sorulara doğru ilerleyen kaynakları tercih etmenizde fayda bulunuyor. Böylece matematik netlerinizi daha hızlı arttırabilirsiniz. Ayrıca soru bankasının yanı sıra matematik bölüm denemeleri çözerek zamana karşı soru çözmeyi deneyebilirsiniz.

Matematik Dersinde Nasıl Başarılı Olunur?

Matematik dersini sevmek için başarılı olmak, başarılı olmak için ise bolca soru çözmek gerekiyor. Matematiği anlamadığını ve sorularını asla çözemediğini söyleyen öğrenciler düzenli olarak soru çözdüğünde beklenilenden daha fazla gelişim gösteriyor. Eğer matematik temeliniz zayıfsa ilk olarak çözümlü soruları çözmeye başlayabilirsiniz. Bir süre sonra hangi soruda hangi işlemleri uygulamanız gerektiğini anlayıp, zor soruları dahi rahatlıkla çözdüğünüzü göreceksiniz. Ayrıca çözemediğiniz soruların çözümlerini öğrendikten sonra belli aralıklarla geri dönüp tekrar çözmeye çalışmak pratiği artıyor.

 

ARA
Loading interface...
Loading interface...

Matematik Kitabı

9. Sınıf
5. Sınıf
10. Sınıf
8. Sınıf
7. Sınıf
6. Sınıf
11. Sınıf
12. Sınıf
Üniversite Hazırlık
4. Sınıf
2. Sınıf
3. Sınıf
1. Sınıf
Mesleki Hazırlık
Toplam 24 / 3606 ürün
DSACategoryId/60001501/2147483645/15033037/213862/1514631