Matematik

Matematik, yeni başlayanlar veya ilerleme kaydetmiş olanlar için en zor derslerden biri olmuştur. Genellikle ilkokul döneminde karşılaşılması ve genç yaşta zor olarak nitelendirilmesi, çocukları bu dersten uzaklaştırabilir. Bunun yaşanmaması için çocuklara matematiğin farklı yollarla sevdirilmesi gerekir. Anlatımların zenginleştirilmesi ve konulara farklı bakış açılarıyla yaklaşmanın öğretilmesi önem taşır. Matematik ders kitabı, çocuklara hayatının her anında yardımcı olabilecek en iyi kaynaklardan biridir. Ders hakkındaki çekincelerini en aza indirerek konuları sevdirme konusunda oldukça yararlıdır. Böylelikle gelecekte daha karmaşık problemlerin temeline indiklerinde geçmiş bilgilerden en iyi şekilde istifade edebilirler. Matematik için kitap önerileri arıyorsanız, konu ve içerik bakımından zengin ürünleri tercih edebilirsiniz.

Sınavlara Yardımcı Matematik Kitabı Kaynakları

Matematik kitabı, birçok yayının oluşturduğu kapsamlı bilgilerle bir araya gelir. Set halinde veya tek olarak sunulması, öğrencilerin ihtiyaçlarına göre seçim yapabilmesini sağlar. Özellikle ÖSYM sınavlarına hazırlanan öğrenciler için hazırlanan bu kaynaklar, puan getirebilecek konulara vurgu yapar. Matematik test kitabı ile sınav formatına uygun yüzlerce soruyu derinlemesine öğrenebilir ve farklı yöntemlerle çözebilirsiniz. Sınav zamanına kadar çabanızın sonucunu en iyi şekilde veren kaynak kitaplarla konuları aşama aşama çalışabilirsiniz. Temel matematik kitabı ise daha çok ilkokul çağında matematikle yeni tanışmış çocuklara dersi sevdirmek için ön plandadır. Temel kitapların kolay anlatımlarının bulunması ve çözümlerin aşamalarının gösterilmesi, öğrencilerin konuları daha kolay algılamasını sağlar. Ayrıca İlkokul, ortaokul matematik ders kitabı ile birlikte seviyeye uygun olarak kullanıldığı takdirde konuların bir temele oturması hızlanır. Böylelikle bir sonraki konuya geçiş yapıldığında önceki konular hatırlatıcı bir görev üstleneceği için sınava kadar zaman kazanmanıza yardımcı olur. Kimi kitap ise öğrenirken eğlendiren anlatımlarıyla sıkılmanızı engeller. Ek bir yardıma ihtiyaç duymadan mümkün olduğunda gelişim düzeyini artıran matematik ile ilgili kitaplar, okul sınavlarındaki başarınızı da artırır. Yaşa göre özelleştirilmiş içerikleri ile ön planda olması da konsantrasyonunuzun bozulmadan alıştırmalar yapabilmenize olanak verir. Matematiğin yanı sıra yine sayısal formüller içerdiği için öğrencileri zorlayan bir diğer ders ise fiziktir. Her seviyeye uygun fizik kitapları ile sınavlara tam donanımlı girebilirsiniz.

Kolaydan Zora Matematik Kitabı

Matematik kaynak kitap seçenekleri, temeli güçlü atmanızı sağlarken eksiksiz ilerlemenize katkı sunar. Kolaydan zora aktarılan konuların yanı sıra belirli pratikleri içermesi, bir dahaki konuya tam hazırlanmış olarak geçebilmenize imkan verir. Bununla birlikte en çok zorlanılan konuların üzerinde daha fazla durarak yapılan hataları nedenleriyle karşınıza çıkarır. Temeli olmayanlar için matematik kitabı ise matematiğe başlamak için en iyi yollardan biridir. Ayrıca üniversite sınavına yeniden hazırlanmak ve temelini daha da güçlendirmek isteyenler bu kaynaklardan yararlanabilir. Matematiğin diğer derslere göre arka planda bırakılmasının sebebi zor olarak nitelendirilmesidir. Bu nedenle diğer derslere göre belirleyiciliği daha fazladır. Çalışmalarınızı gerçekleştirirken matematik konu anlatımlı kitap kullanmanız, ayrıntıların açıklamalarını görmeniz açısından önem taşır. Bu sayede test çözümü yaparken konularda yer alan ipuçlarını uygulayabilirsiniz. Aynı zamanda düzenli ve sistematik bir çalışmayla hedeflerinizi gerçekleştirmeniz oldukça kolaylaşabilir. Matematik kitap önerileri almadan önce hedefinizi, eksik olduğunuz konuları ve ek kaynak kitap ihtiyacını göz önünde bulundurmalısınız. Konuları tamamen bitirdiyseniz ve pratik yapmak istiyorsanız çözümlü test kitaplarına yönelebilirsiniz. Ya da sadece belirli konularda eksiklikleriniz varsa konu anlatımlı matematik test kitabı tercih edebilirsiniz.

Her Seviyeye Uygun Matematik Kitabı

İlkokul, ortaokul, lise ve üniversiteye hazırlık dönemi için düzenlenmiş içerikleriyle öne çıkan ürünleri isteğinize göre tercih edebilirsiniz. Matematik temeli olmayanlar için kitap önerileri ararken öğrencilerin seviyesi de tespit edilmelidir. Böylelikle daha iyi odaklanılmış bir süreç elde edilebilir. Kitapların; soru bankası, konu anlatımlı ve çözümlü şekilde hazırlanması ile öğrencilerin farklı alternatiflere yönelmesi daha kolaydır. Bu noktada, bu alternatiflerin set olarak değerlendirilmesi, çalışma esnasında daha fazla kaynak imkanı sunar. Sıfırdan matematik kitap önerileri arasında da öne çıkan sınav odaklı ürünler ise bir takviye niteliğindedir. LGS, TYT, AYT ve KPSS sınavları için bu kaynakların düzenli olarak kullanılması, başarının kapısını aralayan unsurlardandır. Matematik, her sınıfta öğrencilerin karşısına çıkan derslerden biri olduğu için küçük yaşlarda üzerinde durmanız, gelecekteki başarıyı da etkiler. Özellikle matematik sıfırdan başlama kitabı, planlı ve pratik yöntemlerle ilerleme kaydedilmesi için oldukça faydalıdır. Dört işlemi etkili kullanma, matematik kavramları ve sorulara yorum getirebilme özelliğini kazandırması, sıfırdan gelişime büyük katkı sağlar.

Matematik Kitabı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bir matematik kitabı seçerken öğrencilere yararı dokunabilecek birçok unsur yer alır. Bu unsurlar kolay öğrenme ve zamanı etkili kullanma açısından önemlidir. Dikkat edilmesi gereken bazı konular ise şunlardır:

 • Bir temel matematik kitabı lise düzeyinde tercih edilecekse içeriğinin müfredata uygun olması gerekir.
 • Konuların müfredata göre sıralandığı kitaplar, okul dersleriyle eş zamanlı ilerlemenize katkı sunabilir.
 • Matematikte sembollerin fazla kullanılması sebebiyle renkli iç tasarıma sahip ürünlerden yararlanmanız, çalışma esnasında karmaşayı önleyecektir.
 • Temel matematik kitap önerisi seçeneklerinde konu eksikliğiniz varsa konu anlatımlı ve örnek testli ürünleri seçebilirsiniz.
 • Sınav odaklı çalışmalarda en çok karşınıza çıkabilecek konuların ÖSYM soru tarzında aktarılması, başarıya götürebilecek etkenlerdendir.
 • Soru bankalarında soru çözümlerinin detaylı olarak yer alması, eksik olduğunuz konuların belirlenmesinde önem taşır.
 • Hiç bilmeyene matematik öğreten kitap seçenekleri, en basit yolları kullanarak dersi sevdirmeyi hedefler.
 • Genç yaştaki çocuklar için gerçek yaşamdan örneklendirilen ve beceri temelli ürünler, analitik düşünme yeteneğini kazandırabilir.
 • Orta düzey matematik kitap önerileri; görsel problemler, konu pekiştiriciler ve yeni nesil soruları barındıran ürünler ile öne çıkar.
 • İlkokul çağındaki öğrenciler için görsel ögelerin daha fazla olduğu kitaplar çocukların ilgisini çekebilir
 • Matematik bilmeyenler için kitap seçenekleri, farklı yayınların çalışmaları altında bir araya getirilerek kapsamlı bilgiler aktarır.

Matematik Kitabı Çeşitleri

Semboller ve formülleri içeren matematik dersini tek başına öğrenebileceğiniz gibi ek bir yardımla daha hızlı ilerleyebilirsiniz. Seçmeli matematik kitabı ürünleri de öğrencilere en çok faydası dokunabilecek konularla set haline getirilir. Örnek testlerin, konu anlatımlarının, görsel örneklerin ve ipuçlarının bir araya geldiği bu setler sayesinde ders kazanımları oldukça artar. Ayrıca farklı soru tiplerinin yer aldığı matematik geliştirme kitapları, sınavda çıkabilecek tüm sorulara karşı hazırlıklı olmanızı sağlar. En çok çıkan soruların çözüm yöntemleri, açıklamaları ve dikkat edilmesi gereken noktalar kitaplar içerisinde görülebilir. Matematik temeli zayıf olanlar için kitap arayan aileler de sayısız alternatif arasından çocuklarına uygun olan seçenekleri tercih edebilir. Bu kaynaklar, benzer ünitelere sahip olsalar da içerikleri birbirinden farklıdır. Farklılıkları, konulara çalışırken ekstra kaynak olarak değerlendirerek birçok soru kalıbını öğrenebilirsiniz. Matematik kitabı isimleri ve içerdikleri özellikleri de inceleyerek ihtiyaçlarınızı net olarak belirleyebilirsiniz. Matematiğin yanı sıra yenilenmiş Türkçe kitapları sayesinde sınavlardaki net sayınızı önemli derecede artırabilirsiniz.

Hangi Tür Matematik Kitapları Var?

Soru odaklı, pratiğe dayalı, video çözümlü, konu hedefli ve kolaydan zora matematik kitapları, seçenekler arasında yer alır.

İlk Defa Matematiğe Başlıyorum, Hangisini Seçmeliyim?

Konu anlatımlı matematik kitabı tercih ederek, müfredata uygun başlıklar altında çalışabilirsiniz. Her konu bitiminde ise soru bankalarıyla konuları pekiştirebilirsiniz.

Sınavlarda Başarılı Olabilmek İçin Hangi Kitaplar Seçilmelidir?

Sınavlarda günümüze kadar en çok soru çıkmış konular hakkında ipuçları veren ürünlere yönelebilirsiniz. Ayrıca video çözümlü seçenekler, bir ders havasında konuları çalışmanıza yardımcı olabilir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Matematik Kitabı

3059 ürün listeleniyor
Günay Yayınları
Gür Yayınları
Bilfen Yayınları
Sonuç Yayınları
Okyanus Yayınları
Ankara Yayıncılık
Karekök Yayıncılık
Arı Sanat Yayınevi
Altın Nokta Yayınevi
Palme Yayıncılık
Ata Yayıncılık
Nitelik Yayınları
Çanta Yayınları
Nartest Yayınevi
Hız Yayınları
Newton Yayınları
Çap Yayınları
Enine Boyuna Eğitim
Gezegen Yayıncılık
Kartezyen Eğitim Yayınları
8. Sınıf
Üniversite Hazırlık
7. Sınıf
6. Sınıf
5. Sınıf
11. Sınıf
Mesleki Hazırlık
10. Sınıf
9. Sınıf
2. Sınıf
3. Sınıf
4. Sınıf
1. Sınıf
12. Sınıf
Anasınıfı
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Sınıf
Toplam 48 / 3059 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?