Fen - Bilişim ve Teknoloji

Fizik, kimya ve biyoloji derslerini kapsayan fen ve bilim teknolojisi dersi öğrencilerin karşısına ilk olarak 4. sınıfta çıkar ve kullanılacak kitaplar öğrencilerin eğitim hayatları boyunca dersi ne kadar seveceklerini doğrudan etkiler. Bu nedenle kullanılacak kitapların öğrencinin ilgisini çekmesi son derece önemlidir.

Hangi Fen Bilişim Teknolojisi Kitapları Alınmalı?

Fen ve teknoloji kitapları seçiminde öğrencinin kaçıncı sınıf öğrencisi olduğu ve seviyesi göz önünde tutulur. Henüz bu ders ile yeni tanışan 4. sınıf öğrencileri için resimli, hikaye anlatımları bulunan, bilgilerin mümkün oldukça sade şekilde anlatıldığı kaynakları tercih etmek gerekir. Öğrencilerin yaşı büyüdükçe resimli kitaplar sıkıcı gelebileceğinden dolayı konuyu tablo ve şemalarla anlatan, amaca yönelik kitaplar tercih edilebilir. Öğrencinin bilgi seviyesinin üzerinde kitaplar kullanmak alınacak verimi düşürür. Bu nedenle öğretmen ve veli iş birliği ile öğrencinin seviyesi belirlenerek kitap tercihi yapılmasında fayda vardır.

Hangi Fen Bilişim Teknolojisi Konu Anlatımlı Kitapları Tercih Edilmeli?

Her öğrencinin öğrenme şekli farklıdır ve bu öğrenme stiline yönelik kaynakları tercih etmek ders başarısını arttırır. Alacağınız konu anlatımlı fen bilgisi kitaplarında size uygun yöntemlerin kullanılıp kullanılmadığını inceleyebilirsiniz.

Konu özetli kaynaklar, okulda öğrenilen derslerin tekrarı için yardımcı olur. Eğer okulda konuyu yeterince öğrenemediğinizi düşünüyorsanız daha detaylı anlatımı olan konu anlatımlı kitapları tercih edebilirsiniz. Ayrıca video anlatımlı kitaplar da fen bilişim teknolojisi konularını tekrar bir öğretmenden dinlemenizi sağlar. Konu anlatımının ardından interaktif soru ve cevap bölümlerinin bulunması konunun pekişmesine yardımcı olur.

Hangi Fen Bilişim Teknolojisi Soru Bankaları Alınmalı?

İlköğretim öğrencileri 4. sınıfa kadar daha çok yazılı, boşluk doldurma ya da doğru, yanlış tarzı sorularla karşılaşır. Test sınavları ile karşılaşmak büyük bir değişimin başlangıcıdır. Bu nedenle ilk olarak kullanılacak soru bankalarının kolay sorulardan oluşmasında fayda bulunur. Böylece öğrenci test tarzı sınavlara alışmaya başlar. Daha sonra, kolaydan zora ilerleyen sorular bulunan kitaplara yönelebilirsiniz.

Kullanılacak soru bankalarının çözümlü olması da öğrencinin çalışma verimini artırır. Vakit harcanan ancak yine de çözülemeyen soruların üzerinden fazla zaman geçmeden çözüm yollarını öğrenmek soru tarzının öğrenilmesine yardımcı olur.

LGS İçin Hangi Fen ve Teknoloji Kitapları Alınmalı?

Liselere giriş sınavında karşılaşılan fen bilgisi soruları, sınav puanı üzerinde yüksek oranda etkiye sahiptir. Bu nedenle fen bilgisi dersi için sınava ve ÖSYM soru tarzına uygun kitaplar seçmek ve derse düzenli çalışmak gerekir.

LGS fen ve teknoloji sorularını çözebilmek için konuyu detaylı olarak bilmeniz şart değildir. Konunun önemli noktalarını anlatan bir konu anlatımlı kitap kullanabilirsiniz. Yoruma dayalı sorulardan oluşan en az 2 soru bankası bitirmek soru tarzlarını öğrenmeniz ve fen bilgisi netlerinizi arttırmak için yararlı olur.

LGS İçin Hangi Fen Bilimleri Denemeleri Çözülmeli?

Fen bilgisi dersine ne kadar çalışmış ve soru çözmüş olursanız olun deneme çözmenin ayrı bir önemi olduğunu unutmamanızda fayda vardır. Deneme çözmek, konuların tekrarını yapmanıza yardımcı olur ve sınava ne kadar hazır olduğunuzu görmenizi sağlar. Ayrıca sınav heyecanınızı azaltır ve sınavda zaman kontrolünüzün daha başarılı olmasını sağlar. Alacağınız fen bilgisi bölüm denemelerinin zorluğunun hedefinize uygun olması ve deneme setlerindeki denemelerin kolaydan zora doğru ilerlemesine özen gösterebilirsiniz. LGS’ye girmeden önce geçmiş yılların sorularını çözmeniz rakiplerinizden bir adım önde olmanızı sağlar. Bu nedenle sınava girmeden önce geçmiş yılların sorularından oluşan fen ve teknoloji denemelerini çözmek son derece önemlidir. Bu denemeleri, sınava 1-2 ay kala süre tutarak çözebilirsiniz.


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Fen Bilişim Teknolojisi Kitapları

1637 ürün listeleniyor
Günay Yayınları
Ankara Yayıncılık
Arı Sanat Yayınevi
Hız Yayınları
Palme Yayıncılık
Nitelik Yayınları
Nartest Yayınevi
Okyanus Yayınları
Çanta Yayınları
Koray Varol Akademi
Bilfen Yayınları
Pegem Akademi Yayıncılık - Akademik Kitaplar
Gama Yayınları
Newton Yayınları
Tudem Yayınları
Fenomen Yayıncılık
Puan Yayınları
Ata Yayıncılık
Gezegen Yayıncılık
Aydın Yayınları
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
8. Sınıf
6. Sınıf
7. Sınıf
5. Sınıf
Mesleki Hazırlık
Üniversite Hazırlık
3. Sınıf
4. Sınıf
9. Sınıf
11. Sınıf
10. Sınıf
2. Sınıf
12. Sınıf
1. Sınıf
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 36 / 1637 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?