İş dünyasında olan bireysel ve tüzel kişilerin hepsi başarılı olma zorunluluğu konusunda ortaklaşıyor. Başarı becerinin yanı sıra bilgiyi, sürekli güncel kalmayı, gözlemci olmayı da gerektiriyor. Bu noktada iş dünyasını destekleyen, gelişimine katkıda bulunan çok sayıda kitap bulunuyor. İş, ekonomi ve pazarlama alanında yayımlanan kitaplar daha iyi olmanın, daha fazla büyümenin, daha çok kazanmanın yollarını gösteriyor.

İş, Ekonomi & Pazarlama Kitapları 

Kişisel gelişim kitapları iş dünyasında kariyer yapmak isteyen çalışanlara çeşitli yöntemler sunarken öz eleştiri yapmayı, kendini değiştirme ve dönüştürme metotlarını da anlatıyor. Olaylara farklı açıdan bakmak, kriz durumlarına hazırlıklı olmak, olası problemlere çözüm üretebilmek gibi önemli konularda bilgi veren kişisel gelişim kitapları, bireylere önemli katkılarda bulunuyor. Hedeflenen başarıya, kariyer hayatının planlanan şekilde ilerlemesine katkı sunan bu tür kitaplar kişilere hem bir ayna oluyor, hem de adeta bir rehberlik hizmeti sunuyor. Çalışılan pozisyonlara uygun iş tanımları ve davranış, yaklaşım, çözüm bilgileri de içeren spesifik kişisel gelişim ve iş dünyası kitapları hemen her dönem oldukça rağbet görüyor.

İş dünyasındaki çeşitli departmanlarla ilgili bilimsel yaklaşımlar başarı şansını yükseltecek tavsiyelerde bulunuyor. Muhasebe, finans gibi temel konularda sürekli güncellenen başvuru kitapları hata yapma, yanlış karar verme ihtimalini azaltıyor. Net ve kesin bilgiler için bu başvuru kitaplarından faydalanmak iş akışını olumlu yönde etkiliyor.

Motivasyon arttırıcı kitaplar hem çalışanlara, hem de yöneticilere hitap eden yayınlar verimliliği arttırıyor. Hem bugünü, hem de yarını doğru kurgulamak için farklı düşünme yöntemlerinden faydalanmak, değişik açılardan bakmayı öğrenmek gerekiyor. İş dünyası için oldukça önemli olan bu özellikler örneklerle, alıştırmalarla desteklenerek geliştirilebiliyor. İş dünyası kitapları arasında bu tür kitaplar da yer alıyor. Girişimcilerin yaratıcılığını arttıran, girişimcilerin karşılaştığı sorulara en doğru yanıtları veren kitaplar, birçok kişi için başucu kitabı olarak kullanılıyor.

Kişisel veya sektörel başarı hikayeleri de çok sayıda kişiye örnek oluyor. Okuyucular gerçek hayat hikayelerini, başarı öykülerini okuyarak buradan çıkardıkları dersleri kendi iş yaşamlarına aktarıyor. İş dünyası tarihi ile ilgili kitaplar da daha önce yaşanmış birçok olayı anlatarak sektöre daha bütüncül bakmayı, geleceği daha iyi okumayı ve fırsatları daha iyi görme yeteneğini geliştirmeyi hedefliyor. Borsa konusunda yayımlanmış kitaplar hem profesyonellerin, hem de amatörlerin ilgisini çekiyor. Konu hakkında ne kadar fazla bilgi sahibi olunursa başarıyı yakalama ihtimali o kadar artıyor.

Satış ve pazarlama konusunda yeteneklerini geliştirmek isteyen kişilerin başvurduğu kitaplar çeşitli teknikler ve yöntemler sunuyor. Takım çalışmasının çok önemli olduğu sektörler birlikte çalışmanın kuralları hakkında yazılmış başvuru kitaplarını kullanmayı tercih edebiliyor. Bu sayede takım olmanın anlamı, takım olarak çalışmanın kazançları, bunu yaparken yaşanan olumsuz durumların çözümü gibi pek çok konuda bilgi sahibi olunabiliyor.

Pazarlama, özellikle teknolojik gelişim ve sosyal paylaşım siteleri sebebi ile daha geniş bir alana hitap edebilmeyi gerektiriyor. Pazarlama alanlarının sayısı artarken bu yeni mecraları başarı ile kullanabilmek için de dijital pazarlama, sosyal medyanın pazarlama için aktif olarak kullanımı gibi konulara hakim olmak gerekiyor. Çalışılan sektöre en uygun pazarlama, reklam ve halkla ilişkiler stratejilerini belirlemek başarıya giden yolda önemli bir adım olarak gösteriliyor. Hızla gelişen ve değişen reklam sektörünün hem çalışanları, hem de yararlanıcıları için reklamcılık konusunda birçok farklı konuda çeşitli kitaplar bulunuyor. İş, ekonomi ve pazarlama kitapları; iş yönetimi, ekonomi, pazarlama ve iş dünyası, muhasebe ve finans, medya ve iletişim, reklam ve halkla ilişkiler, ekonomi ve iktisat alt kategorilerinde hazırlanmış çok sayıda kitap içeriyor.

İş, Ekonomi & Pazarlama

5.932 ürün var
 1. Yazar A-Z
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Fırsat Ürünleri
 4. Ürün Puanı
 5. Markalar A-Z
  1. Nobel Akademik Yayıncılık
  2. Beta Yayınevi
  3. Gazi Kitabevi
  4. Ekin Basım Yayın
  5. Detay Yayıncılık - Akademik Kitaplar
  6. Optimist Yayın Dağıtım
  7. MediaCat Kitapları
  8. Seçkin Yayıncılık
  9. Türkmen Kitabevi
  10. Kırmızı Yayınları
  11. Efil Yayınevi
  12. Ezgi Kitabevi Yayınları
  13. Detay Yayıncılık
  14. Umuttepe Yayınları
  15. Çizgi Kitabevi Yayınları
  16. Alfa Yayınları
  17. Derin Yayınları
  18. Scala Yayıncılık
  19. Bilim Teknik Yayınevi
  20. Elma Yayınevi
 6. Boyut
 7. Satıcı A-Z
DSACategoryId/60001501/2147483645/80196011
BAŞA DÖN