Ekonomi & İktisat

İktisat bilimi ile ilgilenen öğrenci ve çalışanların yanı sıra bu alana ilgi duyan okurların da satın alabileceği iktisat tarihi kitapları önemli bilgiler edinmenizi sağlar. Kronolojik bir şekilde tarihsel gelişmeler ve dönem koşulları baz alınarak yapılan anlatımlar sayesinde tarihteki önemli iktisadi akımları ve değişiklikleri detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz. İş dünyası hakkında başarılı girişimcilerin hayat hikâyelerini ve tavsiyelerini okuyabileceğiniz kitaplarla kendiniz için yeni fikirler edinerek iş yaşamınızda daha başarılı olabilirsiniz. İlham veren başarıları yazarların kendi anlatımından okumak sizi kendi işinize daha iyi sarılmanız için motive edebilir. Ekonomistlerin hazırladığı kitaplarla, ekonomi bilimi hakkında hiçbir bilgi sahibi olmayan okurların dahi anlayabileceği bir sadelik içerisinde güçlü ve zayıf ekonomilerin özelliklerini öğrenebilirsiniz. Pazarlama dünyasındaki yeni gelişmeleri ve fırsatları da pazarlama kitapları aracılığıyla takip ederek iş hayatınızda uygulayabileceğiniz yeni fikirler edinebilirsiniz.

İktisat Kitabı Tavsiyeleri Nelerdir?

Hem yerli yazarların hem de yabancı ekonomistlerin yayımladığı iktisat kitapları, birçok okur ve uzman tarafından tavsiye edilmektedir. Bu eserleri inceleyerek ilginizi çeken kitapları sipariş edebilirsiniz. Uluslararası en çok satan kitaplar listelerinde yer almayı başaran önemli eserler de ekonomi alanında ufkunuzu genişletmenize yardımcı olur. Birer klasik halini almış pazarlama kitapları aracılığıyla müşterilerinize nasıl yaklaşmanız ya da mağazanızda ne gibi kampanyalar düzenlemeniz gerektiği hakkında bilgilere ulaşabilirsiniz. İçeriklerinde çok sayıda örnek yer alan iktisat kitapları; bir şirketi, bir ülkeyi ya da bir mağazayı baz alarak ekonomik açıdan yapılan doğru ve yanlışları analiz eder. Bu tip kitaplar sayesinde hem ekonominin temel direklerini daha iyi kavrarsınız hem de yaşamınızda uygulayabileceğiniz önemli bilgiler edinirsiniz. İşletme alanına hitap eden eserlerle, doğru ekonomik modelleri uygulayarak işletmenizden nasıl daha fazla kâr elde edebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

İktisat Tarihi ile İlgili Kitaplar Nelerdir?

Yayınevlerinin ekonomi dizilerinden çıkan iktisat tarihi kitapları farklı ülkelerin ekonomilerini inceler. Bunun yanı sıra dönemsel olarak ekonomik modellerin değişimini ve yükselişini inceleyen eserler de bulunur. Kapitalist ekonomi, liberal ekonomi, komünist model gibi farklı iktisadı akımları bir arada ya da tek tek inceleyen eserlerle, en ideal sistemin hangisi olduğu hakkında fikir yürütebilirsiniz. Tarihsel olaylar ve ekonomik krizler çerçevesinde yeniden şekillenen pazarlama ve işletme stratejileri de yeni bilgilere erişip kendinizi geliştirebilmenize olanak tanır. İktisada giriş kitapları ya da iktisat metodolojisi alanındaki eserlerle ekonomi biliminin inceliklerini okuyarak öğrenebilirsiniz. Borsa sektöründe, banka sektöründe ya da girişimcilik alanında çalışmalarını sürdüren kişiler için ilgi çekici birçok iktisat tarihi kitabı bulunur.

İktisat Kitabı Fiyatları Ne Kadar?

Bütçenize göre yapacağınız fiyat filtrelemeleri ile hedeflediğiniz fiyat düzeyini taşıyan iktisat kitaplarına hızlıca ulaşabilirsiniz. Fiyat düzeyleri yayınevlerine ve kâğıt kalitelerine göre farklılık gösteren kitaplar, ekonomi alanındaki tarihsel olayları ve gelişmeleri inceleyebilmeniz için okumanız gereken yapıtları içerir. Kütüphanenizin ekonomi kitapları bölümüne ekleyebileceğiniz yeni basımlar ve global ölçekte ses getirmiş kitaplarla, öğreneceklerinizi girişimlerinizde kullanabilirsiniz. Şirket yöneticilerinin ve ekonomi profesörlerinin yazdığı meslek kitapları, sektörlere göre değişen dinamikleri ve karşılaşılan zorlukları örneklerle görebilmenizi sağlar. Borsa, finansal sistemler, kredi ve faiz gibi önemli iktisadi konuları derinlemesine kavrayabilmenizi sağlayacak kitapları okuyarak iş hayatınızdaki başarınızı artırabilirsiniz. Risk, yatırım, kriz yönetimi ve ekonomik bunalımlar gibi zorlu konularda ne gibi adımlar atabileceğinizi size yol gösterecek olan kitaplardan öğrenebilirsiniz. Mikro ve makro ölçekte ekonomik dalgalanmaların işletmenizi nasıl etkileyeceğini ya da dövizdeki kur farklılıklarını nasıl fırsata çevirebileceğinizi yaşanmış örneklerden okuyarak yeni bakış açıları kazanabilirsiniz.

 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

İktisat Tarihi Kitabı-İktisat Kitabı

1356 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 51 / 1356 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?