Gezi & Turizm

Farklı rotalar tanımak ve yeni yerler keşfetmek isteyen gezginler, turizm gezi kitaplarıyla çok sayıda alternatif elde eder. Merak ettiğiniz coğrafyaya göre seçebileceğiniz turizm kitapları, size o bölgenin yer şekilleri, iklimi, sosyal yaşamı, gezilecek yerleri gibi birçok alanda aydınlatıcı bilgiler verir. Tanımadığınız bir şehre, ülkeye gittiğinizde yanınızda gezi kitaplarını da götürürseniz, ulaşımı nasıl gerçekleştireceğiniz, nereleri gezeceğiniz gibi konularda sorun yaşamadan gününüzü geçirebilirsiniz. Kaliteli kuşe kâğıda basılan ve görselleri son derece canlı bir şekilde yansıtan kitaplar sayesinde coğrafya bilginizi de geliştirebilirsiniz. İlber Ortaylı Seyahatnamesi gibi eserlerden yararlanarak sevdiğiniz ve görüşlerine değer verdiğiniz kişilerin gezdikleri rotaları onların kaleminden okuyabilirsiniz. Hem edebî bir lezzet almak hem de yeni şehirler tanımak için farklı isimlerin kaleme aldığı seyahatnamelerden, gezi notalarından faydalanabilirsiniz.

Turizm Gezi Kitaplarının Fiyatları Ne Kadar?

Daha önce görmediğiniz kentlerin tarihî mekânlarını, müzelerini görmenizi, yemeklerini tatmanızı sağlayan turizm gezi kitapları ekonomik fiyatlarıyla kolay satın alma olanağı sunar. Bütçeniz doğrultusunda filtreleme yaparak dayanıklı ciltlerle basılmış seyahat kitaplarından sipariş edebilirsiniz. Farklı boyutlara sahip kitapları çantanızda taşıyabileceğiniz gibi, cep boy eserleri gezileriniz sırasında gömlek cebinizde taşıyabilirsiniz. Halim Bulutoğlu'nun Gezi: Türkiye Tatil Rehberi ile daha önce keşfetmediğiniz yerel güzellikleri bulabilirsiniz. Yurt içindeki önemli gezi noktalarının tamamını görmek istiyorsanız, saklı cennetleri okurlarıyla buluşturan Türkiye rehberlerinden yararlanabilirsiniz. National Geographic tarafından hazırlanan Ölmeden Önce Görülmesi Gereken Yerler: Dünyanın En Muhteşem 225 Yeri gibi çalışmalarla dünyanın farklı noktalarındaki önemli turizm alanlarını öğrenebilirsiniz. Doğal güzellikleri ya da tarihî önemleriyle dikkat çeken bu noktalar aracılığıyla yağmur ormanlarından dağ tepelerine, okyanus kıyısından yeraltı şehirlerine kadar birçok yeni yeri görebilirsiniz. Rehber niteliğindeki kitaplar, görsel zenginlikleri yüksek çözünürlüklü fotoğraflarla görebilmenizi mümkün kılar.

Önerilen Gezi Kitapları Nelerdir?

Yol atlası niteliği taşıyan ve detaylı bilgilerle seyahatiniz boyunca karşılaşabileceğiniz zorlukların üstesinden gelebilmenizi sağlayan gezi kitapları, daha konforlu bir tatil geçirebilmenize yardım eder. Adım Adım Türkiye kitabıyla köyler ve yollara kadar çok detaylı bir şekilde yararlanabileceğiniz bir rehbere sahip olursunuz. Gezgin Ayhan Sicimoğlu'nun kaleme aldığı Kargadan Başka Kuş Tanımam gibi kitaplarla görüşlerine önem verdiğiniz, yazım dilini sevdiğiniz kişilerin gezi rotalarını okuyabilirsiniz. National Geographic'in sadece İstanbul'a özel olarak hazırladığı Adım Adım İstanbul Rehberi aracılığıyla iki kıtayı birbirini bağlayan bu şehirde yer alan önemli noktaları öğrenebilirsiniz. Popüler turistik mekânların yanı sıra daha az bilinen noktaları da okurlarıyla buluşturan rehberler sayesinde bir şehri ya da bir ülkeyi daha iyi bir şekilde gezebilirsiniz. 

Turist Rehberi Kitapları Hangileridir?

Bilmediğiniz bir şehre gittiğinizde burada neler yapacağınızı elinizdeki turist rehberiyle kolayca kararlaştırıp zaman kazanabilirsiniz. Şehirdeki otel ve ulaşım olanaklarına, nerelerde iyi yemekler yenebileceğine de yer veren bu kitaplar aracılığıyla geziniz daha keyifli geçer. Kate Clow tarafından yazılan Likya Yolu: Türkiye'nin İlk Uzun Mesafe Yürüyüş Rotası gibi eserlerle belirli bir nokta hakkında derinlemesine bilgiler alabilirsiniz. Son derece yararlı olan Avrupa Ülkeler ve Karayolları Haritası gibi çalışmalar sayesinde belirli bir bölgede hangi yol olanaklarına sahip olduğunuzu öğrenebilirsiniz. Özellikle arabayla seyahat edecek olan gezginlerin, gidilecek noktanın yol haritalarını belirten kitaplara sahip olmaları geziyi daha kolay hale getirir. Melih Uslu'nun Ege'yi Gör ve Yaşa kitabı gibi eserlerle belirli bir coğrafî bölge hakkında tarihsel ve kültürel bilgiler edinerek gezi rotanızı çizebilirsiniz. Turist rehberliği yapan kitaplar sayesinde kendinize yerel bir rehber tutmuş gibi gezinizi organize edebilirsiniz.


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Turizm Gezi Kitapları

1610 ürün listeleniyor
Dost Kitabevi Yayınları
Heyamola Yayınları
Kişisel Yayınlar
Boyut Yayın Grubu
Alfa Yayınları
Detay Yayıncılık
Gita Yayınları
Cinius Yayınları
E Yayınları
İletişim Yayınevi
Detay Yayıncılık - Akademik Kitaplar
Yapı Kredi Yayınları
Arkeoloji ve Sanat Yayınları
Dorlion Yayınları
Doğan Kitap
Gece Kitaplığı
İnkılap Kitabevi
Gazi Kitabevi
Dergah Yayınları
Pozitif Yayınları
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 37 / 1610 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?