Teknolojinin gün geçtikçe daha da ilerlemesiyle birlikte kayıt ortamlarında da değişimler meydana geliyor. Dolayısıyla da yayın türlerinde dikkat çekici bir artış ortaya çıkıyor. Kayıt türlerinde meydana gelen bu zenginleşmenin bir sonucu olarak ses, görüntü ve metin dosyalarını barındıran dijital verilerdeki çeşitlilik dikkat çekiyor. Dijital yayınlarda ortaya çıkan bu çeşitliliğin sonucu olarak elektronik yayınların sınıflandırılması gereksinimini ortaya çıkıyor. Dijital yayınlar, internet üzerinden erişilebilen çevrimiçi yayınlar ve CD-ROM, DVD gibi çevrimdışı yayınlar olmak üzere sınıflandırılıyor.

Elektronik yayınların çok çeşitli ve fazla olması, güncel bilgiler sunması, istenilen bilgiye kolaylıkla ulaşılabilmesi kullanıcılar tarafından daha sıklıkla tercih edilmelerine neden oluyor. Dijital yayınlar ciltler dolusu bir kitap setini tek bir DVD'de taşıyabilmek, istenilen veriye hızlı bir şekilde erişmek gibi hayatı kolaylaştıran pratik çözümler sağlıyor. İnternetin olduğu her yerden özgür bir şekilde verilere erişebilen kullanıcılar, doğal olarak tercihlerini dijital yayınlar lehine kullanıyorlar.

Radyo tiyatrosu gibi görselliğe ihtiyaç duyulmadan, sadece sesle olayların canlandırdığı yayınlar bireylere yeni bir eğlence dünyasının kapısını araladığı gibi görme engelliler için de çok önemli bir kaynak olma özelliği taşıyor. Sesli kitaplar da bu açıdan çok büyük bir boşluğu dolduran çok önemli kaynaklar arasında bulunuyor. Dijital yayınlar; spor, yoga ya da pilates gibi aktiviteler için bir eğitmene gereksinim duymadan kendi evinizde, televizyonunuzun karşısında spor ve egzersizlerinizi yapmanızı olanaklı hale getiriyor. Kursa gitmeden bulunduğunuz yerde istediğiniz bir dili öğrenebilir yada istediğiniz konuda eğitim alabilirsiniz. Böylece hem zamandan, hem de paradan tasarruf etmiş olursunuz. 

Günümüzde internetin sunduğu imkanlar sayesinde insanlar aradıkları bilgilere seri bir şekilde ulaşabiliyorlar. Artık basılı yayınlar yavaş yavaş önemini yitirirken dijital yayınlar bunların yerini alıyor. E-dergiler, bilgisayar ya da mobil cihazlar üzerinden internet bağlantısı olan herkes tarafından 7/24 okunabiliyor olması nedeniyle sıklıkla tercih ediliyor. Geriye dönüp eski sayılara tekrar göz atabilme olanağı da bulunuyor. Dergilerinizi evde, işte, okulda, kısaca her yerde zaman ve mekandan bağımsız bir şekilde okuyabilmek için dijital dergilere istediğiniz sürelerle abone olabilme imkanınız bulunuyor. 

Kitaplar insanlar için en önemli unsurlardan biri olma özelliği taşıyor. Her an yanı başımızda ve elimizin altında olmaları onları en yakın dostumuz yapıyor. Kitap okumayı çok seviyorsanız fakat yoğun iş temposu veya başka nedenlerle kitap okumaya vakit bulamıyorsanız, endişelenmenize gerek yok; çünkü sesli kitaplar bu sorununuza çözüm sunuyor. Sesli kitap, kitapların seslendirilerek kayıt altına alınmasıyla elde ediliyor ve çeşitli nedenlerle kitap okuyamayanların istediği kitapları dinlemesini olanaklı hale getiriyor. Bu kitapları satın aldığınızda internet üzerinden bilgisayarınıza indirerek dinleyebiliyorsunuz, böylece kargo masrafı da vermeniz gerekmiyor.

Sesli kitapları işe giderken, spor yaparken, araba kullanırken kısaca gün içinde istediğiniz her an dinleme olanağınız bulunuyor. Görme engelli bireyler, sadece gönüllü kişilerin okuduğu kitapların dışında profesionel kişilerin seslendirdiği kitapları da dinleme olanağına kavuşmuş oluyorlar. Çocukluk döneminde okula gidememiş ve okumayı öğrenememiş bireyler için de sesli kitaplar başkasına muhtaç olmadan bilgiye ulaşma ve beğendikleri kitapları dinleme imkanı sunuyor. Henüz okuma bilmeyen küçük çocuklar için de eğlenceli ve eğitici sesli kitap alternatifleri bulunuyor.

Sesli kitaplar sayesinde, çok sayıda kitabı taşıma derdi olmadan istediğiniz yerde dinleyebilme özgürlüğüne kavuşuyorsunuz. Eğer görme engelli ya da okuma bilmeyen bir yakınınız varsa ve onlara hediye almak istiyorsanız sesli kitaplar en iyi alternatiflerden biri olarak sizleri bekliyor. Sesli kitaplarla sizden çok uzakta yaşayan, çeşitli sebeplerle yanlarına gidemediğiniz arkadaşlarınıza bile kitap hediye edebilme olanağınız bulunuyor. 

Dijital Yayınlar

133 ürün var
 1. Yazar A-Z
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Fırsat Ürünleri
 4. Ürün Puanı
 5. Markalar
  1. Sesle Sesli Kitap
  2. dMags Dergi Mağazası
  3. Kuraldışı Yayınevi
  4. Çamlıca Çocuk Dergisi
  5. Bilge Çocuk Dergisi
  6. Türk Tarih Kurumu Yayınları
  7. Uçurtma Dergi
 6. Satıcı A-Z
DSACategoryId/60001501/2147483645/80196008
BAŞA DÖN