Sesli Edebiyat Kitapları

Sesli edebiyat kitapları, yerli ve yabancı yazarlar tarafından yazılmış olan çeşitli kitapların, seslendirilerek dijital ortama ses dosyası olarak aktarılmasıyla meydana getiriliyor. Bir kitabı okumak yerine dinlemeyi tercih eden kişiler için üretilen sesli kitaplar, aktarılabilir formatta olmalarından dolayı herhangi bir sesli çalma mekanizmalı elektronik veya akıllı cihazda dinlenebiliyor. Kitap okuma olanağı bulunmayan görme engelliler, henüz okumayı öğrenmemiş çocuklar ve okuma bilmeyen yetişkinler için edebiyattan uzak kalmama fırsatı doğuruyor. Bir yandan herhangi bir işle uğraşırken diğer yandan kitap dinlemek isteyen kişiler tarafından da tercih ediliyor. Sesli kitaplar arasından Gorki’den Dostoyevski’ye, Sadi Şirazi’den Yunus Emre’ye birçok yerli ve yabancı yazarın onlarca farklı türde kitabının sesli versiyonunu bulmak mümkün oluyor.

Sesli Kitap Kaç Sayfadır?

Tür ve içerik farklılıkları nedeniyle her kitap farklı sayfa sayısına sahip bulunuyor. Kitapların sayfa sayısı farklılıkları, sesli hale getirilmiş olan kitaplar için farklı okunma süreleri meydana getiriyor. Dolayısıyla seslendirilmiş bir hikaye kitabıyla şiir kitabı arasında süre bakımından ciddi farklılıklar söz konusu olabiliyor. Seslendirilen kitabın sayfa sayısı ne kadar fazlaysa, okuma süresi de doğru orantılı bir şekilde uzuyor. Dinleyici, kendi tercihi doğrultusunda sabit veya hareketli pozisyondayken sesli kitap dinleyebiliyor. Sesli kitaplar, uzun yolculuklarda değerli bir yol arkadaşına dönüşebiliyor.

Sesli Kitap Kim Tarafından Seslendirilir?

Sesli kitaplar, profesyonel seslendirme ve tiyatro sanatçıları tarafından seslendiriliyor. Kitapların sürükleyicilik seviyelerini korumak için seslendirme yapan sanatçıların ses renklerinin ve tonlamalarının kusursuz olmasına özen gösteriliyor. Kitapların seslendirmeleri genel olarak tek seslendirme sanatçısı tarafından gerçekleştiriliyor. Radyo tiyatrolarında ise durum değişiyor ve oyundaki her karakteri farklı bir sanatçı seslendiriyor. Ayrıca canlandırılan bir sahneye ses efektleriyle katkıda da bulunuluyor. Böylelikle dış sesler de oyuna dahil edilerek çok daha gerçekçi bir anlatım elde ediliyor.

Sesli Kitap Nasıl Seçilir?

Dinleyiciler, dünya klasiklerinden biyografilere, şiirlerden kişisel gelişim yayınlarına, tarihi çalışmalardan radyo tiyatrolarına kadar zengin seçenekler arasından sesli kitap tercihi gerçekleştirebiliyor. Kitabın süresine ve hangi seslendirme sanatçısı tarafından seslendirilmiş olduğuna bakarak seçim yapabiliyor. Tercihte bulunurken dinleyicinin yaşı, okumaktan hoşlandığı tür ve yazara göre de karar kılınabiliyor. Türkçe dilinde seslendirilmiş sesli kitapların dışında İngilizce olarak hazırlanmış olan alternatifler de bulunuyor. İngilizce sesli edebiyat kitapları, yabancı dil pratiği yapmak ve kelime haznesini zenginleştirmek için son derece yararlı oluyor.

Sesli Kitap Nasıl Dinlenir?

Sesli edebiyat kitabı, ses dosyası formatında CD’ye kaydedilerek dinleyicilere sunuluyor. Dinleyici, satın almış olduğu ürünü herhangi bir CD oynatıcı vasıtasıyla dinleyebileceği gibi dijital ortama aktarma seçeneğine de sahip bulunuyor. İstenildiği anda çalışmaları durdurulabildiği ve durdurulan noktadan dinlenmeye devam edilebildikleri için nerede kalındığını hatırlama problemini ortadan kaldıran sesli edebiyat kitabı çeşitleri, pratik kullanımlarından dolayı ilgi görüyor. Farklı yaş gruplarından geniş bir kullanıcı kitlesi tarafından tercih edilen ürün sayesinde kitap okumak istemeyen çocuklara kitap sevgisi aşılamak mümkün hale geliyor.

Sesli Edebiyat Kitap Fiyatları Ne Kadardır?

Kullanıcı, ürünü satın aldıktan sonra çoğaltıp paylaşmamak koşuluyla bilgisayar ve akıllı telefon gibi kişisel cihazlarına kopyalayıp dinleyebiliyor. Kitap arşivi yapan kişiler için belli bir sayıdan sonra kitap muhafaza etmek zor olduğundan sesli kitaplarla alternatif bir arşiv yaratılabiliyor. Sesli edebiyat kitaplarını özellik ve fiyat bakımından değerlendirirken ürün özelinde ele almak gerekiyor. Her sesli kitabın türü, içeriği ve uzunluğu değişkenlik gösterdiği için ürün fiyatları da farklılık gösterebiliyor. Dolayısıyla sesli edebiyat kitabı fiyatları için standart bir rakam söz konusu olmuyor.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Sesli Edebiyat Kitabı Fiyatları

13 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 13 / 13 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?