Dünya tarihinin başlangıcından itibaren bilgi içerikli, bilime kaynaklık etmiş eserlere rastlamak mümkündür. Akademik kitaplar, yüzlerce yıl öncesinde olduğu gibi bugün de insanlığın gelişmesinde ve ilerlemesinde rol alan önemli içeriklerdir. Felsefe, sanat ve bilim alanında yapılan ayrıntılı çalışmaların insanlara ulaşmasına olanak tanıyan bu eserler geçmişe olduğu gibi, geleceğe de ışık tutarak her türlü gelişimin kapılarını aralar. Toplumsal düzeyde olduğu kadar kişisel gelişimde de büyük katkılar sağlayan akademik kitaplar, okurların zihinlerini genişleterek bilgi birikimlerini daha üst seviyelere çıkarmak için fırsat yaratır. Okuma alışkanlıklarınıza göre siz de bilgi dağarcığınızı genişletmek, kültürünüzü ilerletmek ya da çalıştığınız alanda tam olarak profesyonelleşmek için akademik kitapları kitaplığınıza ekleyebilirsiniz. Pozitif bilimlerden sosyal bilimlere, edebiyattan spora kadar uzanan geniş çerçevesi ile bu çalışmalar çağı yakalamanızı, hatta bilgi seviyeniz ile onun ilerisine geçmenizi bile sağlayacak niteliktedir. 

Bilimsel Gelişim Sağlayan Akademik Kitaplar Nelerdir?

Dünyada ve Türkiye'de yapılan akademik çalışmaların sonucu olarak ortaya pek çok farklı konu içeren eser çıkarılır. Bu eserler, dünya üzerinde öğrenmenin asla bitmeyeceğini kanıtlar özellikte olup ilgilileri için oldukça geniş bir okuma evreni yaratır. Bilim dünyasında yaşanan gelişmeleri yakından takip etmek, keşifleri öğrenmek ve bunun gibi daha pek çok şey için akademik kitaplar oldukça etkili kaynaklardır. Her biri birbirinden ilham alarak ve var olan verinin üzerine ekleme yöntemi ile oluşturulan bu bilimsel kitaplar, Türkiye'nin ve dünyanın önemli üniversitelerinin kıymetli eğitmenleri tarafından yazılır. Fen bilimleri, matematik, mühendislik, mimarlık gibi pozitif bilimlerin işlediği ilginç konuların yanı sıra siyaset, felsefe ve sosyoloji gibi sosyal bilimler alanına giren konular da okuyucuların dikkatini çekecek türdendir. Akademik kitapların en önemli özelliği olan nesnel ve gerçek bilgi öğreniminin yaygınlaşması ve okumalarını bilimsel yönlü yapmak isteyen okurların kendilerine yeni alternatifler edinmesi de bu şekilde mümkün hale gelir. Böylece kendini yetiştirmiş kişiler için akademik kitaplar, son derece etkili seçenekler olma özelliği gösterir. 

Akademik Kitapların Kişisel Gelişime Katkısı Nedir?

Yalnızca bilimsel ya da doğal düzeyde değil, kişinin kendi gelişimi için de akademik kitaplar tercih edilebilir. Bu amaçla ortaya çıkarılmış pek çok eser bulunur. Bu eserler insanların kendilerini ve çevrelerini yeniden keşfetmelerini sağlayan ve hatta daha mutlu bir yaşama sahip olmaları için tavsiyeler veren kitaplardır. Psikolog ve yaşam koçları tarafından profesyonelce üretilen akademik kitaplar, size dünya ile ilgili daha kapsamlı ve olumlu fikirlere sahip olma olanağı sunar. Kendinizi geliştirirken aynı zamanda algılama seviyenizi de üst noktalara çıkarabileceğiniz bu değerli deneyim, ünlü ve başarılı yazarların akademik kitapları ile mümkün hale gelir. Siz de hayatınıza hareket katmak, okuma rutininize farklı eserler eklemek ve bu okumalardan tam olarak verim almak isterseniz bu tür kitapları tercih edebilir, dünyaya yeni gözlerle bakma fırsatına sahip olabilirsiniz. 

Tarihi Akademik Kitaplar Nelerdir?

Güncel eserlere ek olarak tarih boyunca okunmuş ve bugün hala geçerliliğini korumakta olan akademik eserler de dünya literatüründe yer alır. Bilimin ve güncel gelişmelerin temellerinin dayandığı bu tarihi değere sahip eserler, yüzler, hatta binlerce yıl önce yazılarak hala kitaplıklarda yer alacak niteliklere sahiptir. Bütün ulusların kendi dillerine çevirerek okuduğu ve okuttuğu akademik kitaplar, son gelişmelerin iyice anlaşılabilmesi ve insanların öğrendiklerinin esasında neler yer aldığını anlayabilmesi açısından önem taşır. Eski dünya filozoflarından tıp ve astronomi insanlarına kadar uzanan bu geniş çerçevede çok sayıda değerli akademik yayın bulunur. Bu kitaplar sonraki yüzyıllar için bile etkili birer kaynak olmaya devam eder. 

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Akademik Kitaplar

22.234 ürün var
 1. Yazar A-Z
 2. Okuma Listeleri
 3. Fiyat Aralığı
  -
 4. Ürün Puanı
 5. Fırsat Ürünleri
 6. Markalar A-Z
  1. Adalet Yayınevi
  2. Nobel Akademik Yayıncılık
  3. On İki Levha Yayınları
  4. Seçkin Yayıncılık
  5. Nobel Tıp Kitabevi
  6. Beta Yayınevi
  7. Birsen Yayınevi
  8. Say Yayınları
  9. Palme Yayıncılık - Akademik Kitaplar
  10. Alfa Yayınları
  11. Güneş Tıp Kitabevleri
  12. Gazi Kitabevi
  13. TÜBİTAK Yayınları
  14. İstanbul Tıp Kitabevi
  15. Ekin Basım Yayın
  16. Pegem Akademi Yayıncılık - Akademik Kitaplar
  17. Metis Yayınları
  18. Akademisyen Kitabevi
  19. Turhan Kitabevi Yayınları
  20. Ayrıntı Yayınları
 7. Basım Dili A-Z
 8. Boyut
 9. Satıcı A-Z
DSACategoryId/60001501/2147483645/15033031
Başa dön