İnceleme

Belirli bir konu hakkında akademik yolla yapılan bilimsel incelemeleri okurlarıyla buluşturan kitaplar ilgi alanlarınıza göre kütüphanenize katabileceğiniz birçok eser içerir. İnceleme türündeki edebiyat eserleri gerçekçi bakış açıları ve kurgusal olmayan yapılarıyla ön plana çıkar. Guy Debord'un Fransızcadan dilimize çevrilen önemli eseri Gösteri Toplumu'nu okuyarak günümüz dünyasına karşı eleştirel bir bakışı açısı kazanabilirsiniz. Timaş Yayınları'nın inceleme dizisinden çıkan Dirilt Kalbini ile İslami bakış açısıyla yazılmış bir dini inceleme kitabı okuyabilirsiniz. Hem motive edici hem de bilgilendirici ögeler taşıyan incelemeler sayesinde dünya ya da Türkiye hakkında değerli konulara eğilen yapıtlarla tanışabilirsiniz. Mustafa Kemal’in Gizli Teşkilatı ile Atatürk'ün istihbarat alanında yaptığı çalışmaları Ekrem Baydar'ın anılarından öğrenebilirsiniz. Kadınların ve erkeklerin modern toplumdaki sorunlarına değinen inceleme kitapları ile cinsiyetlere göre yeni bakış açıları kazanıp her iki cinsiyeti de daha iyi tanıyabilirsiniz.

İnceleme Türündeki Kitaplar Nelerdir?

Yerli ve yabancı menşeli yazarların kaleme aldığı incelemeler tarihsel ve bilimsel kaynaklara dayanarak merak ettiğiniz konular hakkında sizi aydınlatır. Eleştirel bakış açısı kazanmak için de okunabilecek kitaplar arasında bulunan Televizyon Öldüren Eğlence Neil Postman'ın Gösteri Çağında Kamusal Söylem alt başlığıyla yayınlanan eseridir. Araştırmacı yazarlarımızdan biri olan Erol Mütercimler'in yazdığı Stratejik Düşünme kitabı aracılığıyla geleceğe dair planlar yapabilmek için nasıl bir yaklaşım sergilemeniz gerektiğini kavrayabilirsiniz. Stratejik düşüncenin önemini anlamak ve geleceğinizi başarıyla yönlendirebilmek için inceleme kitaplarından faydalanabilirsiniz. Upanişadlar - İnsanlığın İlk Felsefi Metinleri ile Hinduizm hakkında bilgilere erişebilirsiniz. Botanikle ilgilenen doğaseverler için yazılmış Türkiye’nin Ağaçları Ve Çalıları'nı okuyarak ülkemizde yer alan ağaç ve çalı türlerine dair geniş çaplı bilgilere erişme şansı yakalarsınız. Hangi bölgede hangi ağaç ve çalıların yoğunlukta olduğunu öğrenerek çalışmalarınızda kullanabilirsiniz.

İnceleme Kitaplarının Fiyatları Ne Kadar?

Tarih, sosyoloji, psikoloji gibi alanlarda yazılan inceleme kitapları derinlemesine bilimsel bilgi alabileceğiniz okumalar yapabilmenizi sağlar. Sevil Atasoy'un hazırladığı Kusursuz Cinayet Yoktur kitabını okuyarak kriminoloji alanındaki bilgilerinizi geliştirebilirsiniz. Yaşanmış olayları da aktaran kitap suçlu psikolojisini daha iyi anlamanıza da yardım eder. Ayrıntı Yayınları'ndan çıkan önemli inceleme kitaplarından biri olan Ezilenlerin Pedagojisini okuyup Paulo Freire'nin gözlemlerinden yararlanabilirsiniz. Yaşamı boyunca eğitimsiz kişilerin okuma yazma öğrenmesi için mücadele eden Freire bu kitabında ezilenler olarak adlandırdığı insanların nasıl bir psikoloji içerisinde olduğunu aktarır. Uzman editörlerin düzenlemeleriyle okurlara sunulan Afet Yönetimi kitabını okuyarak deprem, sel, yangın, hortum gibi afetlerle karşı karşıya kalındığında yapılması gerekenleri öğrenebilirsiniz. Afet anında ve sonrasında yapmanız ve yapmamanız gerekenleri öğrenip en az hasarı alarak yaşamınızı sürdürebilirsiniz. Her Yönüyle İnsan Atatürk kitabı Mustafa Kemal'in az bilinen özelliklerine dikkat çeken incelemeler arasında bulunur.

Okurlara Tavsiye Edilen İnceleme Kitapları Hangileridir?

Fecr Yayınları'nın cep kitapları dizisinde yer alan Dine Karşı Din isimli çalışmayla tarih boyunca dinlerin maruz kaldığı sorunlar okuyucularla paylaşılmaktadır. Catherine Baker'ın yazdığı eserlerden biri olan Zorunlu Eğitime Hayır'ı okuyup yazarın eğitim sistemine dair önemli eleştirilerini öğrenebilirsiniz. Çocuğunu okula göndermeme gerekçelerini aktaran yazar eğitim sisteminde gördüğü aksaklıkları okuyucularına sade bir dille anlatmaktadır. Erdal Atabek'in eserlerinden Kuşatılmış Gençlik ile genç neslin maruz kaldığı baskıların neler olduğunu ve bu konudaki sorunların nasıl çözülebileceğini öğrenebilirsiniz. İnceleme kitaplarının çeşitlerinin bilimin farklı kollarına ayrılması sayesinde farklı bilim dallarına dair değerli okumalar yapabilme şansı yakalarsınız. Alex Halley'nin Malcolm X adlı yapıtı ırkçılıkla mücadelesiyle tarihe geçmiş bu önemli şahsiyeti daha yakından tanımanızı sağlar. Malcolm X'in düşüncelerini ve mücadelesini nasıl verdiğini kitabı okuyarak öğrenebilirsiniz.


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

İnceleme Kitabı

7811 ürün listeleniyor
Efe Akademi Yayınları İnceleme
Nobel Akademik Yayıncılık İnceleme
Akademisyen Kitabevi İnceleme
Türkiye Diyanet Vakfı Yayınları İnceleme
Paradigma Akademi Yayınları İnceleme
Nobel Bilimsel Eserler İnceleme
Diyanet İşleri Başkanlığı İnceleme
Literatürk Academia İnceleme
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 45 / 7811 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?