Kuram

Kuram kitapları, pek çok alan ve konu ile ilgili teorileri konu alan ve detaylandıran kitaplardır. Söz konusu alanlar oldukça geniş bir yelpazeye yayılmıştır. Neredeyse her meslek, bilim ve sanat dalı, branş ve disiplinin temelinde bir kuram olduğunu söylemek mümkündür. Bu sebeple herhangi bir konuda tam anlamı ile bilgi sahibi olabilmek, konunun derinine inebilmek ve bu alanda çalışmalar yapabilmek için kuram kitapları büyük önem taşıyan ve değerli kaynaklardır. Akademik çalışmalar ile meşgul olan ya da bir alanda uzman kişilerin yanı sıra pek çok okur da bilgi dağarcığını zenginleştirmek ve kurgu dışı eserler okumak adına kuram kitaplarını tercih etmektedir. 

Kuram Kitapları Kategorisinde Hangi Kitaplar Var?

Kuram kitapları; edebiyat, sinema, tarih, bilim, mühendislik, tıp, matematik, psikoloji, sosyoloji, eğitim ve benzeri pek çok alanda teorileri konu alabilir. Bir kitabın kuram kitabı olarak değerlendirilmesi için içerisinde bilimsel ve belirli dayanaklara sahip bilgilerin olması ve teorik anlamda bir konuyu tartışması gerekir. Böylelikle bir kuram kitabını okuyan her okur, söz konusu kuram hakkında bilgi sahibi olabilir ve merak ettiği alanda detaylı bilgiler ile donanabilir. Hepsiburada.com'da yer alan Kuram Kitapları kategorisi de bu tanıma uyan kitapları içermektedir. 

Kuram kitapları, bir konuyu onun tarihsel arka planını öncelik alarak kronolojik biçimde inceleyebildiği gibi, konuyu yalnızca teorik bilgiler üzerinden de temellendirebilir. Başka bir deyişle, her kuram kitabının konuyu işleyiş biçimi aynı olmak zorunda değildir. Ek olarak, kuram kitaplarında kullanılan dil de eserden esere farklılık göstermektedir. Kimi kitaplar yalnızca bu alanda çalışmalar yapmış ya da akademik jargona hâkim olan kişilere uygun bir dille yazılırken kimi kitaplar ise her okuma deneyiminden okura hitap edebilir. 

Kuram Kitapları Neden Önemlidir?

Özellikle sosyal bilimlere ya da belirli branşlara dahil konuların tümüyle anlaşılabilmesi için konunun temeline, yani ortaya çıkış şekline inmek gerekmektedir. Örneğin bir edebiyat akımını anlamak için söz konusu akımın doğuş biçimine ve beslendiği fikirlere mutlaka göz atmakta fayda vardır. Kuram kitaplarının da öne çıktığı ve önem kazandığı nokta budur. Okurlara içerdiği konu ile ilgili bilimsel ve ayrıntılı bilgiler verir ve bir teori üzerinden ilerlerler. Böylelikle okurlar aşamalı ve kronolojik bir biçimde bilgi alma şansı yakalarlar.

Siz de belirli bir alanda çalışmalar yapıyor ya da merak ettiğiniz bir konu hakkında daha detaylı bilgilere sahip olmak istiyorsanız kuram kitapları doğru adrestir. Hepsiburada.com'da yer alan pek çok farklı kuram kitabı ile detaylı ve eğitici bilgilere mümkün olan en kısa sürede ulaşabilirsiniz.

Kuram Kitapları Nasıl Seçilmelidir?

Kuram kitapları arasında özel olarak satın almak istediğiniz bir kitap yoksa veya henüz bilgi almak istediğiniz konuyu belirlemediyseniz, kitapların dili ve içeriği sizler için belirleyici unsurlar olabilir. Kitabın yazarı hakkında yapacağınız kısa bir araştırma, sizi yazarın kullandığı üslup ve sahip olduğu yetkinlik anlamında aydınlatabilir. Böylelikle satın aldığınız kitapta size çok ağır ya da yüzeysel gelen bir anlatımla karşılaşmazsınız. Kitapların içeriğini incelemenizde ise Hepsiburada.com size bazı avantajlar sunar. Bazı kitapların ilk sayfalarını görseller kısmından inceleyebilirsiniz. Tercih ettiğiniz kitapta böyle bir seçenek olmaması halinde ise ürün açıklamalarında yer alan bilgiler yol gösterici olabilir.

Ürün açıklamalarında kitapların tanıtım bültenleri, arka kapaklarında yer alan metinler ya da kitapla ilgili çeşitli yorumlar bulunmaktadır. Bu bilgileri inceleyerek kitabın içeriği hakkında pek çok detayı öğrenebilirsiniz. Satın almak istediğiniz kitaba karar verdikten sonra ise Hepsiburada.com tarafından sizlere sunulan indirimleri ve avantajları inceleyebilir, kitabınıza bir an önce kavuşabilirsiniz. 


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Kuram Fiyatları

3113 ürün listeleniyor
Abp Yayınevi Kuram
Açılım Kitap Kuram
Adalet Yayınevi Kuram
Adana Nobel Kitabevi Kuram
Adres Yayınları Kuram
Agora Kitaplığı Kuram
Ahmet Yesevi Vakfı Yayınları Kuram
Akademi Consulting Training Kuram
Akademi Titiz Yayınları Kuram
Akademi Yayın Kuram
Akademik Kitaplar Kuram
Akademim Kitaplığı Kuram
Akademisyen Kitabevi Kuram
Akçağ Yayınları Kuram
Akdem Yayınları Kuram
Akıl Fikir Yayınları Kuram
Akılçelen Kitaplar Kuram
Alfa Aktüel Yayınları Kuram
Alfa Yayınları Kuram
Alfa Yayınları - Ders Kitapları Kuram
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 49 / 3113 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?