Tıp

Tıp, günümüzde önemi daha da kavranmış olan çok kapsamlı bir bilim dalıdır. İnsan vücudunun yapısı yani anatomisi tıbbın başlangıç noktası iken tıp; beyin, iç organlar, kas/kemik yapısı gibi birçok farklı konuda spesifikleşir. Tıp, yalnızca insan için geçerli bir kavram değildir; hayvanlar için de tıp biliminin varlığından söz edilebilir. İnsanı baz alan tıbba hizmet eden bilim insanları esasen doktorlar iken, hayvanları baz alan tıbba ise veteriner hekimler hizmet eder. Tıp, oldukça büyük bir dünyadır ve kitaplardan sürekli olarak destek alınması gereken konuların belki de başında gelir.

Tıp Kitapları Ne Gibi Faydalar Sağlar?

Tıp, her gün ilerleyen bir dilim dalı olması sebebiyle tıp ile ilgilenen kişilerin kendilerini sürekli geliştirmesi ve bilgilerini taze tutmaları gerekir. Özellikle aktif olarak çalışan doktorların kütüphaneleri hayli kalabalık ve donanımlı olmalıdır. Her gün farklı vakalar ile karşılaşan doktorların belli durumlarda kitaplara başvurması ve bu konuda yaşanmış benzer vakalarda edinilen tecrübelerden faydalanması gerekir. Her ne kadar bir konuda uzmanlaşmış bile olsa, bir doktor sürekli olarak araştırma ihtiyacı duyar çünkü insan vücudu kişiden kişiye ciddi farklılıklar gösterir ve bazen çok nadir görülen hastalık durumlarında insan sağlığı konusunda en ufak bir ihmale sebebiyet vermemek adına kitaplara danışılır. Hepsiburada.com'un sunduğu tıp kitapları bu anlamda doktorların büyük bir destekçisidir. Tıp kitapları hemşire ya da diğer teknik personel olarak çalışanların, paramedik yani acil tıp çalışanlarının ve daha birçok sağlıkçının da kendilerini geliştirebilmelerine olanak sağlayan önemli kaynaklardır. Bu kitaplar arasında en temelde üniversite eğitimi boyunca ders kitabı ya da kaynak kitap olarak kullanılabilecek olanları da mevcuttur. Hepsiburada.com, Tıpta Uzmanlık Sınavı'na hazırlık aşamasında baş ucu kitabı olabilecek çok sayıda kitabı da okurlar ve bilim insanları ile buluşturmaktadır.

Tıp Kitapları İçeriğinde Neler Bulunur?

Nöroloji, fiziksel tıp gibi özelleşmiş alanlarda detaylı bilgiler ve bulgular sunan kitaplar mevcuttur. Bu kitaplar özellikle bu alanlarda uzmanlaşmakta olan kişiler için oldukça yardımcıdır. Bazı kitaplar ise huzursuz bağırsak, parkinson, kanser, koroner arter hastalıkları gibi özel belli hastalıkları konu edinmiştir. Özellikle bu kitaplar yalnızca sağlıkçıların değil, bu konuda bilinçlenmek isteyen ve özellikle söz konusu hastalıklara sahip olan kişilerin de güvenle okuyabileceği kitaplardır. Radyasyon gibi toplumsal ve sosyal problemlerin yol açtığı sağlık sorunlarına ve bunlardan korunmaya yönelik önerilere yer veren kitaplar da bulunur. Obsesif kompulsif bozukluk gibi psikiyatri kapsamına giren olguların da açıklandığı kitaplara hepsiburada.com ile rahatlıkla ulaşılabilir. Veterinerler ve eczacılar da kendileri için yol arkadaşı olabilecek kitaplara ulaşabilirler. Manda, at gibi belli hayvan gruplarına yönelik özel olarak hazırlanmış kitaplar veterinerlere çalışma hayatlarında büyük fayda sağlayacaktır. Aynı zamanda bu hayvanları yetiştiren kişilerin de okuyup bilgilenmesi gereken kitaplardır.

Diyetten Sağlıklı Beslenmeye Kadar Geniş Bir Alan

Tıp terminolojisi Latince olması nedeniyle alışılmamış ve zor olan çok sayıda terim içerir ve bu konuda da sürekli olarak yardım alınabilecek bir kitabın varlığı tıpçılara çok katkıda bulunacaktır. Bu bağlamda mini tıp sözlükleri mevcuttur ve kolaylıkla taşınabilir. Sağlıklı beslenme ve doğru diyet üzerine tavsiyelerde bulunan kitaplar da tıp kitapları arasındadır. Yani, tıp biliminin dahilinde olan her türlü kitap hepsiburada.com sayesinde elinizin altındadır.

Siz de, bir sağlıkçı ya da sağlık konusunda bilinçlenmek isteyen bir vatandaş olarak; tümü alanında uzman ve bilindik insanlar tarafından yazılmış tıp kitaplarını hepsiburada.com güvencesiyle tedarik edebilir ve eğitim, iş ya da günlük hayatınızda edindiğiniz yararlı bilgileri hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

 


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Tıp Kitapları

3307 ürün listeleniyor
Nobel Tıp Kitabevi
Ankara Nobel Tıp Kitabevi
Güneş Tıp Kitabevleri
İstanbul Tıp Kitabevi
Hipokrat Kitabevi
Akademisyen Kitabevi
Dünya Tıp Kitabevi
EMA Tıp Kitabevi
Nobel Akademik Yayıncılık
Palme Yayıncılık - Akademik Kitaplar
Efe Akademi Yayınları
US Akademi
Celsus Kitabevi
İstanbul Medikal Yayıncılık
Yüce Yayımları
Eğitim Yayınevi
Palme Yayıncılık
Gece Kitaplığı
Kongre Kitabevi Yayınları
Anadolu Nobel Tıp Kitabevleri
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Toplam 48 / 3307 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?