Edebiyat

Edebiyat Kitabı

Edebiyat alanında okuma ve çalışma yaparken yararlanabileceğiniz kitaplarla bilginizi artırabilirsiniz. Türk Dili ve Edebiyatı, İngiliz Dili ve Edebiyatı gibi farklı dillere ait yazılı eserlerin incelendiği kitaplarla beraber kültürel bir birikim de elde edersiniz. Kendi alanında uzmanlaşmış eğitimcilerin hazırladığı edebiyat kitapları sayesinde roman, öykü, şiir, destan gibi edebi türlerde verilmiş eserleri toplu olarak görebilirsiniz. Okuma listenize ekleyeceğiniz kitapları da edebiyat kitapları üzerinden bulabilirsiniz. Dönemlere göre ayrılmış bölümlerle belirli dönemlerde yaşamış sanatçıları toplu olarak tanıyabilir, o dönemin özellikleri hakkında bilgi alabilirsiniz. Liselere ve üniversitelere hazırlanan adayların Türkçe bölümünde soru kaçırmaması için ideal olan edebiyat kitapları aracılığıyla dil bilginizi de geliştirebilirsiniz.

Edebiyat Kitabı Nedir?

Okullarda görülen derslerden olan edebiyat dersinin konularının detaylı anlatımlarla yer aldığı eserlere edebiyat kitabı denir. Hem okul hayatında hem de sonrasındaki sınavlarda karşınıza çıkacak edebiyat sınavlarına hazırlanmak için edebiyat kitaplarından yararlanabilirsiniz. Kolay anlaşılır sade bir anlatıma sahip bu kitaplar farklı sayfa uzunluklarına sahiptir. Bölümünüze ve çalıştığınız sınava bağlı olarak ortalama uzunluktaki ya da ayrıntılı ve uzun kitapları satın alabilirsiniz. Yazarlar ve eserleri hakkında derin incelemelere sahip edebiyat kitaplarının yanı sıra yazarları ve eserlerini küçük başlıklarla veren pratik kitaplar da bulunur. Bilimsel olarak hazırlanan edebiyat kitapları, dil ve anlatım özellikleri bakımından eserleri inceleyerek edebi çözümlemeler yapar. Sanatçıların çalışmalarına ek olarak edebiyat sanatının inceliklerine yer veren, edebi metinlerin temel özelliklerinden ve söz sanatlarından bahseden kitaplar da bulunur. Lise ve üniversite sınavına göre o sınava özel olarak hazırlanmış, müfredatı güncel edebiyat kitaplarını satın alarak sınava çalışmaya başlayabilirsiniz.

Akademik Edebiyat Kitapları Hangileridir?

Bilimsel olarak hazırlanan ve dil bilim alanında uzmanlaşmış isimlerin yazdığı akademik edebiyat kitapları, farklı yayınevleri tarafından okurlara ulaştırılır. Dil sorunları, dilin doğuşu, dilin gelişimi gibi dil temelli konulara da bu kitaplarda önem verilir. Buna ek olarak edebiyat tarihi incelemeleri, yazar ve eser incelemeleri de akademik açıdan ele alınıp edebiyatseverlere sunulur. Akademisyenler, uzmanlık alanlarına göre yürüttüğü çalışmalarında bilimsel yöntemlerden yararlanarak somut veriler ışığında edebiyat kitaplarını yazıp yayımlar. Ansiklopedik bilgilere ya da tarihi gelişmelere dair edebiyat kitabı çalışmaları da bulunur. Eleştiri türüne ait olan ve belirli bir dönemi kapsayan inceleme kitapları, edebiyat sanatına bilimsel bir şekilde yaklaşıp dönem taraması yapar. Tez ve makale konularına göre öğretim görevlilerinin ortaya koyduğu bilimsel çalışmalar da akademik edebiyat kitabı olarak yayımlanabilmektedir. Antolojik özellikler taşıyan ansiklopedik edebiyat kitaplarını satın alarak önemli eserlere toplu olarak erişebilme şansı elde edersiniz. 

Türk Edebiyatı Hakkında Akademik Edebiyat Kitapları Nelerdir?

Belirli bir sistematik içerisinde Türk Edebiyatı'nı inceleyen ve akademisyenler tarafından hazırlanmış edebiyat kitapları, ilgili öğrencilerin yararlanabileceği kaynaklar arasındadır. Üniversitelerdeki edebiyat derslerinin sınavlarına çalışırken faydalanabileceğiniz bu kitaplar sayesinde sınava daha hazırlıklı ve daha bilgili bir şekilde girebilirsiniz. Birinci Yeni ve İkinci Yeni akımlarını inceleyen şiir kitapları nesir sanatı hakkında kitap okumak isteyen okurlara hitap eder. Osmanlı Dönemi, Cumhuriyet Dönemi gibi tarihsel farklılıklarla adlandırılan kitaplar ise Türk Edebiyatı'na dair eserleri, içerisinde yer aldıkları zaman dilimi bağlamında akademik olarak inceler. 14. yüzyıl Türk Edebiyatı, 20. yüzyıl Türk Edebiyatı gibi sadece belirli bir yüzyılda verilmiş eserleri akademik açıdan inceleyen bilimsel edebiyat kitapları da okurların satın alabileceği eserler arasındadır. Türk Edebiyatı'nı; roman, şiir, deneme, öykü gibi türlere ayırıp bilimsel bakış açısıyla irdeleyen edebiyat kitapları, okurların ilgi duydukları türe göre seçim yapabilmesini sağlar.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Edebiyat Kitabı

1574 ürün listeleniyor
Kitap Film Müzik
Kitap Film Müzik
Kitap
Kitap
Akademik
Akademik
Edebiyat
Edebiyat
Edebiyat Bilimi
Edebiyat Bilimi
Edebiyat Tarihi
Edebiyat Tarihi
Adım Adım Öğreten Edebiyat
Afrika Vakfı Yayınları Edebiyat
Ağaç Kitabevi Yayınları Edebiyat
Ahfa Yayıncılık Edebiyat
Akademi Titiz Yayınları Edebiyat
Akademik Kitaplar - Ders Kitapları Edebiyat
Akademisyen Kitabevi Edebiyat
Akademya Yayınları Edebiyat
Akçağ Yayınları Edebiyat
Akılçelen Kitaplar Edebiyat
Alakarga Sanat Yayınları Edebiyat
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 48 / 1574 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?