Hukuk bölümünde okuyan öğrencilerin yanı sıra hukuk alanında çalışan kişilerin yararlanabileceği kitaplarla bilginizi artırabilirsiniz. Konulara daha hakim olmak, hangi hukuk dalında ne gibi kuralların söz konusu olduğunu öğrenmek için hukuk kitapları sipariş edebilirsiniz. Hukukun farklı dallarına ayrılmış ve her biri detaylı şekilde işleyen kitaplar alanlarında tecrübeli uzman isimlerin önemli çalışmaları sonucunda yazılarak size sunulur. Kolay okuma sağlayan puntolara ve kaliteli baskılara sahip kitaplar şekil ve tablolarla derslerinize daha iyi çalışabilmenize yardım eder. Görsel hafızanızı da kullanarak birçok önemli hukuk bilgisini ezberleyebilirsiniz. Kavram ve terimlerin bol olduğu bir alan hukukta tüm bu kelimelerin anlamlarını öğrenebilmek için başucu kitabı niteliğindeki sözlüklerden satın alabilirsiniz. Yasaları, haklarınızı ve hangi olay sonucunda ne şekilde hukuktan yararlanılabilir konuları daha iyi kavramak için hukuk kitapları okuyabilirsiniz. Mevcut hukuk düzeninin ilkelerini ve dinamiklerini de hukukçuların kaleminden çıkan kitaplar sayesinde eleştirel bir gözle görebilirsiniz.

Hukuk Kitaplarının Çeşitleri Nelerdir?

Çok geniş bir alanı kapsayan hukukta her bir alt dal için farklı uzmanlıklar gerekir. Uzmanlaşmak istediğiniz alana göre seçebileceğiniz hukuk kitaplarıyla kendinizi geliştirmek için okuma yapmaya ve not almaya başlayabilirsiniz. Adlî bilimlere ait kitaplarla suçun işlenmesinden sonra ne gibi adlî süreçler yaşandığını, yargılamanın hangi şartlar altında yapıldığını öğrenebilirsiniz. Anayasa Hukuku'na ait kitaplarla anayasa profesörlerinin yazdığı eserler üzerinde ideal anayasanın nasıl olması gerektiği hakkında fikirler edinebilirsiniz. Geçmiş anayasaların ve mevcut anayasanın ne gibi artılara, eksilere sahip olduğunu da bu eserler üzerinden okuyup yorumlayabilirsiniz. Bankacılık hukukuna dair kitaplarla finans sektöründe bankaların ve tüketicilerin ne gibi haklara sahip olduğunu öğrenerek davaları lehinize çevirebilirsiniz. Daha bilinçli bir tüketici olmak için bankacılık hukuku kitaplarını okuyabilirsiniz. 

Hukuk Kitaplarının Fiyatları Ne Kadar?

Basın ve yayın gibi alanlarda kurumların ve kişilerin sahip olduğu hakları derleyen hukuk kitaplarıyla yasal olarak yapılabilecek ve yapılamayacak şeyler hakkında bilgiler edinebilirsiniz. Yeni teknolojilerin ortaya çıkmasıyla gelişime son derece açık ve genç bir alan olan bilişim hukukunda uzmanlaşmak için sınavlarınıza bu konulara değinen kitaplarla çalışabilirsiniz. Türk Ceza Kanunu, medenî kanunlar, veraset ve miras gibi farklı dallara ait zorlu konularda en doğru ve en geniş bilgiyi almak için büronuzdaki kütüphanenize bu konularda yazılmış başeserleri ekleyebilirsiniz. Her kanunu ve her kuralı hatırlamanız mümkün olamayacağı için kütüphanenizi kolay anlaşılır şekilde tasnif ederek hukuk alanındaki çalışmalarınızda burada yer alan kitaplardan beslenebilirsiniz. Borçlar Hukuku'na ait bilgilerin yer aldığı kitaplarla müvekkillerinizin borçları hakkında yasal olarak neler yapabileceğinizi kavrayabilirsiniz. Birçok kalın kitabın bulunduğu bu alanda dayanıklı karton kapaklara ya da ciltlere sahip baskılarla kitabınızı uzun ömürlü şekilde koruyabilirsiniz.

Hukuk Alanında Önerilen Kitaplar Hangileridir?

Hukukta edinmek istediğiniz uzmanlığa göre okumalarınızı şekillendirip bilgi birikiminizi üst seviyeye çıkartabilirsiniz. Ceza Hukuku'nda yer alan maddeleri ve fıkraları okuyarak hangi suçların ne gibi yaptırımları olduğunu öğrenmeye başlayabilirsiniz. Kabahatler Kanunu'nda belirtilen kabahatlerin neler olduğunu öğrenip davalarda ne gibi cezaların alınabileceğine dair fikir edinebilirsiniz. İflas Hukuku kitapları aracılığıyla iflas eden işletmelerin çalışanlarına, alacaklılarına ve devlete karşı ne gibi sorumluluklar taşıdığını inceleyebilirsiniz. Türkiye Cumhuriyeti Anayasası'nı basılı olarak kütüphanenizde bulundurarak okuyabilirsiniz. İş ve çalışma alanlarıyla ilgili hukuk kitapları çalışan haklarını detaylı biçimde öğrenip müvekkillerinize yardımcı olabilmenizi sağlar. Okullardaki derslerinize sıkı biçimde hazırlanmak için test soruları da içeren hukuk kitapları ile bilgilerinizi pekiştirebilirsiniz. Akademik olarak hazırlanıp yayımlanmış hukuk kitapları doğru bilgilere güvenilir kaynaktan ulaşıp hukuk birikiminizi artırabilmenize katkı sağlar.


ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Hukuk Kitapları

Adli Bilimler
Anayasa Hukuku
Bankacılık Hukuku
Basın - Yayın Hukuku
Bilişim Hukuku
Borçlar Hukuku
Cep Kanunları
Ceza Hukuku
Genel Hukuk
Ceza Muhakemesi / Yargılaması Hukuku
Devlet Personel Hukuku
Fikri Mülkiyet Hukuku
Gayrimenkul Hukuku
İcra ve İflas Hukuku
İdare Hukuku
İmar - İnşaat - İhale Hukuku
İnsan Hakları Hukuku
İş Hukuku
Kadastro Hukuku
Kamu Yönetim Hukuku
Kıymetli Evrak Hukuku
Medeni Hukuk
Rekabet Hukuku
Siyaset Bilimi
Şirketler Hukuku
Tıp Hukuku
Ticaret Hukuku
Tüketici Hukuku
Uluslararası Hukuk
Vakıflar - Dernekler Hukuku
Vergi Hukuku
Yerel Yönetimler Hukuku
Konumseçilmedi
Kategori
Toplam 24 / 3699 ürün
DSACategoryId/60001501/2147483645/15033031/1504149