Gayrimenkul Hukuku

Gayrimenkullerin nasıl değerlendirilebileceğini, alım satım ve kiralama işlemlerini inceleyen Gayrimenkul Hukuku kitaplarıyla emlak sektöründe bilgi edinebilirsiniz. Hem ev satın almak ya da kiralamak isteyen kişilerin hem de emlakçıların işine yarayan bu kitaplar güncel kanunları ve şartları öğrenmenize yardımcı olur. Anlaşmazlık durumunda ya da borçların ödenmemesi halinde ne gibi kuralların devreye girdiğini de hukukçuların hazırladığı Gayrimenkul Hukuku kitaplarıyla okuyabilirsiniz. El kitabı niteliği taşıyan ve emlak sektöründe sıkça karşılaşılan sorunlara değinen eserler sayesinde yaşadığınız problemlere dair çözümleri kolayca okuyabilirsiniz. Sözlük görevi de gören kitaplarla gayrimenkul terimlerinin ne anlama geldiğini öğrenebilirsiniz. Yasaları daha iyi anlamak için sektördeki terimlere de hakim olmanız gerekir.

Gayrimenkul Hukuku Kitapları Nelerdir?

İş yerinin nasıl devredileceğini aktaran kitaplar aracılığıyla iş yeri alım satımı konusunda yeni bilgiler öğrenirsiniz. Noter ve tapu işlemlerini okuyucularına ayrıntılarıyla anlatan eserleri sipariş ederek iş yerinizi elden çıkarırken hangi prosedürleri uygulamanız gerektiğini kavrarsınız. İş yerini devrederken, çalıştırdığınız kişilere karşı ne gibi sorumluluklarınız olduğunu da Gayrimenkul Hukuku kapsamında yazılmış ilgili kitaplardan okuyabilirsiniz. Mortgate sisteminin Türkiye'de nasıl uygulandığını anlatan hukuk kitapları ev almak isteyen kişilere yardımcı olur. Ev satın alırken tapuyu üzerinize geçirmek için yapmanız gerekenleri de gayrimenkul alanında yazılmış kitaplarla inceleyebilirsiniz. Konut kredisi kullanırken uymanız gerekenleri ve krediyi ödememeniz durumunda karşılaşacağınız yaptırımları avukatların anlatımıyla hukuk eserlerinden okuyup bilgilenirsiniz. Tapu iptali ve tapu tescili için açacağınız davalar hakkındaki kanunları anlatan eserleri sipariş ederek ev ya da iş yeri tapusunun kullanımı ile ilgili maddeleri öğrenebilirsiniz. İçtihatlara da yer veren ve örnek vaka incelemesi de yapan hukuk kitapları ilgili konuyu iyi bir şekilde anlayabilmenizi sağlar.

Gayrimenkul Hukuku Ders Notlarını İçeren Kitaplar Hangileridir?

Sınavlarınızda Gayrimenkul Hukuku'ndan gelecek sorulara ders notlarını içeren kitaplarla çalışabilirsiniz. Aynı zamanda pratik bilgilere de yer veren bu kitaplar önemli noktalara dikkat çekerek bilgileri daha iyi bir şekilde hafızanıza almanıza yardımcı olur. Bu alanda geçerli olan mevzuatın detaylarını aktaran kitaplar Gayrimenkul Hukuku'na hakim hale gelmenizi sağlar. Hangi taşınmazların gayrimenkul olarak değerlendirilebileceğini de rehber niteliği taşıyan eserlerden öğrenebilirsiniz. Gayrimenkul edinebilmek için hangi şartları yerine getirmeniz gerektiğini ve devir işlemleri için neleri yerine getirmek zorunda olduğunuzu bu kitaplar sayesinde kısa sürede okuyabilirsiniz. Kaçak yapılara ve gecekondulara karşı yasalarda ne gibi düzenlemelerin yer aldığını okuyarak bu tip evlerin hangi işlemlere maruz kalacağını inceleyebilirsiniz. Çarpık kentleşmeyi önlemek ve kentsel dönüşüme katkı sağlamak adına hangi yasaların çıkarıldığını da güncellenmiş baskılarla doğru şekilde görürsünüz.

Gayrimenkul Hukuku Kitap Önerileri Nelerdir?

Kamulaştırma ve el koyma gibi konulara dair kitaplarla bu alanlarda yaşadığınız sorunlara çözüm üretebilmek için okuma yapabilirsiniz. Kiracının evden tahliye edilmesi, kiracı ve kiraya verenin hakları ya da kira sözleşmesinin nasıl bir içeriğe sahip olması gibi maddelere ait açıklamalarla bilginizi artırabilirsiniz. İmar Kanunu'nda yer alan maddeleri inceleyen hukuk kitapları gayrimenkul sektörü ile ilgisi bulunan kişilere yardımcı olur. Tazminat davaları ile gayrimenkulünüze kiracı tarafından verilen hasarların nasıl tahsil edilebileceğini okuyabilirsiniz. Ev sigortasının yanı sıra, deprem, yangın gibi tehlikelere karşı da yaptıracağınız sigortalarla talihsiz durumlar yaşamanız halinde zararınızı hangi şartlara bağlı olarak tahsil edebileceğinizi anlarsınız. Taşınmazlara tecavüz konusu hakkında bilgi almak için hangi eylemlerin haneye tecavüz, mala zarar verme gibi başlıklar altında incelendiğini görebilirsiniz. İmar kirliliğine neden olma suçunu inceleyen hukuk kitapları şehirlerin daha düzenli bir hal alması için çıkartılmış yasaları okuyucularına anlatır.


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...