Fikri Mülkiyet Hukuku

Sanat ve fikir eserlerinin korunmasını sağlayan Fikri Mülkiyet Hukuku hakkında yazılmış eserlerle ayrıntılı bilgilere sahip olabilirsiniz. Sinema, müzik, resim, edebiyat gibi farklı alanlarda üretilmiş telifli eserlerin telif haklarının nasıl yönetildiği, hangi durumlarda telif sahibinden izin alınması ya da ilgili kişi veya kuruma ücret ödenmesi gerektiğini hukuk kitapları ile öğrenebilirsiniz. Sınai Haklara İlişkin Lisans Sözleşmelerinde Tarafların Hukuki Durumu gibi kitaplarla şirketler, markalar, kurumların sahip olduğu patent haklarının durumunu, nasıl kullanılabileceklerini ilgili eserleri okuyarak kavrayabilirsiniz. Endüstriyel tasarım, çizim gibi telifi alınmış alanlarda telif hakkının çiğnenmesi durumunda ne gibi yollara başvurup ne büyüklükte tazminatlar alabileceğinizi Fikri Mülkiyet Hukuku eserleriyle okuyabilirsiniz. Marka Hakkının Kullanımıyla Paralel İthalatın Önlenmesi kitabı ile marka, paralel ithalat, ulusal ve uluslararası hukuk gibi alanlarda ticari haklarınızı öğrenebilirsiniz. 

Fikri Mülkiyet Hukuku Nedir?

Bir kişi ya da bir kurumun ürettiği eserlerin o eseri üreten kişi ya da kurumca telifinin ya da patentinin alınması Fikri Mülkiyet Hukuku'nu ilgilendiren bir konudur. Kullanım hakkı size ait olan bir ürün ya da eserin başkalarınca sizden izinsiz şekilde kullanılması da bu hukuk dalının ilgilendiği en önemli konular arasındadır. Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'nu okurlarına aktaran kitapları satın alarak ne gibi haklara sahip olduğunuzu, bu hakları nasıl kullanabileceğinizi daha iyi anlayabilirsiniz. Fikri Mülkiyet Hukuku yıllıkları ile belirli bir yıl içerisinde bu alanda ne gibi gelişmeler yaşandığı konusunda toplu olarak bilgi alabilirsiniz. Mimaride Telif Hakları gibi kitapları satın alarak mimari projelerin ve tasarımların nasıl teliflendirildiği konusu hakkında aydınlatıcı bilgilere erişebilirsiniz. Mühendislik projelerinden tanıtımlarda kullanılan maketlere kadar çok geniş bir alanı kapsayan mimari telif konusunda hukukî haklarınızı ayrıntılarıyla öğrenip kurallara uygun şekilde davranabilirsiniz. Çizimlerinizden doğan hakların her biri ayrıntılarıyla okuyup tüm haklarınızı nasıl kullanabileceğiniz konusunda fikir alabilirsiniz.

Fikri Mülkiyet Hukuku Kitapları Nelerdir?

Marka ve şirket haklarının kapsamı da Fikri Mülkiyet Hukuku'ndaki önemli konular arasındadır. Marka Hukukunda Hakkın Kötüye Kullanılması gibi kitaplarla kurallara saygılı bir şekilde çalışmalarınızı devam ettirebilmek için dikkat etmeniz gerekenleri toplu olarak okuyabilirsiniz. Markanın Kullanılması Yükümlülüğü ile hangi durumlarda marka adının ve logosunun belirtilmesi gerektiği gibi konulara dair önemli veriler edinebilirsiniz. Sinema, video ve müzik eserleri hakkında çıkartılmış kanunların ne gibi kısıtlamalar getirdiğini, hangi şartlar uymanızı zorunlu kıldığını bu konularda yazılmış hukuk kitapları ile kısa sürede kavrayabilirsiniz. Patent Ve Markanın Ceza Normları İle Korunması kitabını satın alarak tescil süreçlerinden koruyucu yasalara kadar birçok merak edilen konuya dair doğru bilgiler elde edersiniz. Marka Tescilinden Doğan Haklarla İlgili Hukuki İşlemler'i okuyarak size tanınan ayrıcalıklardan nasıl faydalanabileceğinizi öğrenmeye başlayabilirsiniz.

Önerilen Fikri Mülkiyet Hukuku Kitapları Hangileridir?

Fikri Mülkiyet Haklarının Anonim Şirketlere Ayni Sermaye Olarak Getirilmesi gibi özel konulara ait önemli eserlerle sorun yaşadığınız konular hakkında bilgi edinebilirsiniz. Mustafa Arıkan'ın yazdığı Fikri Mülkiyet Hukukunda Televizyon Program Formatlarının Korunması gibi eserlerle televizyon dünyasındaki yasal zorunluluklar ve haklar konusunda okumalar yapabilirsiniz. Marka Olabilecek İşaretler Ve Mutlak Tescil Engelleri'ni okuyup hangi işaretleri kendinize marka logosu olarak seçebileceğinizi öğrenebilirsiniz. Daha önceden tescillenmiş logo, slogan, isim gibi marka parçalarının nasıl koruma altına alındığını kitaplar üzerinden okuyabilirsiniz. Eksik bilgilerinizi tamamlamak ve markanızın haklarını koruma altına almak için Marka Hakları Ve Korunması gibi kitapları okuyabilirsiniz. Ticaret Unvanı ve Ticaret Unvanının Korunması kitabını sipariş ederek ticari ilişkilerinizde daha bilinçli adımlar atabilirsiniz.


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Fikri Mülkiyet Hukuku

29 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 29 / 29 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?