Cep Kanunları

Cep kanun kitapları mesleki yükselme, KPSS A ya da hakimlik ile savcılık tarzı sınavlara hazırlık sürecinde kullanılabileceği gibi iş ve özel hayatında haklarını bilerek buna göre hareket etmek isteyen kişiler tarafından alınabilir. Büyük boy kanun kitaplarını her an yanınızda taşımanız mümkün değilken cep kitaplarını çantanızda kolaylıkla taşıyabilirsiniz.

Cep Kanun Kitapları Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Cep kanun kitapları farklı yazarlar ve yayınevleri tarafından hazırlanarak basılır. Kanunlar sabit olduğu için yayınlar arasında ciddi farklar bulunmasa da cep kitapları alırken bazı noktalara dikkat etmenizde fayda vardır.

Cep yayını alırken güncel kanunlara göre hazırlanmış olmasına dikkat edebilirsiniz. Kanunlar belli aralıklarla güncellenir ve alacağınız kitap güncel değilse yanlış bilgi edinmenize neden olabilir. Bu nedenle az baskı yapıp sık sık güncellenen yayınevlerinin cep kanun kitaplarını kullanmanızda fayda bulunur.

Kanun kitapları her zaman için kanunların ne şekilde işleyeceğini anlamanız için yeterli olmayabilir. Bakanlar kurulu kararnameleri, tebliğler ve genelgeler kaynak gösterilerek kanunların nasıl işlediğini örneklendiren dipnotlarla desteklenmiş cep kitapları daha kullanışlı olur.

Kanun kitapları hazırlanırken yapılan yanlış yazımlar ve kanunlarda gözden kaçan noktalar nedeni ile hatalı cep kitapları olabilir. Hatalı kitapları alarak yanlış bilgi edinmemek için gözden geçirilmiş baskıları tercih edebilirsiniz.

Genel Kullanım İçin Hangi Cep Kanun Kitapları Alınır?

Kişilerin meslekleri ve günlük hayatlarında ihtiyaç duydukları bilgiler göz önünde bulundurularak onlarca cep kanun kitabı arasından istenilen kitaplar tercih edilebilir.

T.C. Anayasası her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının evinde bulunması gereken cep kanun kitaplarının başında yer alır. İçerisinde Türk Bayrağı Kanunu, İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi, Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi, Olağanüstü Hal Kanunu ve Türkiye İnsan Hakları Kurumu Kanunu bulunan kitapta herkesin bilmesi gereken genel bilgiler mevcuttur. İlk kez 1982’de kabul edilen T.C Anayasasında sürekli yeni güncellemeler olur ve mümkün olan en güncel basımını almanızda fayda vardır.

Seçim kanunları cep kitapları seçim döneminde oy kullananların, sandık görevlilerinin ve siyasi partilerin hakları ve sorumluluklarını içeren kanunlardan oluşur. Özellikle seçim dönemlerinde yaşanılan bilgi karmaşalarının önüne geçmek ve kişilerin kanundaki haklarını ve görevlerini öğrenmeleri için gereklidir.

Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun cep kitapları tüm tüketicilerin bilmesi gereken kanunlardan oluşur. Rekabet Kanunu başta olmak üzere tüketici sözleşmeleri ve haklarını içerir. Yaptığınız alışverişlerde yaşadığınız sıkıntılarda kanunları bilmek haksızlığa uğramanızı önler.

Mesleki Kullanım İçin Hangi Cep Kanun Kitapları Alınır?

Avukatlık kanunu cep kitabı her avukatın elinin altında bulunması gereken en önemli kaynaklardan birisidir. İçerisinde Havana Kanunları, TBB Meslek Kanunları, Barolar Birliği Avukatlık ve Staj Kanunları gibi kanunlar yer alır.

Vergi Kanunları cep kitabı daha çok muhasebeciler ve mali müşavirler tarafından kullanılsa da aslında ticaret yapanların veya üzerinde kayıtlı mal kaydı olanların okuması ve evinde gereken bir kaynaktır. İçerisinde Gelir ve Gider Vergisi, Katma Değer Vergisi, Damga Vergisi, Harçlar Vergisi kanunlarının yanı sıra Motorlu Taşıtlar Vergisi ve Emlak Vergisi Kanunları da yer alır.

İş Kanunu ve Çalışma Yaşamı Kanunları, çalışan ve iş verenlerin edinmesi gereken önemli cep kanun kitaplarından birisidir. İşe girme, işten çıkma, mesai ve tatil süreçleri ile ilgili İşsizlik Mahkemesi Kanunu, Toplu İş Sözleşmesi Kanunu, Öğle Dinlenmesi Kanunu, Hafta Tatili Kanunları gibi pek çok kanunu içeriğinde bulundurur.

Devlet dairelerinde çalışan memurların almasında fayda bulunan cep kitaplarından birisi de Devlet Memurları Kanunu’dur. İçeriğinde devlet memurlarının yargılanma süreci, atanmaları ve yer değişiklikleri, hastalık ve ölüm durumundaki hakları, görevde yükselme süreçleri ile ilgili kanunlar ve yönetmelikler yer alır.


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Cep Kanunu Kitapları

27 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 26 / 26 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?