Kamu Yönetim Hukuku

Hukuk derslerine çalışırken karşınıza çıkan önemli konulardan biri olan Kamu Yönetim Hukuku'na, bu alanda yazılmış çok sayıdaki nitelikli eserlerle hazırlanabilirsiniz. Hukuk fakültelerinde okuyan öğrencilerin yanı sıra KPSS'ye girecek olan memur adaylarının da okuması gerekler kitaplar arasında yer alan önemli eserlerle, Kamu Yönetim Hukuku hakkındaki bilgilerinizi artırabilirsiniz. Kamu ihalelerini anlatan kitaplarla şirketlerin ihalelere nasıl katılabileceğini ve üstlendikleri ihalelerde kabul ettikleri şartlara uymamaları durumunda ne gibi cezalarla karşılaşabileceklerini öğrenebilirsiniz. Yasin Sezer'in Kamu İhalelerine Katılma Yasağı kitabı ile kamu ihalelerinden men edilmeyi gerektiren halleri tek tek inceleyebilirsiniz. Geçici ve süresiz yasaklara yol açan nedenleri de kitabı sipariş edip okuyabilirsiniz. KPSS'deki hukuk testine hazırlanan adaylar, konu anlatımını ve soru bankasını bir arada içeren yayınlardan yararlanabilir. Güncellenen baskılarla doğru ve geçerli bilgilere erişebilirsiniz. Farklı soru tiplerini içeren çözümlü testlerle hukuk sınavına daha iyi hazırlanabilirsiniz.

KPSS Kamu Yönetimi Testi Kaç Sorudan Oluşur?

A Grubu, yani Alan Bilgisi testleri arasında yer alan Kamu Yönetimi'nde 40 soru bulunur. Adaylara bu 40 soruyu çözebilmeleri için 50 dakikalık süre verilir. Yayınevlerinin hukuk serilerinden çıkan Kamu Yönetimi Hukuku kitaplarıyla bol bol pratik yapıp sınava sıkı biçimde çalışabilirsiniz. Adalet Yayınevi'nden çıkan Kamu İhaleleri Şikayet ve İtirazen Şikayet Hukuku kitabı ile haklarınızı yasal yollarla nasıl arayabileceğinizi ayrıntılarıyla okuyabilirsiniz. İhalelerde yaşanan uyuşmazlıkları inceleyen kitapları okuyarak ilgili alandan gelebilecek sorulara karşı hazırlıklı olursunuz. Sözleşmenin feshedilmesini sağlayan halleri öğrenip hangi şartlar oluştuğunda feshin gerçekleştirilebileceğini iyi şekilde kavrayabilirsiniz. Ali Öztekin'in kaleme aldığı Yönetim Bilimi kitabını sipariş ederek Kamu Yönetimi derslerinde yardımcı kaynak olarak kullanabileceğiniz faydalı bir esere sahip olabilirsiniz. Yönetimin unsurlarını ve bu unsurların yetkilerini inceleyen eser, kamu yönetiminin nasıl gerçekleştirildiğinin daha iyi anlaşılmasına da yardım eder.

Kamu Yönetim Hukuku Kitapları Nelerdir?

Şemalarla daha da anlaşılır bir anlatıma ulaşan Kamu Hukuku’nda, Son Viraj kitabı ve Metin Kaya'nın sade anlatımı aracılığıyla KPSS sorularına aşinalık kazanabilirsiniz. Şemalar üzerinden görsel hafızanıza alabileceğiniz konular daha akılda kalıcı bir şekilde öğrenilir. Anayasa Hukuku, İdare Hukuku ve İdari Yargılama Usul Hukuku konularını kapsayan eser, ÖSYM'nin soru sorma stiline uygun testlere de yer vererek adayların sınavda başarı kazanmasını sağlar. Kamu Hukukunda Mülkiyet Hakkı ve Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin Mülkiyet Hakkına Bakışı ile mal sahibi olma ve hakların korunması gibi konularda aydınlatıcı bilgilere erişebilirsiniz. AİHM kararlarını da örnek olarak inceleyen eser sayesinde mülkiyet hakkının nasıl korunabileceğini öğrenebilirsiniz. 

Kamu Yönetimi Nedir?

Amme idaresi olarak da adlandırılan kamu yönetimi, devletin organlarının halka daha iyi bir şekilde hizmet verebilmesi için nasıl düzenlenmesi gerektiği üzerine çalışan hukuk dalıdır. Bu alan aracılığıyla kentlerin nasıl yönetildiğini, daha iyi hizmet verebilmek için ne gibi kanunların çıkarıldığını ayrıntılarıyla öğrenebilirsiniz. Yapım Sözleşmelerinde 400 Soruya 400 Cevap kitabı ile konu hakkında aklınıza takılan tüm sorulara oldukça detaylı açıklamalarla yanıt bulabilirsiniz. Hukuk alanında yürüttükleri akademik çalışmalarla ön plana çıkan iki yazar tarafından hazırlanmış Kamu Mali Yönetiminde Kontrol Ve Denetim ile kamu kurumlarının ekonomik olarak başarılı bir şekilde yönetilebilmesi için hangi düzenlemelerin yapıldığını görebilirsiniz. Genel Kamu Hukuku alanındaki öğrenciler için ders kitabı niteliğine yazılmış Devletin Genel Teorisi'ni okuyarak devleti oluşturan unsurları öğrenebilirsiniz. Devletin organlarını ve bu organların fonksiyonlarını kolay anlaşılır şekilde açıklayan kitap aracılığıyla Kamu Yönetim Hukuku hakkında yeni bilgiler elde edebilirsiniz. Eserde ayrıca, devlet şekillerinden devlet kavramının ortaya çıkışana kadar farklı konularda genel bilgiler de yer alır.


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Kamu Yönetim Hukuku Kitapları

69 ürün listeleniyor
Seçkin Yayıncılık
Ekin Yayınevi
Legal Yayıncılık
Adalet Yayınevi
Beta Yayınevi
On İki Levha Yayınları
Temsil Kitap
Akademisyen Kitabevi
Gazi Kitabevi
TİAV Yayınları
Vizyonder Yayınları
Altınbaş Üniversitesi Yayınları
Aristo Hukuk Yayınevi
Aristo Yayınevi
Astana Yayınları
Barış Platin Basın Yayın
Detay Yayıncılık
Dora Basım Yayın
Kriter Yayınları
Kuram Kitap
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 36 / 69 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?