Rekabet Hukuku

Şirketlerin ve işletmelerin birbirleri ile olan ilişkilerinde ve pazardaki faaliyetlerinde rekabet kurallarına uymaları gerekir. Bu kuralları düzenleyen Rekabet Hukuku sayesinde daha sağlıklı ve daha adil bir pazar elde edilir. Önemli hukukçuların hazırladığı çalışmalarla Rekabet Hukuku'na dair merak ettiklerinizi öğrenip kendi iş hayatınızda dikkat etmeniz gerekenleri kavrayabilirsiniz. Hukuk öğrencileri için sade ve detaylı anlatımlarıyla kolaylık sağlayan kitaplar Rekabet Hukuku sınavlarından geçer not alabilmenize yardım eder. Emin Memiş'in yazdığı Kanun Hükmünde Andlaşma Ve Danıştay Uygulaması ile iki firma arasında yaşanan anlaşmazlıklarda nasıl çözümler elde edilebileceğini ve anlaşmaların nasıl yapılabileceğini öğrenebilirsiniz. Rekabet Hukuku'nun kapsamına gerek farklı konuları inceleyen çok sayıdaki kitap ile oldukça ayrıntılı anlatımlarla sizi ilgilendiren konu hakkında okumalar yapabilirsiniz. Zekeriya Arı'nın kaleme aldığı Danışıklık Kavramı ile anlaşma, karar, uyumlu eylem gibi kavramları yakından tanıyıp bunların hukukî sonuçlarının neler olabileceğini okuyabilirsiniz. 

Rekabet Hukuku Kitapları Nelerdir?

Öğrencilerin Rekabet Hukuku'na daha iyi çalışabilmesi için akademisyenlerin hazırladığı çok sayıda kitap bulunur. Avukatlar da bürolarındaki kütüphanelerinde bu alandaki eserlere yer vererek hakim olmadıkları başlıkları daha yakından inceleyebilir. Ercüment Erdem'in hazırladığı Rekabet Hukuku İle İlgili Makaleler'i satın alarak hukukun bu alt kolunda ne gibi akademik yayınlar yapıldığını okuyabilirsiniz. Makaleler sayesinde Rekabet Hukuku'nun tartışmalı konularını ve sorunlarını da bilimsel gözle inceleyen metinler okuma şansı yakalarsınız. Avrupa Birliği Otomotiv Sektöründe Yeni Rekabet Kuralları kitabı ile yabancı ülkelerde rekabeti daha adil hale getirip tüketicilere de katkı sağlamak adına ne gibi çalışmalar yapıldığından haberdar olabilirsiniz. Komisyonların hazırladığı kitaplar geniş çaplı bilgiyi rafine ederek çok sayıda yeni konuya hakim olmanıza katkı sağlar. Rekabet Hukuku'nun şirketlere ne gibi cezalar verebildiğini de kitaplarda yer alan maddeler aracılığıyla okuyup kavrayabilirsiniz.

Rekabet Hukuku Nedir?

Ekonomik faaliyetlerin daha sağlıklı bir şekilde sürdürülmesi ve haksız kazanç elde edilmemesi için gerekli düzenlemeleri yapan hukuk dalına Rekabet Hukuku denir. Dengeli bir piyasanın oluşması sayesinde daha eşitlikçi bir rekabet ortamı yaratılır ve tüketiciler de ürünlere daha uygun koşullar altında ulaşır. Rekabet Hukukunda İdari Para Cezaları'nı okuyarak kurallara uyulmaması durumunda hangi yaptırımlarla karşı karşıya kalabileceğinizi öğrenebilirsiniz. AB Rekabet Hukuku'nu inceleyen kitaplarla Türkiye ve AB ilişkilerinde ne gibi ticari kurallara uymanız gerektiğini okuyabilirsiniz. Farklı sektörlerin problemlerine değinen eserlerle hukuki açıdan bu sektörlerde ne gibi düzenlemelerin var olduğu ve bu sorunlara nasıl çözüm getirebileceği hakkında okumalar yapabilirsiniz. Türk Akaryakıt Sektöründe Rekabet Yasaklarından Doğan Sorunlar Ve Çözüm Önerileri ile ilgili sektörde yaşanan problemlerin nasıl iyileştirilebileceğine dair yeni fikirler edinebilirsiniz.

Tavsiye Edilen Rekabet Hukuku Kitapları Hangileridir?

Sınavlarınızda size katkı sağlayacak başucu kitaplarıyla Rekabet Hukuku'na daha hakim hale gelebilirsiniz. Bu eserler arasındaki Türk Rekabet Hukukunda Uyumlu Eylem Ve Bu Eylemin Hukuki Sonuçları Dilek Cengiz tarafından hazırlanmıştır. Konu örneği olarak Amerika'yı alan eser Avrupa Birliği Rekabet Hukuku kapsamında incelemelerini yapmaktadır. Rekabet Hukuku Ve Dağıtım Sözleşmeleri'ni kütüphanenize ekleyip iş hayatınızda yararlanabileceğiniz bir kaynağa sahip olabilirsiniz. Marka yönetimi konusunda okuyabileceğiniz eserlerden olan Marka Lisansı Sözleşmesi sayesinde markanızı nasıl tescilleyeceğinizi ve yasal haklarınızı öğrenebilirsiniz. İşçinin işverene karşı yükümlülüklerinden biri olan İşçinin Rekabet Etmeme Borcu'nu Nevzer Sebla Demirtaş'ın kaleminden okuyabilirsiniz. İşçinin iş yerinde edindiği sırları daha sonraki işlerinde rekabet yaratmak amacıyla eskiden çalıştığı firmaya karşı kullanmaması etik açıdan da önemli bir konudur. Fikri Mülkiyet Hakları Ve Haksız Rekabet Davaları'nı okuyup örnek olaylar eşliğinde ne gibi haklarınız olduğunu ve ticari hayatınızda dikkat etmeniz gereken noktaları öğrenebilirsiniz.

 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Rekabet Hukuku Kitapları

19 ürün listeleniyor
İndirimli Ürünler
Toplam 19 / 19 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?