İdare Hukuku

Hukukun önemli dallarından biri olan İdare Hukuku, yönetim ile alakalı konularla ilgilenir. Hem hukuk öğrencilerinin derslerinde hem de KPSS'ye hazırlanan adayların sınavlarında karşılarına bu alandan soru geldiği için İdare Hukuku kitaplarını ilgili konulara çalışmak için de satın alabilirsiniz. Külliyat İdari Hakimlik Hukuk Soru Bankası gibi kitaplar aracılığıyla KPSS'de karşınıza çıkabilecek tüm soru tiplerine önceden hazırlıklı hale gelirsiniz. Farklı sorulara yer veren eser, tüm konulara hakim olmanız için bilginizi ölçer. Çözümlü sorulara yer veren kitaplar aracılığıyla İdare Hukuku'na çalışıp sınavda fire vermeden şıkları işaretleyebilirsiniz. İdari yargılamanın nasıl yapıldığını anlatan eserlerle, İdare Hukuku içerisindeki kuralları ve usulleri öğrenebilirsiniz. İçtihattan örneklere de yer veren kitapları sipariş ederek geçmiş yıllarda hangi uygulamaların yapıldığını da okuyabilirsiniz. Dört farklı profesörün bir arada yazdığı İdare Hukuku Mevzuatı kitabı da en özel kaynaklardan biridir.

İdare Hukuku Nedir?

Kamusal düzenle alakalı bir alan olan İdare Hukuku, kamu kurumlarının vatandaşlarla ilişkilerini ve kamu yönetimini inceler. İdari teşkilatların bağlı olduğu yasaları okurlarına aktaran kitaplar, idarenin neleri yapıp neleri yapamayacağını öğrenebilmenizi sağlar. Kamu İhale Kanunu'nu okurlarına aktaran eserler, kamusal ihalelerde hangi kuralların hakim olduğunu belirtir. Belediye Kanunu ve Büyükşehir Belediyesi Kanunu'nu anlatan kitapları sipariş ederek belediyelerin ne gibi yetkilere ve haklara sahip olduğunu öğrenebilirsiniz. Yerinden yönetim teşkilatına değinen İdare Hukuku kitapları bu teşkilatın üyelerini tek tek açıklar. İmar Kanunu, Kamulaştırma Kanunu gibi önemli yasaları ilgililere anlatan kitaplar, bu alanlarda hangi kuralların geçerli olduğunu daha kolay kavrayabilmenize yardım eder. Çınar Can Evren'in yazdığı Kamu: Özel İş Birlikleri kitabında kamu hizmetlerinin özel işletmelere sözleşmeler aracılığıyla yaptırılmasının ne gibi kurallara bağlı olduğu anlatılır. Köy Kanunu'nu inceleyen hukuk kitapları, köylerin uyması gereken ve bağlı olduğu yasaları muhtarların daha kolay anlamasına yardım eder.

Önerilen İdare Hukuku Kitapları Nelerdir?

Yasin Sezer'in memur olmak isteyenlere katkı sağlaması ve hukuk öğrencilerini aydınlatması için yazdığı Kamu Hizmetine Girme Hakkı kitabını okuyarak hukuki kararlar ışığında bu hakkın nasıl elde edildiğini öğrenebilirsiniz. Türkiye’de Hizmet Alımı İhaleleri ile kamu kurumlarının ihaleye nasıl çıktığını, tekliflerin nasıl verildiğini ve bağlı olunan kuralların neler olduğunu ayrıntılarıyla okuma şansı elde edersiniz. Hakimlik ve kurum sınavları için hazırlanmış soru bankaları ile İdare Hukuku alanında eksiklerinizi kapatabilirsiniz. Alesta İdare Hukuku Soru Bankası aracılığıyla bilgilerinizi taze tutup eksiklerinizi daha kolay görebilirsiniz. Tamamı çözümlü olarak hazırlanan kitaplar, açıklamalı anlatımları sayesinde aynı zamanda konu tekrarı yapabilmenizi de sağlar. Türkiye'deki Bağımsız İdari Otoritelerin İdari Yaptırım Yetkisi'ni okuyarak hangi kurumların ne gibi yaptırım haklarına sahip olduğunu öğrenebilirsiniz.

KPSS'de İdare Hukukundan Kaç Soru Geliyor?

KPSS Alan Bilgisi'nde hukuk dalındaki soruların %15'lik kısmı İdare Hukuku ve İdari Yargı'dan gelmektedir. Astana Yayınları'ndan çıkan İdari Yargılama Usulü Hukuku kitabından hakimlik ve tüm kurum sınavları için yararlanabilirsiniz. Konu anlatımının yanı sıra mevzuata dair önemli bilgilere de yer veren eser aracılığıyla güncel bilgilere erişebilirsiniz. Nusret İlker Çolak'ın hazırladığı Hukuk Eğitimi Yöntemi Olarak İdare Hukukunda Sanal Mahkemeler kitabını okuyarak idari uyuşmazlık davalarını nasıl açabileceğinizi öğrenebilirsiniz. Kılavuz niteliği taşıyan eser sayesinde sık yapılan yanlışları uygulamalı olarak görebilirsiniz. Hakim ve kaymakam olabilmek için, girmeniz gereken sınavlara çalışırken okuyabileceğiniz İdari Yargılama Usulü Hukuku Yakup Gönen'in kaleminde çıkmıştır. Hem konu anlatımına hem de soru testlerine yer veren eser, etkili bir şekilde bilgileri öğrenmenizi sağlar. Mevzuatı aktaran kitap, çözümlü sorularla konu tekrarı yapmanızı ve hatalarınızı fark etmenizi mümkün kılar.

 


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

İdare Hukuku Kitapları

164 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 24 / 164 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?