Bilişim Hukuku

Teknolojik gelişmelerin hızla artması yeni hukuk alanları da doğurmaktadır. Bu alanlardan biri olan Bilişim Hukuku aracılığıyla internet üzerinden gerçekleştirilen işlemlerdeki yasal süreçlere dair önemli kurallar oluşturulur. Bilişim Hukuku kitaplarını satın alarak internetin ve bilişim dünyasının farklı noktalarına değinen bilimsel kitaplardan yararlanabilirsiniz. İnternetteki alan adlarından çevrimiçi alışverişe ve kişisel veri paylaşımına kadar uzanan çok geniş bir alana hitap eden kitaplar arasından ilginizi çekenleri sipariş edebilirsiniz. Hem bilişimcilerin teknik donanımlarından hem de bu alanda çalışan hukukçuların bilgi birikiminden yararlanan eserler sayesinde kendinizi hızla geliştirebilirsiniz. İnternet Alan Adlarının (domain Names) Korunmasında ICANN Tahkim Usulü kitabını okuyarak alan adı korsanlığının ne gibi hukukî suçlar teşkil ettiğini öğrenebilirsiniz. Şirketinizin ya da markanızın haklarını korumak için yapabileceklerinizi ve başvurabileceğiniz yasal mercileri de bu konulara değinen kitaplar aracılığıyla okuyabilirsiniz.

Bilişim Hukuku Nedir?

Sanal dünyada internet korsanlarının yol açtığı sorunları önlemek ve daha güvenli bir internet ortamı yaratmak için düzenlenen yasa ve kurallarla ilgilenen hukuk dalına Bilişim Hukuku denir. Üniversitedeki Bilişim Hukuku dersinde yararlanabileceğiniz konu anlatımlı kitaplar teknoloji ile ilgili terimleri kolay anlaşılır şekilde açıklayarak alana daha hakim olmanıza yardım eder. Uluslararası Alanda Medya Ve İnternette Kişilik Hakkının Korunması ile şahsî hakların nasıl güvence altına alındığını, bu hakların çiğnenmesi durumunda ne gibi yaptırımlarla karşı karşıya kalınabileceği hakkında okuma yapabilirsiniz. Medyayı ya da interneti kullanarak kişi haklarının nasıl zedelenebildiği ve bu ihlallere karşı ne gibi başvurular yapılabileceği ayrıntılarıyla anlatılmaktadır. Bilişim Suçları il ilgili kitapları okuyarak bu alandaki suçların neler olduğunu detaylı bir şekilde görebilirsiniz. Güncellenen baskılarla beraber yeni ortaya çıkan suçlar da kitaplara eklenerek okurlara daha geniş çaplı bilgiler ulaştırılır.

Bilişim Hukuku Kitapları Nelerdir?

Kişi haklarının dijital ortamlarda da korunabilmesi için çıkartılmış yasalara değinen hukuk kitapları aracılığıyla hangi haklara sahip olduğunuzu detaylı şekilde okuyabilirsiniz. Elektronik ortamda kişilik haklarının korunması ile ilgili kitaplar elektronik haberleşme, internet ve sosyal medya üçgeninde okurlarına ne gibi hakları bulunduğunu ve bu hakları nasıl kullanabileceklerini başarıyla aktarır. Kişilik hakkı ihlallerinin neler olduğunu ve bu ihlallerde sorumluluğun kime ya da kimlere ait olduğunu da ayrıntılarıyla okumaya başlayabilirsiniz. İnternete erişim yasakları hakkındaki eserleri okuyarak hangi hallerde yasak koyma hakkının doğduğunu öğrenebilirsiniz. İnternet sitelerinin erişime kapatılmasına yol açan nedenleri inceleyen eserler internet sitesi sahipleri için de okunmasının yararlı olacağı kitaplar arasındadır. Bilişim dünyasında ortaya çıkan yeni suçların da mevzuata girmesiyle beraber kişi haklarını gasp eden ve haksız kazanç sağlayan internet korsanlarının çarptırılacağı cezaların neler olduğunu da açıklamalarıyla görebilirsiniz.

Önerilen Bilişim Hukuku Kitapları Hangileridir?

İnternet kullanıcılarının ve hukukçuların okumasının birçok yeni bilgi öğrenmeyi sağlayacağı Bilişim Hukuku kitapları her geçen gün değişen bilişim dünyasına yasal açıdan da uyum sağlamanıza yardımcı olur. Elektronik imza kullanımı hakkındaki kitapları okuyarak internet ortamında e-imza verirken nelere dikkat etmeniz gerektiğini ve e-imza sürecinin nasıl işlediğini kavrarsınız. İnternet bankacılığı ya da kredi kartı dolandırıcılığını işleyen eserler sayesinde teknik, hukuki ve cezai boyutlarıyla Bilişim Hukuku'nun alanına giren davalarda ne gibi adımlar atabileceğinizi okuyabilirsiniz. Kredi kartı suçlarını da kapsamına alan Bilişim Hukuku sayesinde kartınızın korsanlar tarafından kullanılması durumunda neler yapabileceğiniz, izlemeniz gereken prosedürleri kolay anlaşılır dille yazılmış kitaplar sayesinde rahatça anlarsınız. Bilişim suçlarını anlatan hukuk kitaplarının yanı sıra İnternet İletişim Mevzuatı'nı okurlara aktaran eserlerle de sanal ortamdaki haklarınızı derinlemesine öğrenebilirsiniz.


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Bilişim Hukuku Kitapları

32 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler